Ny musikk fra Post Malone, Camila Cabello, Mabel, Ice Spice samt album fra Kings Of Leon!
10.5.2024 10:32:48 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Post Malone har teamet opp med Morgan Wallen på ny låt!
Camila Cabello har annonsert sitt fjerde studioalbum C,XOXO som slippes 28. juni. C,XOXO er skrevet av Camila og vekket til live med produsent El Guincho (Rosalia, FKA twigs, Frank Ocean) og medprodusent Jasper Harris (Lil Nas X, Baby Keem, Jack Harlow). I forbindelse med albumnyheter slipper hun også singelen “HE KNOWS” med Lil Nas X. Camila beskriver C,XOXO som å ha "en emosjonell umiddelbarhet og råhet" og fortsetter med å proklamere albumet som hennes "dristigeste soloalbum".
Rap-prinsessen Ice Spice slapp i dag låten “Gimmie A Light”, som er første offisielle singel fra hennes kommende debutalbum Y2K. Produsert av Ice Spices mangeårige samarbeidspartner RiotUSA, som også håndterte produksjonen på "Munch (Feelin U)". “Gimmie A Light” sentrerer om en sample fra dancehall-legenden Sean Pauls monsterhit “Gimme the Light” fra 2002.
Remi Wolf, 28-åringen fra California, som i 2021 debuterte med albumet Juno, er ute med den nye låten “Toro”. Låten følger opp “Cinderella” og er andre singel ut fra hennes nye album. Remi Wolf kan oppleves live i Oslo når hun varmer opp for Olivia Rodrigo i Telenor Arena 28. mai.
Nigerias nye stjerne, Ayra Starr, er i dag ute med "Bad Vibes" feat. Seyi Vibez. Låten følger opp hennes forrige singel "Rush", som har hatt stor suksess i Frankrike og Storbritannia. Starr ble nominert til en Grammy i 2024 i kategorien Best African Music Performance for "Rush" og en UK MOBO Award i kategorien Best African Music Act. Hun var også på listen over BBC Sound of 2024.
Kings Of Leon er ute med albumet Can We Please Have Fun. Albumet er spilt inn hos Dark Horse studio i Nashville og er produsert av deres nye samarbeidspartner, Kid Harpoon. Det Grammy-vinnende rockebandet spiller i sommer flere konserter i Europa.
Mabel har slått seg sammen med Shygirl på den nye låten “Look At My Body Pt. 2”. Låten følger opp “Vitamins”, som var første låt på to år fra Mabel, og blir å finne på hennes tredje kommende studioalbum Female Intuition.
MEDUZA har fått med seg OneRepublic & Leony på den offisielle låten til UEFA Euro 2024. "FIRE" vil bli fremført live under finalen 14. juli.
I morgen er det klart for den store finalen av Eurovision Song Contest i Malmø. 26 land er klare for å kjempe om heder og ære under mottotet United By Music. I følge oddsen er Kroatia med Baby Lasagna og låten “Rim Tim Tagi Dim” favoritter til å stikke av med seieren tett fulgt av Nemo fra Sveits med “The Code”. Hvem som blir årets vinner og dermed arrangerer ESC til neste år ser du på NRK 1 kl. 21:00.
Lily Rose fra Atlanta slo igjennom med sin virale hit “Villain” i 2021, som gjorde henne til en stjerne over natten. Etter å ha tilbrakt 2023 på turné med superstjerner som Sam Hunt og Shania Twain, samt feature på Diplos hit “Sad in the Summer”, er Lily Rose klar med ny musikk, på sine egne premisser. I dag slipper hun EPen Runnin' Out Of Time, som avslører ærligheten i Lily Roses låtskriving og introduserer oss for hennes unike lydbilde.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
El Papi slipper «Dans Baby» - på vei til siste miks smalt det10.9.2026 08:07:11 CEST | Pressemelding
11. september slipper El Papi «Dans Baby», en leken og romantisk festlåt om blikket som setter hjertet i brann, og personen som plutselig får hele rommet til å forsvinne.
Tobias Sten slipper «Halvt forhold» og inviterer til Oslo Spektrum4.9.2026 09:09:03 CEST | Pressemelding
I dag, 4. september, slipper Tobias Sten singelen «Halvt forhold», en hjertevarm og energisk låt om et forhold som ikke helt fungerer. Med et gjenkjennelig tema, fengende countrytoner og Tobias sin sterke formidling, setter låten ord på følelsen av å stå med én fot inne og én fot ute i kjærligheten. 23-åringen fra Stord debuterte sommeren 2024 og har siden tatt Norge med storm. På kort tid har han rukket å gi ut én EP og to album, spille over 150 konserter og festivaler, få 14 låter inn på topp 10 og bli Norges mest strømmede norske artist i 2025. Albumet «Heimakjær» har solgt til dobbel platinum, mens «Hånd i hånd» fortsatt ligger på topp 10, en posisjon låten har hatt siden release. I tillegg ble Tobias Sten kåret til Årets Spellemann. I sommer har Tobias spilt 40 festivaler over hele landet i tillegg til å ha spilt sine første festivaler i Sverige og Danmark med stor suksess.Nå tar han sitt største steg på scenen så langt. Lørdag 6. mars 2027 inviterer Tobias Sten og bandet hans, Ba
Et stjernesamarbeid du ikke så komme: ULD og No.4 tolker folkekjære deLillos24.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
ULD og No.4 møtes i et samarbeid du kanskje ikke så komme. 28. august slipper de sin nytolkning av «Suser avgårde» - første låt fra et nytt soundtrack der noen av Norges mest spennende artister tolker den folkekjære deLillos-katalogen.
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom