TTI kåret til årets leverandør: Kraftig vekst for Ryobi og Milwaukee hos Optimera
Med forbrukerverktøy fra Ryobi og en proffserie fra Milwaukee, har verktøyleverandøren TTI-gruppen bidratt med en kraftig vekst hos Optimera i et ellers utfordrende marked. Nå er de stemt frem som «Årets Leverandør 2024» av Norges ledende byggevareaktør.

– Med ledende merkevarer som Milwaukee og Ryobi har Techtronic Industries (TTI) vært svært fremoverlente og proaktive gjennom hele 2024. Med kommersiell teft, tett oppfølging og kvalitetsverktøy har de bidratt til en kraftig salgsvekst. Det er sterkt, spesielt med tanke på det utfordrende året for byggevarebransjen som vi har lagt bak oss, sa kategoridirektør i Optimera, Pål Erichsen, i forbindelse med overrekkelsen av prisen.
Kåringen starter med at Optimeras kategoriorganisasjon nominerer de 12 beste kandidatene til årets leverandør. Deretter stemmer profforganisasjonen og daglig leder i tett samarbeid med sine ansatte i alle de drøyt 150 Montér-byggevarehusene. På den måten står hele organisasjonen samlet bak valget av årets leverandør.
Ydmyk og glad prisvinner
Techtronic Industries (TTI) er verdens nest største leverandør av elektrisk verktøy, og tilbyr et bredt sortiment av kvalitetsprodukter. Mens Ryobi støtter Optimeras forbrukerstrategi med gode produkter og tett oppfølging, styrker Milwaukee deres posisjonen i proffmarkedet, og tilpassede salgskonsepter for verktøy- og festemiddelspesialisten Montasjeutstyr.
– Vi er ydmyke og veldig glade for å få denne anerkjennelsen av Norges største og viktigste byggevareaktør. I tillegg til kvalitet og pris er oppfølging, salg og service noe vi satser mye på. Året gjennom har vi 80-90 dyktige ansatte som er ute på veien for å følge opp våre kunder direkte. Det er herlig å se at en slik satsing bærer frukter, sier salgsdirektør Ryobi, Magne Rummelhoff.
Vokst mye på kort tid: Langt fremme på innovasjon og kundeservice
Leverandørene blir blant annet vurdert på vekst innenfor forskjellige kategorier, proaktiv produktutvikling og samarbeid innenfor alle Optimeras salgskonsepter innenfor både privat- og proffmarkedet.
– TTI har på kort tid blitt svært store i det norske markedet. De er langt fremme på innovasjon og produktutvikling, gode på batteriteknologi, noe som er helt avgjørende for å lykkes, og de følger våre byggevarehus svært tett og godt opp – både når det gjelder utstillinger i butikk, kampanjer og annet det måtte være behov for, sier Erichsen.
De to andre leverandørene som var med i finalerunden for å bli årets leverandør var verktøyleverandøren Dewalt og den norske dør- og vindusprodusenten NorDan.
Bilder


Om Optimera
Optimera er Norges ledende aktør innen salg og distribusjon av byggevarer, trelast og interiør med 160 utsalgssteder, 2000 ansatte og over 15 milliarder i omsetning. Virksomheten innbefatter Montér, Montasjeutstyr, Optimera Proff, Woodfab, Optimera Logistikk, Optimera Handel, Rencon og Igland Garasjen. Optimera er en del av Dahl Optimera Norge som er eid av det internasjonale konsernet Saint-Gobain.
Følg pressemeldinger fra Optimera
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Optimera på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Optimera
Optimera med kraftig reduksjon i CO₂-utslipp7.4.2025 08:37:17 CEST | Pressemelding
Bare i løpet av 2024 har Optimera redusert CO₂-utslippene fra sin nasjonale distribusjon av byggevarer med hele 17 prosent fra året før.
Optimera satser videre i vest: Nytt Montér byggevarehus i Os3.4.2025 11:38:20 CEST | Pressemelding
Mens den nye innebutikken har blitt dobbelt så stor med et større vareutvalg, kan du nå også laste materialene direkte på bilen innendørs. I dag nyåpnes byggevarehuset Montér Os.
Montér åpner nytt flaggskip i sør27.3.2025 11:40:20 CET | Pressemelding
Med dagens offisielle åpning av det toppmoderne byggevarehuset Montér Randesund, har proff- og privatkunder i Kristiansand-regionen fått en kraftig forbedret handleopplevelse.
Optimera tar posisjon i Construction City Cluster13.3.2025 08:46:26 CET | Pressemelding
Optimera går nå som den første byggevaredistributøren inn i næringsklyngen, Construction City Cluster. Clusteret er tilknyttet Construction City-bygget på Ulven i Oslo, som skal samlokalisere 4.500 bransjefolk fra flere av Norges største aktører innenfor bygg, anleggs- og eiendomsbransjen. Målet for klyngen er å skape en felles arena for verdiskapende samhandling på tvers av virksomhetene.
Gamle jeans blir nye gulv: Slitesterkt, støysvakt og behagelig20.2.2025 08:42:33 CET | Pressemelding
Bare i løpet av ett år kaster hver og en av oss i snitt 1,8 jeansbukser. Som de første lanserer nå Norges største byggevarekjede, Montér, et ekstra behagelig, slitesterkt og støysvakt miljøgulv av nettopp resirkulerte jeansbukser.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom