Skal bidra med å digitalisere eiendomssektoren i Europa
10.10.2024 10:17:25 CEST | Sopra Steria | Pressemelding
Catella er et av Europas største selskap innen eiendomsrådgivning. Nå har de valgt Sopra Steria som partner for å gjennomføre sin digitale transformasjon.

Avtalen er en flerårig avtale, hvor målet er å effektivisere Catellas IT-virksomhet i 12 land og 24 byer i Europa. Det skal gjøres ved hjelp av topp moderne skyinfrastruktur, teknologi og strategisk kompetanse innen cybersikkerhet og compliance.
Selskapet forventer at 80 % av de ansatte skal ta i bruk nye moderne verktøy og arbeidsmetoder på bare fire måneder, ved å bruke tjenestene til Sopra Steria.
– Målet vårt er å posisjonere Catella som en digital leder i eiendomssektoren. Sopra Steria gjør det mulig for oss å raskt frigjøre ressurser fra rutinemessige data- og IT-oppgaver slik at vi kan fokusere på innovasjon og forretningsvekst, sier Martin Johanson, CIO og Chief AI Officer i Catella.
Johanson forteller at transformasjonen ikke bare handler om teknologiske oppgraderinger.
– Det handler om å gi teamene våre verktøyene for å utnytte hverandres styrker og vår kollektive intelligens for å ta smartere, datadrevne beslutninger og levere enda mer verdi til våre interessenter. Ved å sette data og kunstig intelligens i sentrum for virksomheten vår, kan vi skape overlegen verdi samtidig som vi styrker vår konkurransekraft, sier Johanson.
Effektiv overgang til digitale løsninger
Sopra Steria ble valgt som samarbeidspartner, fordi selskapet har kompetanse til å dekke alle de Europeiske markedene til Catella og derfor sikre en effektiv overgang til nye digitale løsninger. Ekspertisen på cybersikkerhet og compliance var også avgjørende for avtalen.
– Sopra Steria har vist en dyp forståelse for Catellas virksomhet og en vilje til virkelig å satse på samarbeidet. Deres samarbeidsvilje med Catellas lokale teknologipartnere er avgjørende for å skreddersy løsninger etter spesifikke markedsbehov, sier Johanson.
Digital transformasjon i Europa
Sopra Steria er stolte over å få være med på å støtte Catella i deres digitale transformasjon, og ser fram til samarbeidet.
– Catellas moderne og helhetlige tilnærming, kombinert med våre evner, legger grunnlaget for en rask, kostnadseffektiv og fremtidsrettet transformasjon. Vi ser frem til å levere en europeisk løsning som møter Catellas fulle teknologibehov, sier Odd Inge Bjørdal, leder for digitale plattformtjenester i Sopra Steria Skandinavia.
Avtalen er også med på å bygge opp under Sopra Sterias strategiske satsing på å ta posisjon på store driftsavtaler i det svenske markedet.
Om Catella
Catella er et av Europas største selskap innen finans- og eiendomsrådgivning. De jobber for å bruke innovasjon og data for å skape vekst. I dag driver selskapet virksomheter i 12 land.
Nøkkelord
Kontakter
Kristin Blix-EltonMarketing and Communications DirectorSopra Steria
Tel:970 28 616kristin.blix-elton@soprasteria.comBilder

Om Sopra Steria
Sopra Steria er Norges ledende konsulentselskap innen digitalisering, innovasjon og bærekraft. Selskapet har gjennom en årrekke vært rangert som en av Norges beste arbeidsplasser. Som et av Europas største konsulentselskaper, bistår Sopra Steria store private selskaper og offentlige virksomheter med deres omstilling.
Selskapet er opptatt av å skape verdi for sine kunder og samfunnet, og har som mål å skape en bedre og mer bærekraftig fremtid.
Sopra Steria har 56 000 medarbeidere i 30 land, og hadde en omsetning på € 5,8 milliarder i 2023. I Norge sørger 3300 medarbeidere for en årlig omsetning på over 5,2 milliarder kroner i 2023. Selskapet har kontorer i Oslo, Stavanger, Trondheim, Bergen, Drammen, Hamar, Fredrikstad, Kristiansand og Tromsø.
Følg pressemeldinger fra Sopra Steria
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sopra Steria på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sopra Steria
Sopra Steria setter ny rekord i kundetilfredshet13.5.2026 11:45:08 CEST | Pressemelding
Konsulentselskapet får bedre resultater enn noen gang i Europas mest anerkjente undersøkelse av IT-tjenester: Whitelane Research IT Sourcing Study.
Sopra Steria hyller Nasjonalbiblioteket: Får hederspris for KI-satsing7.5.2026 13:25:59 CEST | Pressemelding
Under KI-konferansen KIck 2026 ble Nasjonalbiblioteket løftet som et eksempel til etterfølgelse – for sitt banebrytende arbeid med digitalisering og utvikling av kunstig intelligens på norske data.
Kystverket og BarentsWatch inngår ny avtale med Sopra Steria28.4.2026 08:56:33 CEST | Pressemelding
BarentsWatch er en sentral del av Norges digitale beredskap i hav- og kystområder. Nå har de inngått ny rammeavtale med Sopra Steria.
Sopra Steria og SAP inngår allianse for europeisk digital suverenitet14.4.2026 09:13:17 CEST | Pressemelding
Den globale Sopra Steria-gruppen og SAP har inngått et nytt strategisk partnerskap som skal styrke europeiske virksomheters kontroll over egne digitale kjernesystemer.
Norconsult og Sopra Steria inngår SAP-avtale26.3.2026 13:10:04 CET | Pressemelding
Konsulentselskapene inngår samarbeid om SAP Cloud ERP.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom