Nå kan du sikre deg Justin Bieber-billetter før alle andre
11.12.2015 19:00:07 CET | Coop Norge | Pressemelding

Tidligere denne uken ble det kjent at Justin Bieber, verdens største popstjerne, kommer tilbake til Oslo for å spille konsert på Telenor Arena 23. september 2016.
Det ordinære billettsalget starter 17 desember klokken 09.00. Men allerede i morgen lørdag, 12 desember, åpner alle de 300 EXTRA-butikkene i Norge skyvedørene for eksklusivt forhåndssalg av billetter til Justin Bieber-konserten. Se oversikt over butikkene i filen vedlagt. Alle som henter et av kodekortene som deles ut i kassen på Extra fra i morgen tidlig får en unik kode som gir muligheten til å forhåndsbestille to Bieber-billetter på billettservice.no. Forkjøpsretten gjelder fram til søndag 13.september kl 23.59.
Dette er fem dager før billettsalget åpner for alle, og forhåndssalget av billetter skjer kun hos EXTRA.
- Dette er helt i tråd med EXTRAs strategi om å være framoverlente og nyskapende. Vi kastet oss derfor rundt og takket ja til dette positive initiativet med en gang forespørselen kom, sier EXTRAs direktør Håvard Jensen.
- I forbindelse med Biebers forrige besøk aktiverte og engasjerte vår Instagram-konkurranse #ExtraGodVenn flere titalls tusen norske ungdommer. De 200 konkurransevinnerne som fikk oppleve en amputert konsert har allerede fått beskjed om at de får gratisbilletter til konserten, nå tar vi ansvar for resten. Derfor har vi jobbet sammen med Atomic Soul om forhåndssalg helt siden “skandalen” på Chateau Neuf.
Forhåndssalget vil starte når EXTRA-butikkene åpner på lørdag. Siden det er et begrenset antall kodekort per butikk er det forventet at disse forsvinner innen kort tid.
Hent et kodekort hos EXTRA
For å sikre deg en billett til konserten trenger du kun å komme innom en EXTRA-butikk. Henvend deg i kassen og si at du ønsker et kodekort.
- Kodekortene er fordelt over EXTRA-butikker i hele landet, så alle skal få sjansen til å kjøpe billetter. Det blir rett og slett første Belieber til mølla, sier EXTRA-sjef Håvard Jensen.
Det er ingen kjøpeplikt, så du kan komme innom å hente et kodekort uten å kjøpe noe.
Trøstepremie til skuffede #ExtraGodeVenner
Alle de 200 som vant billetter til Justin Bieber-konserten på Chateau Neuf 29. oktober i Oslo i vår #ExtraGodVenn-konkurranse, vil bli kontaktet av EXTRA og få tilbud om gratis konsertbillett til konserten 23.september 2016. Denne billettypen er en ståplass.
FAKTA:
EXTRA deler ut kodekort som gir tilgang til forhåndskjøp av 2 billetter til Justin Biebers konsert i Telenor Arena 23.september
Kodekortene er gratis og brukes for å få tilgang til forhåndssalget som går via www.billettservice.no
Ett kodekort gir tilgang på å kjøpe to billetter før ordinært billettsalg begynner.
Kodekortene er gyldige frem til søndag 13.desember kl 23.59.
Ordinært billettsalg starter torsdag 17.desember kl 09.00 via www.billettservice.no
Det er maks ett kodekort per person. Alle EXTRA-butikker i Norge vil ha et begrenset antall kodekort til utdeling.
Du må møte fysisk opp i butikken for å få kodekort.
Utdelingen av kodekort starter lørdag 12. desember kl. 07.00. Det blir utdeling etter førstemann til mølla-prinsippet.
Lurer du på hvor din nærmeste EXTRA-butikk er?
Finn svaret i butikkvelgeren i toppmenyen øverst på https://coop.no/extra/
Nøkkelord
Bilder
Dokumenter
Lenker
Om Coop Norge
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Tilbakekaller to typer rosiner18.5.2026 15:31:43 CEST | Pressemelding
Coop Norge kaller tilbake Coop Rosiner 250 g. og Coop Rosiner 6 pk. på grunn av fare for små steiner i produktet.
Fire av ti nordmenn sverger til «bunadspolitiet» - samtidig selger Obs festdrakter for rekordbeløp11.5.2026 08:24:55 CEST | Pressemelding
En fersk undersøkelse viser at nesten halvparten av befolkningen mener bunaden bør brukes på tradisjonelt vis på 17. mai. Likevel opplever varehuskjeden Obs kraftig vekst i salget av festdrakter og bunadstilbehør.
Grilljubel for Coop: To norgesmestere og medaljeregn i NM i kjøtt8.5.2026 12:06:24 CEST | Pressemelding
Coop markerte seg sterkt i årets NM i kjøttprodukter, der grillprodukter og spekemat ble vurdert av fagjuryen. Med seks gull, åtte sølv og tre bronsemedaljer samt to norgesmestere befester Coop Grill Perfekt posisjonen som Norges mestvinnende grillserie akkurat idet grillsesongen er i gang for fullt.
Obs BYGG har landets mest fornøyde byggevarekunder – for tredje år på rad6.5.2026 08:53:42 CEST | Pressemelding
Nok en gang kåres Obs BYGG til byggevarekjeden med de mest fornøyde kundene av Norsk Kundebarometer.
Forventer full fyr på grillen – skal selge over 100 tonn grillmat30.4.2026 13:15:00 CEST | Pressemelding
Med langhelg og temperaturer opp mot 20 grader over deler av Norge er nordmenn klare for å fyre opp grillen. I en fersk forbrukerundersøkelse gjennomført av YouGov på vegne av Extra, ser vi at 1 av 3 griller når sola titter fram, og nordmenn oppgir sol og sommer som den viktigste årsaken til at de griller. Det skaper store forventninger hos Extra når grillsesongen nå skyter fart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


