Solcellespesialisten sikret vekstkraft med ny investor

Sammen skal Solcellespesialisten og Vardar fortsette å utvikle det norske solenergimarkedet, samt utvide virksomheten utenfor Norge. I tillegg til å vokse videre i dagens kjerneområder innen solcelleanlegg på næringsbygg, enebolig og hytter, skal Solcellespesialisten satse videre på å levere større solcelleparker og store energi lagringsløsninger. Det vil bli satset på å videreutvikle de teknologiprosjektene selskapet har planlagt og påbegynt.
Vardar er imponert over selskapets kompetanse, kapasitet og markedsposisjon, og vi mener selskapet på en god måte utfyller Vardars øvrige fornybare virksomheter innen kraftforsyning, vannkraft, vindkraft, og fjernvarme, sier administrerende direktør Robert Olsen. Solenergi har en sterkere vekst enn øvrige områder, og vi forventer at solenergi vil styrke sin konkurransekraft i tiden fremover.
Solcellespesialisten er på sin side også veldig positive til å få inn Vardar som partner.
– Vi er svært fornøyde med å få Vardar inn på eiersiden i selskapet, sier gründer Carl Christian Strømberg. Vardar var et av våre førstevalg da vi skulle ut i markedet for å finne en industriell investor. Med Vardar som deleier og deres investering i selskapet, har Solcellespesialisten nå en sterk balanse for å kunne realisere sine fremtidige vekstambisjoner. Vardar sin brede kompetanse innen kraft- og fornybarindustrien, samt deres internasjonale erfaring vil gi et betydelig bidrag til at Solcellespesialisten skal lykkes raskere også innen nye forretningsområder.
Swedbank Corporate Finance og SANDS Advokatfirma DA har bistått Solcellespesialisten som henholdsvis finansiell tilrettelegger og juridisk rådgiver.
Nøkkelord
Kontakter
Carl Christian StrømbergAdministrerende direktørSivilingeniør Carl Christian Strømberg AS (Solcellespesialisten)
Tel:40008425Tel:+4740008425carl@solcellespesialisten.noRobert OlsenAdministrerende direktørVardar AS
Tel:+47 916 74 893Bilder




Om Solcellespesialisten
Om Solcellespesialisten:
Solcellespesialisten er en fullt integrert totalleverandør av solcelleanlegg i Norge. Selskapet er markedsleder i et svært attraktivt og raskt voksende marked. I 2018 ble selskapet kåret til årets Gaselle i Østfold og var samtidig blant de 10 raskest voksende selskapene i Norge det året. Selskapet er godt posisjonert for å fortsette veksten innenfor sine to kjerneområder; bedriftsmarked (ca. 70% av omsetning) og privatmarkedet (ca. 30% av omsetning).
https://www.solcellespesialisten.no
Kontaktperson:Carl Christian Strømberg, CEO +47 400 08 425
Om Vardar:
Vardar er et energikonsern eid av 19 kommuner i tidligere Buskerud fylkeskommune. Vardar eier direkte og indirekte en betydelig portefølje av virksomheter innen fornybar energi. Sammen med våre partnere beskytter og utvikler vi disse virksomhetene med mål om maksimal langsiktig verdiskaping for Vardars aksjonærer.
Kontaktperson:Robert Olsen, Adm. dir +47 916 74 893
Følg pressemeldinger fra Solcellespesialisten
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Solcellespesialisten på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Solcellespesialisten
Solcellebransjen jubler: Nå er rekrutteringstørken over17.3.2023 10:44:37 CET | Pressemelding
I høst meldte Solcellespesialisten at mangelen på yrkesfaglig kompetanse bremset veksten i solcellemarkedet. Nå har trenden snudd. – Vi mottar 10-15 søknader hver eneste dag.
Solcellespesialisten sertifisert som miljøfyrtårn21.12.2022 00:00:00 CET | Pressemelding
Det har vært et strålende år for Solcellespesialisten. Nå avslutter de 2022 med å bli sertifisert som miljøfyrtårn.
Ny kortreist-trend: – Strålende utsikter6.12.2022 08:15:00 CET | Pressemelding
Kortreist mat har vært et hett konsept de siste årene. Nå er det kortreist strøm som gjelder. – Dette er tiårets største trend, sier sjefen i Solcellespesialisten.
Trondheim kommune har bygget 15 solcelleanlegg på tre år25.11.2022 08:15:00 CET | Pressemelding
Trondheim kommune har de siste årene økt satsningen på utbyggingen av solcelleanlegg på kommunale bygg. Det første av i alt 15 anlegg, ble installert i 2019. Både eksisterende bygg som skoler og ishall har fått solceller på taket, samtidig som nybygg dimensjoneres for å tåle vekten av anlegg. Visjonen til kommunen er økt fokus på energibruk og at investeringene skal tjenes inn i løpet av ti år.
Vil mangle over 1000 kompetente fagfolk: Bransjen skriker etter Stines (25) kompetanse19.10.2022 08:00:00 CEST | Pressemelding
Mangel på yrkesfagkompetanse kan bremse solcellevekst. – Vi må endre utdanningsløpet, mener sjefen i Solcellespesialisten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom