Dobling i salget av skireiser til Gudauri
28.10.2025 08:00:00 CET | Apollo | Pressemelding
Kaukasus frister som aldri før! Apollo Sports melder om en 115 prosent økning i bestillingene til det georgiske skieldoradoet sammenlignet med fjoråret.

I takt med at flere søker nye opplevelser og snøsikre alternativer til de klassiske alpene, har Gudauri etablert seg som en av Europas mest spennende skidestinasjoner. Kombinasjonen av høyfjell, autentisk kultur og rimelige priser gjør stedet til en favoritt blant både eventyrlystne og prisbevisste reisende.
– Gudauri føles både eksotisk og trygt, med lange, snøsikre bakker, god mat, lave priser og en ekte skikulturopplevelse. Det er annerledes, spennende – og rett og slett utrolig bra skikjøring, sier Daniel Giray, sportssjef i Apollo Sports.
Snøsikkert, høyt og overraskende prisgunstig
Med skiopplevelser fra 2 200 meters høyde og oppover byr Gudauri på både høyfjellspreg, solrike dager og stabile snøforhold fra desember til april. For mens Alpene har hatt varierende vintre, har Gudauri levert jevnt med vintermagi år etter år.
Her venter i tillegg også både velpreparerte bakker, ski touring, heli-skiing, snøscooterkjøring og paragliding over Kaukasusfjellene – en drøm for eventyrlystne skikjørere. Prisnivået er dessuten betydelig lavere enn i Alpene, og mange oppdager at de får mer skiferie for pengene uten å gå på kompromiss med kvalitet.
Gudauri har også investert i moderne Doppelmayr-heiser, som gir både fart og flyt i bakken.
– Vi kaller det “Doppelmayr-effekten” – når heisene går like raskt som ryktet om Gudauri sprer seg, sier sportssjefen.
Enkelt, ekte og familievennlig
Med flyvninger fra Stockholm, København, Oslo og Helsinki til Tbilisi via Riga, og kun 2,5 timers transfer til fjellet, har reisen til Gudauri aldri vært enklere. På plass venter et komplett Apollo-pakkeopplegg med overnatting, transfer og heiskort inkludert – i tillegg til skandinavisk servicepersonell, lokale delikatesser og utsøkt georgisk vin.
– Mye morsommere enn Sälen, Åre og Trysil – og mye billigere enn Alpene! bekrefter Giray.
Apollos gjester til Gudauri består ofte av familier, far–sønn-duoer og vennegjenger på jakt etter noe nytt, morsomt og rimelig.
Fakta om Gudauri:
- Skisenteret ligger ca. 2 200 moh
- Høyeste heispunkt: 3 276 moh
- Fallhøyde: over 1 200 meter
- Lengste løype: opptil 7 km
- Ølpris: 25–50 kroner
Om Apollo Sports Ski
Apollo tilbyr nøye utvalgte skidestinasjoner der snøsikkerhet, autentiske opplevelser og verdi for pengene står i sentrum. Blant høydepunktene finner vi Gudauri i Georgia, Bansko i Bulgaria, Alagna i Italia, Hokkaido i Japan, roadtrip i Canada, catski i Nord-Makedonia og ski touring på Kreta.
Nøkkelord
Kontakter
Daniel GiraySportsansvarligApollo Sports
daniel.giray@apollo.seBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der du selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir, Lime Travel og Xtravel samt treningshotellet Playitas er Apollo en del av gruppen DER Touristik Nordic AB. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Apollo utvider tilbudet fra Nord-Norge27.5.2026 11:18:07 CEST | Pressemelding
Reisearrangøren fortsetter å styrke tilbudet av pakkereiser med rutefly. Fra Bodø, Evenes og Tromsø blir det nå mulig å reise til både Kroatia og Spania. I tillegg får Bodø og Evenes reiser til Rhodos!
Apollo Sports lanserer catski-eventyr i Bakhmaro26.5.2026 11:39:20 CEST | Pressemelding
Apollo Sports utvider sitt tilbud av skireiser og lanserer nå catski i Bakhmaro, Georgia. Reisen er rettet mot erfarne ski- og snowboardkjørere som søker urørt puddersnø og et eventyr langt utenfor de tradisjonelle alpindestinasjonene.
Apollo utvider satsingen på Albania13.5.2026 09:14:31 CEST | Pressemelding
Etterspørselen rundt Albania vokser kraftig. Apollo melder om en salgsøkning på hele 25 prosent mot fjoråret, og nå utvider reisearrangøren tilbudet fra seks flyplasser i Norge.
Humor, hits og hattrick: Disse kjendisene vil nordmenn helst reise med11.5.2026 07:45:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn er kanskje kjent for å være litt forsiktige hjemme, men når kofferten skal pakkes og ferien planlegges, er det helt andre kvaliteter som teller!
Sånn får du mer ferie for pengene!6.5.2026 14:18:49 CEST | Pressemelding
Sommerferien trenger ikke å bli dyr for å bli god. Med noen enkle valg kan du få både mer innhold, lavere pris og større trygghet på reisen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



