Bergen størst på leveranser til sjømatnæringen
9.2.2026 07:00:00 CET | Nofima | Pressemelding
102 bedrifter i Bergen – til sammen 2971 sysselsatte – gjør at Vestlandets hovedstad er landets største på leveranse av varer og tjenester til norsk sjømatnæring.

Sjømatnæringen kjøpte i 2024 varer og tjenester for om lag 156 milliarder kroner.
– Et beløp så stort at leverandørindustrien til den norske sjømatnæringen, nå langt overgår kjernevirksomheten i næringen, slår Nofima-forsker Audun Iversen fast.
Han har ledet arbeidet med rapporten «Leverandører til sjømatnæringen», som inngår som en del av ringvirknings- og verdiskapingsanalysen i norsk sjømatnæring. FHF - Fiskeri- og havbruksnæringens forskningsfinansiering har i nesten 20 år finansiert slike analyser.
Bergen har overtatt den øverste «pallplassen» i leverandørindustrien til sjømatnæringen etter Ålesund.
– Når Bergen nå har flest bedrifter, skyldes det at antall bedrifter og sysselsatte i Ålesund har blitt redusert en del siden forrige leverandørrapport for to år siden. Det skyldes gjenopprettelsen av Haram som egen kommune, forklarer Audun Iversen.
I antall bedrifter som leverer til sjømatnæringen, er Tromsø nummer tre med 67 bedrifter og Trondheim nummer fire med 53.
I 2024 brukte sjømatnæringen samlet rundt 133 milliarder på driftskostnader og 23 milliarder til investeringer.
– Leverandørene blir en stadig viktigere del av norsk sjømatnæring, blant annet gjennom utvikling og levering av teknologi, utstyr og tjenester, sier Iversen.
På sysselsetting er det Ålesund som fortsatt troner på topp. 3 476 personer i Ålesund er sysselsatt i leverandørindustrien til sjømatnæringen. Oslo er nummer tre med 2 585 sysselsatte og Trondheim er på fjerdeplass med 2 070 sysselsatte.
- Samlet i norsk sjømatnæring, inklusive ringvirkninger, var det rundt 103 000 sysselsatte i 2024. Over 43 000 var sysselsatt i kjernevirksomheten i næringen, mens næringens innkjøp ga grunnlag for over 60 000 sysselsatte hos leverandørene, oppsummerer Audun Iversen.
Les mer i rapporten «Leverandører til norsk sjømatnæring».
Fakta om forskningen
- Nofima-forskerne Audun Iversen, Silje Steinsbø, Thomas Nyrud, Helene S. Jensen, Bjørn Inge Bendiksen og Roy Robertsen har utarbeidet rapporten «Leverandører til norsk sjømatnæring».
- Arbeidet er finansiert av FHF – Fiskeri- og sjømatnæringens forskningsfinansiering og inngår i de samlede Ringvirknings- og verdiskapingsanalysene for fiskeri- og havbruksnæringen i Norge.
- Avdeling Næringsøkonomi i Nofima har gjennom mange år utviklet ringvirknings- og verdiskapingsanalyser for norsk sjømatnæring. Disse har tallfestet næringens bidrag til BNP og sysselsetting, fordelt på flåte, havbruk, fiskeindustri og salg, samt ringvirkninger fra alle disse.
- Ringvirknings- og verdiskapingsanalysene for fiskeri- og havbruksnæringen gir verdifull informasjon til både næring, forvaltning og samfunnet ellers, og er en god mulighet til å synliggjøre viktigheten og verdien av Norges viktigste bærekraftige næring.
Nøkkelord
Kontakter
Audun IversenForsker
Tel:+47 900 40 615audun.iversen@nofima.noDokumenter
Lenker
Nofima er et ledende næringsrettet forskningsinstitutt som driver forskning og utvikling for akvakulturnæringen, fiskerinæringen og matindustrien.
Vi leverer internasjonalt anerkjent forskning og løsninger som gir næringslivet konkurransefortrinn langs hele verdikjeden.
Nofima AS har hovedkontor i Tromsø, og forskningsvirksomhet i Bergen, Stavanger, Sunndalsøra, Tromsø og på Ås.
Instituttet ble etablert 1. januar 2008 og har om lag 390 ansatte
Følg pressemeldinger fra Nofima
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nofima på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nofima
Follo-folk setter sunnhet først2.7.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
De første resultatene fra Follostudien er klare. 825 innbyggere fra de seks Follo-kommunene har fortalt forskerne ved Nofima om matvanene sine. Funnene viser at det bor matglade mennesker i hele regionen, selv om flertallet prioriterer sunnhet over ren nytelse i matveien.
Fatty acid from herring may ease mild psoriasis10.6.2026 10:30:09 CEST | Press release
Laboratory tests on skin cells suggest that the fatty acid omega‑11 can dampen inflammation linked to psoriasis.
Fettsyre fra sild kan dempe mild psoriasis10.6.2026 08:31:06 CEST | Pressemelding
Forsøk i celler fra hud viser at omega-11 demper betennelse i psoriasis.
Økt forbruk av fisk og skalldyr kan styrke Nordens beredskap9.6.2026 14:32:39 CEST | Pressemelding
En nordisk studie viser at fisk og skalldyr fra hav og ferskvann har et uutnyttet potensial i nordisk matberedskap. Utfordringene er å få til effektive forsyningskjeder, og å få folk i Norden til å spise sjømaten.
Klare råd for å få ungdom til å velge sjømat20.4.2026 14:45:45 CEST | Pressemelding
Prioriter pris! Få bort fiskebein og vond lukt. Og få influensere på banen!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom