Forlaget klarer ikke å trykke nok i tide!
10.12.2024 14:56:26 CET | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Skal du ha tak i et eksemplar av Kong Durek og Faraoens forbannelse så bør du slå til nå!

- Dette er en bok vi visste ville bli en snakkis, og det tok vi høyde for da vi bestemte størrelsen på opplaget, sier redaksjonssjef Anne Fløtaker. – Men vi har åpenbart undervurdert lesernes appetitt, for nå er opplaget snart tomt, og vi rekker ikke å trykke flere bøker før jul, forsetter hun.
Boken Kong Durek og Faraoens forbannelse har på kort tid vakt enorm oppsikt. I dagene frem mot Kongens nyttårstale utspiller det seg et komplekst maktspill i skyggene - både i kongehuset, og i den hemmelige republikanerforeningen.
Forfatterens anonymitet har ført til konspiratoriske spekulasjoner i rikspressen og sosiale medier, og alle fra Bård Tufte Johannesen til Durek Verrett selv har blitt mistenkt for å stå bak. Forfatter Henrik Langeland har blitt pekt på av mange, men, som han skriver på sin egen facebook-vegg, det er IKKE han som har skrevet boken (eller er det det, Henrik?).
En ting er sikkert: mange har lyst til å lese boken. Etterspørselen etter skandaleromanen har vært så stor at førsteopplaget nærmer seg mangelvare i bokhandlene. Grunnet lange trykketider vil ikke et nytt opplag være klart før nyåret, så om du har planer om å gi Kongehus-satire i julegave, bør du være rask!
Nøkkelord
Kontakter
Tobias Brynildsbakken HusePresseansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:46913188tobias.huse@bonnierforlag.noBilder

Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Edelmot – Victor Sotberg og Odin Helgheim sikrer seg førsteplassen på bestselgerlisten27.3.2026 08:20:00 CET | Pressemelding
Teamet bak bokserien Edelmot er programleder, tv-profil og YouTuber Victor Sotberg og tegneserieskaper Odin Helgheim (Ragnarok, Drageviking). Helt fra første bok kom ut i 2023, har Edelmot vært en av de aller mest populære bokseriene for barn og ungdom, og har fått en sekser på terningen i Nettavisen, og en femmer i VG.
En av Danmarks mest omtalte debuter – nå på norsk20.3.2026 11:56:32 CET | Pressemelding
Liv Helms selvbiografiske debutroman åpner med at hennes besteforeldre sammen tar sitt eget liv. Hendelsen tvinger barnebarnet til å konfrontere ubehagelige familiehemmeligheter og traumer.
Jørn Lier Horst nominert til Riverton!19.3.2026 10:22:00 CET | Pressemelding
Den siste saken var den mestselgende skjønnlitterære boken i fjor høst, og nå er den nominert til den prestisjetunge Rivertonprisen.
Lottie Brooks rett til topps!17.3.2026 09:16:41 CET | Pressemelding
Katie Kirby og hennes Lottie Brooks' kleine BFF-drama debuterer på førsteplass på bestselgerlisten i Norge.
Hvorfor er vi så besatt av true crime?17.3.2026 07:02:00 CET | Pressemelding
True crime fascinerer som aldri før. I en ny krimserie kombinerer debutanten John Willander Lambrell virkelige, uløste drapsgåter med fiksjon, og gir leserne oppklaring der virkeligheten har latt vente på seg. Serien er allerede solgt til åtte land.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom