Landet storkontrakt på Hammersborg
10.3.2026 12:00:00 CET | OBOS | Pressemelding
Compass Group tar 5.000 kvadratmeter av de moderniserte lokalene på Hammersborg Torg når de signerer leiekontrakt med 15 års varighet med OBOS Eiendom.

OBOS Eiendom har inngått avtale med Compass Group om leie av både lavblokka og mellombygget i det som var OBOS’ tidligere hovedkontor på Hammersborg Torg. De to bygningsdelene til sammen utgjør 5.000 kvadratmeter, og skal huse konseptet «INC.», som er Compass Groups coworking-konsept.
– For oss har det vært avgjørende å finne en strategisk samarbeidspartner som kan bidra til å utvikle Hammersborg Torg som et attraktivt og fremtidsrettet bygg under prosjektnavnet HK Hammersborg. Med nytt regjeringskvartal, nye Deich og andre spennende utviklingsprosjekter blir dette et av Oslos livligste og fremtidsrettede nabolag, sier eiendomsdirektør Alexander Bromnes i OBOS Eiendom.
Samme historiske skall, nytt inni
Leiekontrakten utgjør litt over en tredel av HK Hammersborgs totale utleibare volum på 14.500 kvadratmeter. I tillegg til byggene som nå er utleid, skal høyblokka på 12 etasjer leies ut. Det ikoniske bygget fra 1964 moderniseres og er klart for innflytting til sommeren med nye fasiliteter som barception, personalrestaurant, trenings- og garderobefasiliteter, worklounge og møteromssenter.
– Lokalene representerer et nikk til 60-tallets stil, men med dagens moderne og fleksible funksjoner. I det nyoppussede HK Hammersborg får du ikke bare kontorplass, du får en arbeidshverdag som flyter og gode løsninger som fungerer i praksis. Med denne avtalen får leietakerne på bygget også betydelig fleksibilitet og mulighet for skalering etter behov, sier Bromnes.
Prosjektet står ferdig rett i forkant av Oslo Urban Week i september i år, Norges største byutviklingsfestival, som finner sted på Hammersborg i 2026. Her vil bygget være en av flere arenaer for arrangementet, som har transformasjonen av området som bakteppe.
Akershus Eiendom har vært rådgiver for OBOS Eiendom i forbindelse med inngåelsen av leieavtalen.
Inkluderer langsiktig samarbeid
I tillegg til INC-konseptet skal Compass Group også levere servicetjenester på bygget under leieavtalens varighet som en del av det langsiktige samarbeidet.
– Dette er ikke bare et nytt prosjekt for oss, det er vår største kommersielle satsing til nå. Vi har allerede etablert INC. som et velfungerende og vellykket coworking-konsept, og Hammersborg Torg gir oss en strategisk plattform for videre vekst i Oslo sentrum. Vi går inn i dette med tydelig ambisjon om å ta en ledende posisjon og utvikle en attraktiv møteplass for leietakere og virksomheter i området, sier Marius Pedersen, chief commercial officer i Compass Group Norge.
Nøkkelord
Kontakter
Hege Skjelbred HatlemarkKommersiell direktørOBOS Eiendom
Tel:905 52 909hege.skjelbred.hatlemark@obos.noBilder

Lenker
Om OBOS
OBOS BBL er en medlemsorganisasjon med over 600.000 medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte.
HK Hammersborg
- OBOS' tidligere hovedkontor på Hammersborg Torg, frem til OBOS flyttet til Construction City i fjor sommer.
- Bestående av 14.500 kvadratmeter, og inkluderer profesjonelt møtesenter, personalrestaurant, worklounge, sykkelparkering, garderober og 90 parkeringsplasser.
- Planlagt innflytting fra andre kvartal 2026.
- Bygget leies fortrinnsvis ut etasjevis med innflytting fra september 2026, Én etasje vil være godt egnet for mellomstore virksomheter med rundt 50 ansatte, men med muligheter for tilpasninger i begge retninger.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
OBOS blir ny hovedsponsor for Eliteserien3.3.2026 12:57:48 CET | Pressemelding
OBOS blir ny hovedpartner for Eliteserien i fotball. Avtalen som sparkes i gang nå gir OBOS mulighet til å satse mer på fotballaktiviteter for barn og ungdommer i hele landet.
OBOS-prisene steg i februar2.3.2026 10:56:13 CET | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo steg med 1,7 prosent fra januar til februar. På landsbasis gikk prisene opp med 2,3 prosent.
OBOS selger kjøpesenter27.2.2026 13:05:24 CET | Pressemelding
Alti Tasta i Stavanger selges til LL Sørco. – Vi er glade for å ha funnet en løsning, så kan vi i OBOS bruke midlene på nye utviklingsprosjekter, sier Nils Morten Bøhler i OBOS Eiendom.
Vedvarende nedgang i nyboligmarkedet gir resultatfall13.2.2026 10:46:55 CET | Pressemelding
OBOS fikk et resultat før skatt på 372 millioner kroner i 2025. Dette er en tilbakegang på 1,3 milliarder sammenlignet med 2024. Resultatfallet skyldes i hovedsak svake resultater innen boligutvikling og engangseffekter i 2024.
OBOS-banken vokser videre5.2.2026 15:11:03 CET | Pressemelding
OBOS-banken hadde 1.084 millioner kroner i netto inntekter og 651 millioner kroner i resultat før skatt for 2025. To milepæler på tampen av året gir banken optimisme for veien videre.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom