Et eldorado for boliginteresserte på Karmøy til helgen

- Alle som skal bygge nytt, har planer om å pusse opp eller trenger litt inspirasjon, bør ta seg en tur til Storhall Karmøy denne helgen, oppfordrer Rudi Rørstad, prosjektleder i Compass Fairs som arrangerer Boligmesse. Bortimot 100 utstillere jobber nå med å montere flotte stands, og til helgen inntar fagekspertene storhallen.
Mange lokale utstillere kommer, bl.a. Hageland Bygnes, Knapphus Kjøkkensenter m/Strai kjøkken og Møbelringen Math Lande. Hos disse og øvrige utstillere, kan de besøkende oppleve både produktnyheter og gjøre gode messekupp.
"Vinn ditt nye hjem"
Rudi ser frem til trekning av delfinalist fra Haugesundsregionen i årets store messekonkurranse.
– Søndag trekker vi én delfinalist fra messen på Karmøy. Den heldige blir med i hovedtrekningen av et helt hus i slutten av november, forteller Rudi. Fiskarhedenvillan har i år sponset messekonkurransen med et byggesett av husmodellen Solstorm. Verdien er hele 1,7 millioner kroner og inkluderer blant annet solceller på deler av taket! Med kun 20 delfinalister gjennom året, er sjansen for å vinne ganske stor.
Messen avsluttes med quiz søndag ettermiddag, og tre flotte premier til en samlet verdi av nesten kr 40 000,- blir delt ut i Storhall Karmøy. Deltakerne kan vinne både varmepumpe, alarmpakke og strømmetjenester for et helt år.
Interessante foredrag
Birgit Torkildsby er en anerkjent interiørdesigner. Hun utgjør halvparten av podcasten Bonytts interiørprat. Birgit holder inspirasjonsforedrag om interiørtrender, stilarter og fargebruk.
Einar Nilsson fra "Tid for hjem" på TV2 holder inspirasjonsforedrag. Han vil snakke om fargenes betydning, spesielt i interiør.
Denne helgen er det også mulig å få med seg foredrag om strømsparing.
Egen barnepark er åpen i messehallen hele helgen, og messekafé med både lunsj og noe godt til kaffen innbyr til en liten pause underveis.
Åpningstider
Fredag 11. november, kl. 12-19
Lørdag 12. november, kl. 10-18
Søndag 13. november, kl. 10-17
Se messeavisen for program, utstilleroversikt og artikler, og les mer på boligmesse.no.
Nøkkelord
Kontakter
Rudi RørstadProsjektlederBoligmesse
Tel:+ 47 482 03 030rudi@boligmesse.noAnn-Helen Haaning JohnsenMarkeds- og kommunikasjonsansvarligCompass Fairs
Tel:+47 938 60 105ann-helen@compassfairs.noBilder







Om Compass Fairs
Compass Fairs
Industriveien 19
2020 Skedsmokorset
+47 64 83 76 00
http://www.compassfairs.no
Compass Fairs AS leverer komplette og fleksible løsninger for større arrangementer. Vi tilbyr alt av utstyr, og prosjekterer, designer og produserer materiell til alle typer messer, kongresser og andre store tilstelninger.
Vår kompetanse og erfaring gjennom mer enn 25 år gjør oss til en pålitelig partner som leverer høy kvalitet til avtalt tid. Det er viktig for oss å stimulere til økt verdiskapning og være en attraktiv samarbeidspartner for våre kunder.
Som messearrangør, er Compass Fairs en av de største i Skandinavia og Tyskland. Vår merkevare Boligmesse arrangeres i 20 norske byer hvert år. Tilsvarende messer holdes i Sverige, Danmark og Tyskland. Reiselivsmessen TravelXpo ble lansert i begynnelsen av 2020.
Vi er 47 ansatte i Norge. Sammen har vi som mål å skape Nord-Europas mest attraktive arenaer for relasjonsbygging, forretninger, kunnskap og inspirasjon.
Together we make it possible.
Følg pressemeldinger fra Compass Fairs
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Compass Fairs på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Compass Fairs
TravelXpo med egen bransjedag for reiselivsnæringen.10.11.2023 07:00:00 CET | Pressemelding
Oslo, 7. november 2023 - I samarbeid med Innovasjon Norge og Virke inviteres hele reiselivsbransjen til en egen bransjedag på Telenor Arena 12. januar 2024. Bransjedagen arrangeres i forbindelse med Norges største reiselivsmesse TravelXpo.
Gjør smarte innkjøp på Boligmesse i Skarphallen nå til helgen!12.9.2023 07:00:00 CEST | Pressemelding
Vi nordmenn elsker å bruke høst og vinter på å pusse opp, male, fikse, og oppgradere hus, hytte og utemiljø. I disse tider er mange forsiktige med pengebruken, og ønsker å sikre at hver krone blir brukt fornuftig. Folk er opptatt av å sondere markedet, få inspirasjon, tips og råd fra eksperter, se og ta på produkter, før de investerer. Dette gjør Boligmesse til et ideelt sted, sier Ronny Bjørnsen, prosjektleder for Boligmesse.
Compass Fairs utvider til Tyskland etter suksess i Skandinavia6.9.2023 07:00:00 CEST | Pressemelding
Oslo, [06.09.2023] - Compass Fairs, en ledende aktør innen messebransjen med røtter i Skandinavia, kunngjør sin utvidelse til det tyske markedet. Tyskland er verdens største marked for messer, og etter 27 år med Compass Fairs sin vekst på det skandinaviske marked, er tiden nå kommet for å si "Hallo Deutschland".
Gjør smarte innkjøp på Boligmesse i Telenor Arena nå til helgen!5.9.2023 07:00:00 CEST | Pressemelding
Vi nordmenn elsker å bruke høst og vinter på å pusse opp, male, fikse, og oppgradere hus, hytte og utemiljø. I disse tider er mange forsiktige med pengebruken, og ønsker å sikre at hver krone blir brukt fornuftig. Folk er opptatt av å sondere markedet, få inspirasjon, tips og råd fra eksperter, se og ta på produkter, før de investerer. Dette gjør Boligmesse til et ideelt sted, sier Jon Egil Kraggerud, prosjektleder for Boligmesse.
Alt til boligen på Hamar25.4.2023 06:50:00 CEST | Pressemelding
Opplevelsene står i kø når dørene til Vikingskipet åpner fredag kl. 11.00. Til Boligmesse kommer en lang rekke spennende utstillere, og fra scenen kan publikum oppleve mange interessante og inspirerende foredrag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom