Gita Simonsen med comeback
Gita Simonsen (33) vender tilbake til radiobransjen og blir programleder på NRJ. Etter flere år borte fra radio gleder hun seg til å være en del av kanalens nye satsing. – Radio var min første kjærlighet i karrieren, så dette føles utrolig gøy, sier Simonsen, som går på lufta allerede mandag.
NRJ, en stor internasjonal radiomerkevare, ble i fjor en del av Bauer Medias radioportefølje i Norge. Nå gjør Simonsen comeback som programleder og blir en sentral del av NRJs nye satsing.
– Det var en stor glede å få tilbudet om å komme tilbake. NRJ relanseres med et friskt konsept, og det er spennende å få være med på å bygge opp en så sterk merkevare på nytt. Kanalen har også en musikkprofil som passer meg veldig godt, sier Simonsen.
Et kjært gjensyn med radio
For Simonsen var det aldri tvil om at hun ønsket å returnere til radiomediet.
– Jeg har virkelig savnet det! Radio gir en unik mulighet til å skape god stemning, underholde, arrangere konkurranser og dele store musikkopplevelser med lytterne. Det å være en venn i radioen er noe av det beste jeg vet, sier hun.
Hun har sin første sending mandag 10. februar. Programmet vil sendes på ettermiddagstid, men det endelige navnet er ennå ikke fastsatt.
Head of Broadcast i Bauer Media, Svein Mellgren, er svært fornøyd med å få Simonsen tilbake på laget:
– Vi er veldig glade for at Gita har valgt Bauer Media når hun nå vender tilbake til radio. På NRJ vil hun spille de største hitene og holde unge voksne oppdatert på musikk og underholdning, sier Mellgren.
Med Simonsen bak mikrofonen har NRJ som mål å skape engasjerende radio for et ungt og musikkinteressert publikum.
Nøkkelord
Kontakter
Svein MellgrenBauer Media
Tel:90929128Tel:90929128Svein.mellgren@bauermedia.noArne SandvikKommunikasjonssjef
Tel:+47 91 77 38 93arne.sandvik@bauermedia.noBauer Media
Vi er en mediebedrift som fokuserer på å skape meningsfylt innhold for millioner av mennesker over hele Europa. Vi tilbyr alt fra trykte media og online publikasjoner til lydmedier og annen underholdning. I tillegg investerer vi i andre medierelaterte sektorer. I Bauer Media selger vi over 500 millioner eksemplarer av våre printpublikasjoner hvert år og er et av Europas ledende forlag. I Tyskland, Storbritannia, Polen og Frankrike utgir vi alt fra kvinne- og kjendismagasiner til TV-programoversikter, mat og spesialpublikasjoner til både digitalt og print. Men det er ikke alt. Bauer Media når over 61 millioner lyttere hver uke og drifter mer enn 150 radiostasjoner og podkaster i ni land: Storbritannia, Irland, Polen, Slovakia, Danmark, Sverige, Finland, Norge og Portugal. Bauer Media er en familieeid bedrift i femte generasjon med fokus på langsiktighet, med en forbrukerorientert tankegang som legger premissene for en variert portefølje av medier. Våre 12 000 ansatte har et felles mål: å levere innhold og tjenester som beriker folks hverdag.
Følg pressemeldinger fra Bauer Media AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bauer Media AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bauer Media AS
Jakter lokale talenter til VG-Lista Topp 4017.1.2025 10:40:35 CET | Pressemelding
Norges største gratiskonsert, VG-Lista Topp 40, inviterer unge talenter til konkurransen Feat.You. Vinneren får opptre foran mer enn 50 000 mennesker på Rådhusplassen i Oslo og får veiledning fra bransjens beste. Julie Bergan står klar som ambassadør for å finne landets neste stjerneskudd.
Siri Kristiansen klar med ny skarp humor!7.1.2025 14:29:00 CET | Pressemelding
Etter 15 år som hele Norges problemløser på radio, kaster Siri Kristiansen seg ut i et nytt eventyr – og denne gangen med enda mer humor, kjendisdrama og alt det vi elsker å diskutere. Sammen med Kim Dahl, kjent fra Morgenklubben på Radio Norge, lanserer hun podkasten «Det alle snakker om – med Siri og Kim» nå torsdag.
Bauer Media sikrer seg rettighetene til merkevaren NRJ i Norge18.11.2024 11:30:00 CET | Pressemelding
Bauer Media, Norges ledende mediehus for lydmedier, har sikret seg rettighetene til NRJ fra det franske mediekonsernet NRJ Group. Avtalen innebærer at Bauer Media nå vil kunne tilby NRJ som en del av sin radioportefølje i Norge, noe som ytterligere styrker selskapets posisjon som ledende i lydmarkedet.
Tuva Fellman får ny jobb – har lyttet til julemusikk i skjul8.11.2024 12:58:00 CET | Pressemelding
Tuva Fellman har alltid hatt et sterkt julefokus i hjemmet og har ofte lyttet til julemusikk i all hemmelighet. Nå slipper hun å holde det skjult. Fellman har nemlig tatt seg jobb som programleder i Juleradioen og skal spille den fineste julemusikken på radioen helt til julen ringes ut.
TikTok-fenomenet CP-Lars lanserer pokasten «Hjerneskada»31.10.2024 11:00:00 CET | Pressemelding
TikTok-stjernen Lars Jahr Bråten, kjent som CP-Lars, tar nå steget inn i podkastverdenen med sin nye serie "Hjerneskada". Podkasten, som lages i samarbeid med Bauer Media, lover å utfordre lytternes oppfatninger om funksjonshemming og samfunnets "krenkekor".
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom