Vegar kan bli stengde på kort varsel på grunn av styrtregn
12.7.2023 15:06:59 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Det er i ytre strok av Nordmøre og Romsdal at det er mest sannsynleg med styrtregn. Varselet frå Meteorologisk institutt er på gult nivå, den lågaste graden av farevarsel. Statens vegvesen aukar likevel beredskapen i samband med det varsla veret, særleg på bakgrunn av at riksveg 70 i Sunndal har vore stengd på grunn av jordskred dei siste dagane.
Varselet inneber fare for overvatn i tettbygde område, lokale oversvømmingar, bekkjer og elver kan endra løp, og det kan bli utløyst jord- og flaumskred der regnbygene treff. Det er fare for at vegar kan bli stengde på kort varsel, og det kan bli lokalt vanskelege køyreforhold på grunn av overvatn og fare for vassplaning.
Publikum blir råda til å halde seg unna bratte skråningar, og bekkjer med stor vassføring. Sjekk vegmeldingar på vegvesen.no/trafikk. Tilpass farten og køyr etter tilhøva.
Kontakter
Vegtrafikksentralen midt
Tel:72474500vts-midt@vegvesen.noBilder
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Vegvesenet sender reguleringsplanen for ny rv. 22 til kommunen12.6.2026 15:16:27 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen har sendt forslaget til reguleringsplan for rv. 22 Glommakryssing til Lillestrøm kommune.
Flere veier stenges i Trondheim på lørdag12.6.2026 13:00:08 CEST | Pressemelding
I forbindelse med sykkelrittet L’Étape Trondheim vil mange veier bli stengt. Statens vegvesen ber alle trafikanter sjekke sin kjørerute og være forberedt på redusert framkommelighet.
Starter arbeidet med reguleringsplan for E18 Oddemarka–Tordenskjolds gate, sykkelstamvei12.6.2026 12:48:10 CEST | Pressemelding
Nå kan alle som ønsker det, komme med innspill og kommentarer til planarbeidet.
Beredskapsøvelse stenger Vardøtunnelen12.6.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Tirsdag 16. juni holder Statens vegvesen en beredskapsøvelse i Vardø. Vardøtunnelen blir stengt mellom klokka 15.00 og 19.00. Trafikken vil bli sluppet gjennom i puljer med ledebil.
Kantklipp for bilister, blomster og bier12.6.2026 07:45:00 CEST | Pressemelding
Har du lurt på hvorfor vegkantene klippes mens de er på sitt vakreste? Her får du fire gode grunner, og tips til hva du selv bør gjøre om du møter på kantslått.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
