Norgesaktuelle Thomas Korsgaard er tilbake!
13.1.2025 14:11:21 CET | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Snytt ut av nesa er en nydelig samling av noveller om hva det vil si å være menneske. Snart besøker forfatteren selv, Thomas Korsgaard, både Trondheim og Oslo.

Thomas Korsgaard har fått massiv oppmerksomhet for sin trilogi om Tue. Han er den yngste vinneren av De Gyldne Laurbær, og i Danmark nærmer salget seg 400 000 bøker.
Snytt ut av nesa består av 16 noveller som handler om de uskrevne reglene menneskene i et lite samfunn må rette seg etter. Om små og store uhell, om fedre og sønner og maskulinitet. Om å være snytt ut av nesa på foreldrene sine, og om både å høre til og å føle seg utenfor.
Eventyrlig suksess
I Norge har kritikerne hyllet den 29 år gamle forfatteren. Interessen her til lands har vært massiv fra start med tre norske storforlag som deltok i budrundene om Korsgaards bøker.
Det samlede opplaget overstiger 100 000 eksemplarer i Norge. Serien om Tue har regjert på norske bestselgerlister i halvannet år, og utkommer på stadig flere språk.
På norgesbesøk
Korsgaard besøker Litteraturhuset i Trondheim 16. januar. Her skal han møte Marie Aubert til samtale.
6. mars er han i Oslo og vil være tilgjengelig for intervjuer.
Om forfatteren
Thomas Korsgaard (f. 1995) har skrevet flere romaner, noveller og barnebøker. Han har tatt både lesere og anmeldere med storm med sin trilogi om Tue: Hvis det skulle komme et menneske (2023), En dag vil vi le av det (2023) og En måtte nok ha vært der (2024). I fjor kom også kortromanen Mente dere det.
Snytt ut av nesa lanseres 17. januar. Ta kontakt for anmeldereksemplar og intervju.
Boken er oversatt til norsk av Hilde Rød-Larsen.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPressesjef i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder




Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
– Jeg tar med mye av meg selv inn i bokserien Ville poter, sier serieskaper Victor Nordahl.20.5.2026 09:57:10 CEST | Pressemelding
– Da jeg begynte på historien for ca 16 år siden, så var det mye jeg ikke visste om meg selv. Det var gjennom å tegne Ville poter jeg vågde å utforske min identitet og undersøke egne følelser. Dette hjalp meg til å komme ut som skeiv – og som Victor.
Horst og Fjell gir ut ny bok sammen20.5.2026 07:51:06 CEST | Pressemelding
Skriket av Jørn Lier Horst og Jan-Erik Fjell gikk rett til topps på bestselgerlistene og ble solgt til utlandet for et syvsifret beløp. Endelig er oppfølgeren, Tvilen, her!
Palestinsk poet skildrer krigen i Gaza20.5.2026 07:04:00 CEST | Pressemelding
Den palestinske poeten Nima Hasan skrev og publiserte dikt under krigen i Gaza. Nå utgis tekstene på norsk.
Bert Natter er tildelt Libris litteraturpris12.5.2026 12:56:18 CEST | Pressemelding
Nederlands mest prestisjetunge litteraturpris ble i dag tildelt Bert Natter for romanen Ved krigens slutt. Boken kom ut på norsk i vinter og fikk svært gode anmeldelser.
Forfatter av ny bok: – På tide å sjefe litt igjen6.5.2026 07:19:41 CEST | Pressemelding
Det er en misforståelse at de yngste arbeidstakerne er skjøre og ikke tåler tydelig ledelse, mener Øystein Bonvik.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom