Akkreditering til VG-lista Topp 40 Rådhusplassen 2026
21.5.2026 12:27:47 CEST | Bauer Media AS | Presseinvitasjon
Lørdag 13. juni samles noen av landets mest populære artister og internasjonale stjerner på scenen foran et hav av fans på Rådhusplassen. Dette er Skandinavias største gratiskonsert, og arrangementet forventes å trekke over 50 000 unge publikummere. Kvelden ledes av VG-profil Steffen Pettersen, Topp 40 programleder Tale Torjussen og Tik Tok-profil Trygve Bennetsen.

Akkreditering for presse gjelder rød løper og pressområdet. Inngang for akkreditert presse er fra sjøsiden ved Akershus festning.
Tidsskjema:
- 18.30: Rød løper for inviterte kjendiser
- 20.15: Konsertstart
-
22.15: Konsertslutt
Påmelding med navn på mediehus, journalist / fotograf sendes til Arne Sandvik på e-post: [Asa@bauermedia.no] innen mandag 8. juni kl. 12.00. Det er et begrenset antall plasser for medier. Bekreftelse og ytterligere informasjon, inkludert oversikt over kjendiser på den røde løperen, sendes til akkrediterte.
Vi ser frem til å ønske dere velkommen til årets største musikkbegivenhet! For informasjon om arrangementet, se https://www.vglista.no Velkommen til VG-lista Rådhusplassen 2026!
Kontakter
Arne SandvikBauer Media
Tel:+47 91 77 38 93arne.sandvik@bauermedia.noOm Bauer Media
Bauer Media Norge driver de riksdekkende reklamefinansierte radiokanalene Radio Norge, Radio Rock, Radio Topp 40, Radio Vinyl, Radio Norsk Pop, P24-7 MIX og Radio KISS. Vi har 1.6 millioner lyttere i uken. Selskapet har ca. 60 ansatte i Bergen og Oslo, med samarbeidspartnere over hele verden.
Følg pressemeldinger fra Bauer Media AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bauer Media AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bauer Media AS
Invitasjon til Feat.You finale 1. juni kl. 13.18.5.2026 12:41:01 CEST | Presseinvitasjon
Media er invitert til å være til stede når finalen i VG-Lista Topp 40 Feat.You avvikles som intimkonsert i Bauer Medias lokaler på Jernbanetorget. Finalistene er Frida Eksund fra Sunnmøre, bosatt i Moss, Samuel Lola fra Elverum og Anders Risan fra Farsund.
Skal vi danse-vinner med ny jobb30.4.2026 14:18:40 CEST | Pressemelding
Tale Torjussen, som vant TV 2s Skal vi danse, er klar som ny programleder på Radio Topp 40. Samtidig er det bekreftet at hun skal lede årets VG-Lista Topp 40-konsert på Rådhusplassen i juni.
Øystein Bogen tar oss med til verdens brennpunkter23.4.2026 10:02:00 CEST | Pressemelding
I 30 år dekket han kriger, katastrofer og politiske omveltninger for TV 2. Nå forteller Øystein Bogen historiene, også det som ikke fikk plass i nyhetssendingene. «Med egne øyne» er tilbake med en ny sesong, og den starter der det virkelig brenner.
Victoria Skau med påskegrøss: – Ikke hør disse historiene alene!26.3.2026 10:22:13 CET | Pressemelding
I over ti år har hun jaktet på hendelser som ikke lar seg forklare. Nå er Victoria Skau klar med påskegrøss i podkasten som lover å holde lytterne våkne langt inn i natten.
Bisarre historier med Kristine Grændsen19.3.2026 11:03:43 CET | Pressemelding
En bjørn som kjempet mot nazistene. En død pave på tiltalebenken. En mann som levde av å spise levende rotter. Nå fortelles noen av historiens mest absurde, men helt sanne, historier i den nye podkasten Bisarr Historie med Kristine Grændsen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom