TTI kåret til årets leverandør: Kraftig vekst for Ryobi og Milwaukee hos Optimera
30.1.2025 10:08:16 CET | Optimera | Pressemelding
Med forbrukerverktøy fra Ryobi og en proffserie fra Milwaukee, har verktøyleverandøren TTI-gruppen bidratt med en kraftig vekst hos Optimera i et ellers utfordrende marked. Nå er de stemt frem som «Årets Leverandør 2024» av Norges ledende byggevareaktør.

– Med ledende merkevarer som Milwaukee og Ryobi har Techtronic Industries (TTI) vært svært fremoverlente og proaktive gjennom hele 2024. Med kommersiell teft, tett oppfølging og kvalitetsverktøy har de bidratt til en kraftig salgsvekst. Det er sterkt, spesielt med tanke på det utfordrende året for byggevarebransjen som vi har lagt bak oss, sa kategoridirektør i Optimera, Pål Erichsen, i forbindelse med overrekkelsen av prisen.
Kåringen starter med at Optimeras kategoriorganisasjon nominerer de 12 beste kandidatene til årets leverandør. Deretter stemmer profforganisasjonen og daglig leder i tett samarbeid med sine ansatte i alle de drøyt 150 Montér-byggevarehusene. På den måten står hele organisasjonen samlet bak valget av årets leverandør.
Ydmyk og glad prisvinner
Techtronic Industries (TTI) er verdens nest største leverandør av elektrisk verktøy, og tilbyr et bredt sortiment av kvalitetsprodukter. Mens Ryobi støtter Optimeras forbrukerstrategi med gode produkter og tett oppfølging, styrker Milwaukee deres posisjonen i proffmarkedet, og tilpassede salgskonsepter for verktøy- og festemiddelspesialisten Montasjeutstyr.
– Vi er ydmyke og veldig glade for å få denne anerkjennelsen av Norges største og viktigste byggevareaktør. I tillegg til kvalitet og pris er oppfølging, salg og service noe vi satser mye på. Året gjennom har vi 80-90 dyktige ansatte som er ute på veien for å følge opp våre kunder direkte. Det er herlig å se at en slik satsing bærer frukter, sier salgsdirektør Ryobi, Magne Rummelhoff.
Vokst mye på kort tid: Langt fremme på innovasjon og kundeservice
Leverandørene blir blant annet vurdert på vekst innenfor forskjellige kategorier, proaktiv produktutvikling og samarbeid innenfor alle Optimeras salgskonsepter innenfor både privat- og proffmarkedet.
– TTI har på kort tid blitt svært store i det norske markedet. De er langt fremme på innovasjon og produktutvikling, gode på batteriteknologi, noe som er helt avgjørende for å lykkes, og de følger våre byggevarehus svært tett og godt opp – både når det gjelder utstillinger i butikk, kampanjer og annet det måtte være behov for, sier Erichsen.
De to andre leverandørene som var med i finalerunden for å bli årets leverandør var verktøyleverandøren Dewalt og den norske dør- og vindusprodusenten NorDan.
Bilder


Om Optimera
Optimera er Norges ledende aktør innen salg og distribusjon av byggevarer, trelast og interiør med 160 utsalgssteder, 2000 ansatte og over 15 milliarder i omsetning. Virksomheten innbefatter Montér, Montasjeutstyr, Optimera Proff, Woodfab, Optimera Logistikk, Optimera Handel, Rencon og Igland Garasjen. Optimera er en del av Dahl Optimera Norge som er eid av det internasjonale konsernet Saint-Gobain.
Følg pressemeldinger fra Optimera
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Optimera på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Optimera
Totalfornyet Montér-flaggskip i Tønsberg åpnet i dag19.3.2026 12:19:57 CET | Pressemelding
Montér Tønsberg, et av Norges aller største Montér-byggevarehus, åpnet i dag sin nye innebutikk etter en omfattende oppgradering og utvidelse.
Robin Lund blir ny regiondirektør i Optimera24.2.2026 09:00:04 CET | Pressemelding
Etter 14 år i Optimera, der han har hatt roller fra selger i utebutikk til daglig leder og salgssjef lokalt og regionalt, er Robin Lund nå ansatt som regiondirektør for Region Øst hos landets ledende byggevareaktør.
Suksess med Opus maling: Kårer Gjøco til «Årets leverandør 2025»17.2.2026 08:19:09 CET | Pressemelding
Etter en betydelig og lønnsom vekst for Montérs egenutviklede malingsmerke Opus i 2025, har Norges største byggevarekjede nå kåret den norske malingsprodusenten bak malingen, Gjøco, til årets leverandør.
150 byggevarehus vurdert: Montér Forus og Montér Seljord best i 202516.2.2026 09:01:01 CET | Pressemelding
Montér Forus i Stavanger og lokaleide Montér Seljord i Telemark er kåret til de to beste Montér-byggevarehusene i Norge i 2025 – som henholdsvis beste kjedeeide og det beste lokaleide.
Optimera tar over eierskapet av Montér byggevarehus i Oslo13.2.2026 07:59:59 CET | Pressemelding
Med oppkjøpet av alle aksjene i Orring Byggsenter AS, er nå Montér Orring på Bjørndal i Oslo heleid av Optimera.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom