Avlyser Norwegian Travel Workshop 2020

Norwegian Travel Workshop (NTW) er en av Norges største arenaer for salgsmøter og nettverksbygging for reiselivsnæringen. I år var det ventet rundt 400 norske tilbydere av reiselivsprodukter og tilsvarende antall internasjonale kjøpere fra 30 land.
-Det er med tungt hjerte vi nå må avlyse arrangementet. Sammen med partnerne våre i Trondheim har vi til det siste jobbet med tiltak for å kunne gjennomføre. Men hensyn til liv og helse kommer alltid først, og i lys av den siste utviklingen er det helt naturlig å avlyse, sier reiselivsdirektør i Innovasjon Norge, Bente Bratland Holm.
Avgjørelsen er basert på Folkehelseinstituttets og Helsedirektoratets anbefaling om å avlyse eller utsette arrangementer med 500 eller flere deltagere. I tillegg kom kommuneoverlegen i Trondheim i dag med sin anbefaling om å avlyse.
En viktig møteplass for hele reiselivet
NTW er årets største møteplass for norsk reiseliv, og tilrettelegger for over 8000 forhåndsavtaler mellom norske selgere og internasjonale kjøpere. -Reiselivet er allerede hardt presset av koronautbruddet, derfor er det ekstra beklagelig å måtte avlyse NTW. Mange avtaler for 2021 skulle inngås her, sier Bratland Holm.
Hun påpeker at en del av programmet kan løses digitalt. -Vi tilgjengeliggjør nå et digitalt avtalesystem som gir alle muligheten til å følge opp sine avtaler som planlagt. I tillegg jobber vi med en løsning for webinarer.
Trondheim blir vertskapsby for Norwegian Travel Workshop 2021
Etter planen skulle Trondheim ønske velkommen til årets NTW. Lokale matvarer og tradisjoner skulle prege programmet. -Vi har stor medfølelse med Trondheim, som har jobbet iherdig i ett år med forberedelser, sier Bratland Holm.
Det er forøvrig klart at byen får en ny mulighet neste år. -Jeg er glad for å kunne meddele at Trondheim skal arrangere Norwegian Travel Workshop 2021, sier Bratland Holm.
Nøkkelord
Kontakter
Anne Line KaxrudSeniorrådgiver PR og kommunikasjon
Tel:+47 906 60 744Anne.Line.Kaxrud@innovasjonnorge.noBilder

Om Innovasjon Norge
Vi bidrar til nyskaping i næringslivet, bærekraftig vekst og eksport for konkurransedyktige norske bedrifter, og utvikling i distriktene. Vi profilerer norsk næringsliv og Norge som reisemål.
Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Garanti for suksess19.12.2025 12:15:00 CET | Pressemelding
Bedrifter i en tidlig fase får lån de ellers ikke ville ha fått gjennom samarbeid mellom bankene og Innovasjon Norge. Mange bedrifter har mulighet til å betjene lån, men kan ikke stille sikkerhet. Da garanterer Innovasjon Norge 75 prosent av lånet og kreditten.
«Skyssen» vinn landbrukspris!10.12.2025 13:50:16 CET | Pressemelding
Oldedalen Skyss AS kåra til fylkesvinnar av Bedriftsutviklingsprisen i landbruket 2025 i Vestland.
Innovasjon Norge får ansvar for næringslivsbesøk til Norge26.11.2025 11:13:58 CET | Pressemelding
Innovasjon Norge har fått ansvaret for innkommende næringslivsdelegasjoner til Norge, og lager et system der utenlandske miljøer kan søke om hjelp til besøk til Norge. Målet er å bidra til økt eksport, investeringer og verdiskapende samarbeid mellom norske og utenlandske aktører.
Innovasjon Norge fordeler 19 millioner til innovasjonsmiljøer25.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
I alt får 13 ulike miljøer opp mot tre millioner kroner i tilskudd fra Innovasjon Norge til å utvikle og levere innovasjonstjenester til oppstartsbedrifter. Målet er å styrke miljøene og aktørene som bidrar til å utvikle entreprenørskap og innovasjon i Norge.
Ingar Valvik ny regiondirektør Innovasjon Noreg Vestland21.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Av over 70 søkarar til stillinga, trakk Ingar Valvik det lengste strået.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
