Romarheim overtar utleie av forskaling fra Optimera
2.9.2024 16:00:09 CEST | Optimera | Pressemelding
Romarheim Kran og Forskaling AS har inngått avtale om å overta all utleie av forskaling fra Optimera/RenCon. I tillegg overtar Romarheim 19 ansatte i RenCon, som primært har vært tilknyttet utleievirksomheten.

RenCon er en del av Norges ledende byggevareaktør Optimera. Romarheim Kran og Forskaling AS er et selskap som allerede i dag er en stor regional aktør i Vestland innenfor utleie av forskaling. RenCon skal nå styrke og rendyrke sin satsing på salg av spesialprodukter til betongentreprenører og øvrige proffkunder.
– Med dette grepet kan vi fokusere og styrke vår satsing på salg av forbruksmateriell for forskaling til betongentreprenører gjennom vårt RenCon-konsept. Samtidig vil vi samarbeide tett med Romarheim, som nå overtar alt vårt utleiemateriell, de ansatte og våre utleiekunder, sier direktør for salg og drift i Optimera, Petter Gram.
Avtalen innebærer at Romarheim også overtar RenCons renoveringsanlegg på Ilseng i Innlandet fylke. Her blir utleiemateriell klargjort for nytt utleie.
– En betydelig satsing på utleie
Etter overdragelsen vil Romarheim være representert med avdelinger i Bergen, Oslo/Ilseng, Stavanger og Trondheim. Det helt nye lagerbygget på 1800 m2 i Alver kommune, nord for Bergen, vil fungere som hovedbase for de sammenslåtte Bergensavdelingene.
Vestland-selskapet skal også leie lokaler fra Optimera – i de samme byggene som RenCon i Trondheim og Sandnes disponerer i dag.
– Vi er veldig fornøyde med denne avtalen med Optimera, og gleder oss også til å ta imot 19 nye ansatte. Vi vil nå få en unik mulighet til å utveksle erfaring mellom teamene og lære av hverandre. Dette er en betydelig satsing på utleie for vår virksomhet, og vi har stor tro på at et fortsatt tett samarbeid med Optimera skal gi både nye og eksisterende kunder den beste kvaliteten og god service, sier Asle Romarheim, daglig leder i Romarheim Kran og Forskaling.
Vil rendyrke Rencon
RenCon er etter avtaleinngåelsen representert fem steder i Norge. Selskapet har et landsdekkende tilbud innenfor logistikk og lagerføring, samt Norges bredeste sortiment for betong- og proffmarkedet.
– Eierskiftet får ikke noen større betydning for kundene, og de ansatte vil bli godt ivaretatt. For Optimeras del handler dette om at vi fremdeles kan tilby utleie, men nå gjennom samarbeidet med Romarheim, sier Petter Gram, og legger til:
– Samtidig kan vi rendyrke RenCon som vår spesialist på betong og en ledende nasjonal leverandør av forbruksmateriell til betongbransjen. Dette er en vinn-vinn-situasjon for alle parter.
Kontakter
Kontaktperson Optimera: Petter Gram, direktør salg og drift, tlf 952 69 820
Kontaktperson Romarheim Kran og Forskaling: Daglig leder Asle Romarheim, tlf 901 10 417
Bilder



Om Optimera
Optimera er Norges ledende aktør innen salg og distribusjon av byggevarer, trelast og interiør med 160 utsalgssteder, 2000 ansatte og over 15 milliarder i omsetning. Virksomheten innbefatter Montér, Montasjeutstyr, Optimera Proff, Optimera Byggsystemer, Optimera Logistikk, Optimera Handel, Rencon og Igland Garasjen. Optimera er en del av Dahl Optimera Norge som er eid av det internasjonale konsernet Saint-Gobain.
Følg pressemeldinger fra Optimera
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Optimera på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Optimera
Totalfornyet Montér-flaggskip i Tønsberg åpnet i dag19.3.2026 12:19:57 CET | Pressemelding
Montér Tønsberg, et av Norges aller største Montér-byggevarehus, åpnet i dag sin nye innebutikk etter en omfattende oppgradering og utvidelse.
Robin Lund blir ny regiondirektør i Optimera24.2.2026 09:00:04 CET | Pressemelding
Etter 14 år i Optimera, der han har hatt roller fra selger i utebutikk til daglig leder og salgssjef lokalt og regionalt, er Robin Lund nå ansatt som regiondirektør for Region Øst hos landets ledende byggevareaktør.
Suksess med Opus maling: Kårer Gjøco til «Årets leverandør 2025»17.2.2026 08:19:09 CET | Pressemelding
Etter en betydelig og lønnsom vekst for Montérs egenutviklede malingsmerke Opus i 2025, har Norges største byggevarekjede nå kåret den norske malingsprodusenten bak malingen, Gjøco, til årets leverandør.
150 byggevarehus vurdert: Montér Forus og Montér Seljord best i 202516.2.2026 09:01:01 CET | Pressemelding
Montér Forus i Stavanger og lokaleide Montér Seljord i Telemark er kåret til de to beste Montér-byggevarehusene i Norge i 2025 – som henholdsvis beste kjedeeide og det beste lokaleide.
Optimera tar over eierskapet av Montér byggevarehus i Oslo13.2.2026 07:59:59 CET | Pressemelding
Med oppkjøpet av alle aksjene i Orring Byggsenter AS, er nå Montér Orring på Bjørndal i Oslo heleid av Optimera.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom