
Nytt rekordår for digital regningsbetaling i Norge

2020 har vært krevende for mange deler av norsk næringsliv, men regningsbetaling-aktiviteten har likevel nådd nye rekorder, sier Anna-Karin Østlie, direktør for Payments Norge i Nets. I løpet av året ble det gjennomført 516 millioner innbetalinger med KID via infrastrukturen til Payments Norge. Dette er 4 millioner høyere enn i 2019.
eFaktura har hatt en eventyrlig vekst de siste to årene, og i 2020 ble det betalt 164 millioner eFakturaer, sammenlignet med om lag 140 millioner i hele 2019 og 100 millioner i 2018. Det betyr at eFaktura-volumet i Norge har økt med hele 64% på 24 måneder og 17% fra 2019 til 2020.
Årsaken til økningen skyldes enda sterkere fokus på digitalisering hos bedriftene og at bankene og Vipps har fått flere forbrukere til å si «Ja Takk Til Alle» (JTTA), som betyr at de godtar at alle regninger kan sendes som eFaktura. I tillegg har flere bedrifter begynt å sende purringer og inkassokrav som eFaktura. I desember 2020 sendte norske bedrifter 400 000 purringer og inkassokrav digitalt, og Nets Centurion opplever at etterspørselen etter digital inkasso øker.
— Med eFaktura er det enkelt og sømløst for forbrukere å betale regninger, og for bedriftene er det viktig for kundeopplevelsen at betalingen går smertefritt. Vi hører også fra bedriftene at betalingsgraden er høyere med eFaktura sett opp imot andre fakturakanaler. Summen av dette, i tillegg til Vipps inntreden i eFaktura i fjor, har dannet grunnlag for den fantastiske veksten vi har sett de siste årene, sier Dagfinn Sund, forretningsansvarlig for eFaktura i Nets.
eFaktura betales både i nettbanken og i appene til bankene og Vipps. Brukeren kan selv velge hvor de vil godkjenne betalingen, som uansett bare blir belastet en gang.
Norge er unikt
Sammenlignet med andre land ligger Norge langt foran på elektronisk regningsbetaling. Forklaringen er en solid infrastruktur som er bygget opp i samarbeid med bankene og Bits (www.bits.no)
— I Norge har vi ett felles system for regningsbetaling, i motsetning til andre land der ulike bank-konstellasjoner har hver sin løsning. Vi skal ikke lenger enn til Sverige før de har to ulike infrastrukturer som kompliserer og fordyrer kostnadene knyttet til regningsbetaling, forklarer Anna-Karin Østlie.
— Det er fortsatt et potensiale for ytterligere digitalisering av papirfaktura, men vi er på god vei til å erstatte papir med eFaktura. Betaling med eFaktura reduserer faren for at man taster feil beløp eller KID. Det er derfor enklere og sikrere med eFaktura, og om få år vil vi riste på hodet over at folk tidligere måtte taste KID-nummeret selv, sier Østlie.
Fremover
I 2021 vil Nets, sammen med bransjen, fortsette det viktige arbeidet med å digitalisere papirfakturaen. Og fra desember 2021 er det besluttet fra Bits at prinsippet om Ja takk til alle skal gjelde for all distribusjon av eFaktura.
—Denne endringen vil sammen med økt fokus på digital inkasso være et viktig bidrag i arbeidet med å utrydde papirfakturaen, avslutter Sund.
Kontakter
Søren Wingepressechef i Nets
Tel:+45 29482646swing@nets.euBilder
Om Nets Branch Norway
Hos Nets ser vi enklere produkter og løsninger som fundamentet for vekst og utvikling, både kommersielt og i samfunnet. Nets-konsernet har hovedkontor i København og har mer enn 4 000 ansatte i Europa. Vi hjelper banker, bedrifter og forretningsdrivende i Europa med å gjøre morgendagen litt enklere for sine kunder, alltid med den høyeste grad av sikkerhet og stabilitet. Enkle løsninger for en travel hverdag. Det er det vi er her for.
Følg pressemeldinger fra Nets Branch Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nets Branch Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nets Branch Norway
Norge ligger i toppen av kontaktløs kortbetaling i Norden4.2.2022 09:00:00 CET | Pressemelding
Koronapandemien har nok en gang satt fart på kontaktløse kortbetalinger i Norden og igjen er Norge i front i feltet.
UnionPay, verdens største kredittkort, utvider markant i hele Norden23.11.2021 08:58:12 CET | Pressemelding
Kinesiske UnionPay, som står bak kredittkortet med flest kortholdere i hele verden, har inngått en ny, markant partneravtale med Nets på tvers av Norden, noe som bl.a. muliggjør kontantuttak, og det kan ha avgjørende betydning for om detaljhandel vil ta imot kortet, forteller ledende luksus butikk. “Siden vi ser at internasjonale reiser begynner å normalisere seg, vil Norden igjen bli en viktig destinasjon for Union Pay-kortholdere i Europa”, lyder det fra UnionPays nestleder i Europa.
Nordhealth velger Nets Group som betalingsformidler i Norden18.11.2021 10:24:02 CET | Pressemelding
Nordhealth, en ledende leverandør av skybasert programvare til praksisstyring (PMS – Practice Management Software) for veterinærer og terapeuter, har underskrevet en avtale med Nets om å tilby klinikker muligheten til sømløst å behandle betalinger, enten det er på klinikken, som tokenisering av kort, eller over nettet.
Nets Passport Reader kvalifisert for eIDAS-kompatibel identitetssikring15.11.2021 09:59:37 CET | Pressemelding
Nets Passport Reader er nå eIDAS-sertifisert av BSI, et av verdens største sertifiserings-organer. Når den brukes til identitetssikring kan tjenesten nå konfigureres over hele Europa for eIDAS High – det høyeste sikkerhetsnivået. Denne sertifiseringen er en viktig godkjenning som forsikrer kundene om at den smarttelefonbaserte løsningen kan gi sikker tilgang til deres sensitive data, uten behov for kontakt ansikt til ansikt
JYSK velger Nets som leverandør i 14 lande24.9.2021 09:00:00 CEST | Pressemelding
Nets, som nå er en del av Nexi-konsernet, er valgt av JYSK som framtidig leverandør av betalingsløsninger i ytterligere fem land (Østerrike, Tyskland, Sveits, Frankrike og Italia). Dette utvider partnerskapet til samlet å dekke 14 europeiske land, hvor Nets vil bidra med å levere en strømlinjet og skalerbar betalingsløsning som dekker over både terminaler og kortinnløsning. Betalingsindustrien utvikler seg til å være stadig mer internasjonal, mens betalingsvanene fortsatt er vesentlig forskjellige fra land til land. Så for en detaljhandelsaktør som JYSK som løpende ekspanderer til flere land, og åpner mer enn 150 nye butikker pr. år bare i Europa, er det viktig at kundene kan betale med de betalingsformer de foretrekker, enten det er nasjonale kort som Dankort eller andre foretrukne betalingsløsninger: «For oss er det viktig at kundene våre har muligheten til å bruke den betalingsløsningen de foretrekker. Derfor har vi kikket etter en leverandør som gjør oss i stand til at motta betali