Sterk start på toppsesong
Oslo:
Siste utleieprisoversikt fra Utleiemegleren for juni 2015 viser at det nå i snitt koster 8 609 kroner per måned å leie en 1-roms leilighet i Oslo. Dette er en nedgang på 0,4 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en oppgang på 2,4 prosent.
I snitt kostet det 11 843 kroner å leie en 2-roms leilighet i Oslo i juni 2015, dette er en oppgang på 3,7 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en oppgang på 5,0 prosent.
En 3-roms leilighet i Oslo koster nå i snitt 14 427 kroner å leie i måneden. Dette er en nedgang på 1,8 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor, er det en nedgang på 0,8 prosent.
Stavanger:
I snitt kostet det 10 383 kroner å leie en 2-roms leilighet i Stavanger i juni 2015, dette er en oppgang på 2,9 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en nedgang på 9,7 prosent.
Trondheim:
I snitt kostet det 12 916 kroner å leie en 3-roms leilighet i Trondheim i juni 2015, dette er en oppgang på 9,9 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en nedgang på 5,9 prosent.
Romerike:
I snitt kostet det 11 477 kroner å leie en 3-roms leilighet på Romerike i juni 2015, dette er en nedgang på 3,6 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en oppgang på 4,3 prosent.
Bærum:
I snitt kostet det 9 687 kroner å leie en 2-roms leilighet i aker og Bærum i juni 2015, dette er en nedgang på 8,0 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en nedgang på 7,6 prosent.
Bergen:
I Bergen er prisene svakt økende.
Drammen:
I Drammen er prisene stabile.
Du finner masse stoff om utleie på www.utleiemegleren.no og fersk prisstatistikk på http://www.utleiemegleren.no/presse/prisstatistikk
Daglig leder Geir Skogheim Utleiemegleren Frogner, mobil 95 02 36 64
Daglig leder Eirik Hauge Utleiemegleren Stavanger, mobil 93 06 00 31
Daglig leder Eirik Hove Utleiemegleren Bergen, mobil 90 98 62 29
Daglig leder Eivind Sveen Utleiemegleren Drammen, mobil 97 71 18 81
Daglig leder Tom Anders Andersen Utleiemegleren Asker og Bærum, mobil 90 99 43 35
Daglig leder Karsten Olsen Utleiemegleren Lillestrøm, mobil 91 57 26 38
Daglig leder Magnus Wennberg Utleiemegleren Grønland, mobil 93 45 88 42
Daglig leder Heiki Høyer-Andreassen Utleiemegleren Homansbyen, mobil 46 97 93 05
Daglig leder Vemund Holmen Utleiemegleren Sinsen, mobil 91 56 49 02
Daglig leder Solveig Hjallen Moan Utleiemegleren Trondheim, mobil 48 31 50 01
For andre kommentarer eller tilgang til statistikken vennlig kontakt administrerende direktør Vibecke Lyse Augdal, vibecke.lyse.augdal@utleiemegleren.no Mobil: 9086 6381
Utleiemegleren er Norges største meglerforetak på utleie og forvaltning av boliger for private og bedrifter. Totalt har Utleiemegleren 9 000 boliger i sin portefølje. Selskapet ble startet i 1995 og har kontor i Bergen, Trondheim, Stavanger, Lillestrøm, Drammen, Lysaker og fire kontorer i Oslo. Utleiemegleren har 120 ansatte.
Nøkkelord
Om Utleiemegleren
Om Utleiemegleren:
Utleiemegleren er Norges ledende meglerforetak av boliger til private og profesjonelle aktører. Utleiemegleren har over 17 000 boliger i sin portefølje. Selskapet ble startet i 1995, og har kontorer i Bergen, Trondheim, Stavanger, Lillestrøm, Jessheim, Drammen, Lysaker, Kristiansand, Østfold, Vestfold og Oslo. Utleiemegleren har i dag cirka 200 ansatte.
Følg pressemeldinger fra Utleiemegleren
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Utleiemegleren på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Utleiemegleren
Leietakere velger bort depositum3.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Skyhøye leiepriser har ført til at depositumsbeløpet er blitt en økonomisk utfordring for mange. En forsikring har gjort det enklere for folk å komme inn på leiemarkedet.
Presset i utleiemarkedet øker – 10 tips til deg som skal på visning2.7.2025 10:40:13 CEST | Pressemelding
Studentene strømmer til pressområdene. Fullstappede visninger og lange ventelister er å forvente. Slik kan du få en fordel i leiekøen.
Pressemøte – hvordan er utviklingen i leieprisene?25.6.2025 09:16:45 CEST | Pressemelding
Velkommen til frokostmøte med slipp av ferske data fra leiemarkedet for K2 2025 og pandeldebatt.
Utleiemarkedet i vekst: Rekordmange kontrakter og økende leiepriser5.6.2025 09:23:00 CEST | Pressemelding
Mai ble en særdeles sterk måned i det norske leiemarkedet. Utleiemegleren kan vise til nærmere 100 flere signerte leiekontrakter sammenlignet med samme måned i fjor. – Det viser at investering i eiendom er full av potensial, sier Stian Carlsen, administrerende direktør i Utleiemegleren.
Bydel St. Hanshaugen i Oslo har Norges høyeste leiepriser7.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Vi står overfor den fjerde sommeren med stort press i leiemarkedet. Det er leietakere i Oslo, Bergen og Stavanger, som møter de høyeste utleieprisene. Bydelen med de høyeste prisene ligger i indre Osloby på vestkanten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom