27 000 nye OBOS-medlemmer i fjor
Ved inngangen til 2024 hadde OBOS, Norges største boligbyggelag, over 580 000 medlemmer. Veksten var størst i Oslo-området.

– Det er veldig bra at stadig flere bruker de mange rabattene og fordelene vi har framforhandlet for medlemmene våre. Ikke minst i tider hvor alt blir dyrere, er det lønnsomt å være medlem. I dyrtiden vi er inne i, ser flere verdien av å benytte seg av rabattordningene, sier Clarisse Aase Ovrum Fossum, medlemsdirektør i OBOS.
Ved årsskiftet hadde OBOS 581 227 medlemmer, drøyt 11 000 av dem i Sverige. Veksten var størst i Oslo-området med over 8 000 nye medlemmer.
Mange fordeler
For mange er forkjøpsretten til over 90 000 boliger en viktig grunn til å være medlem i OBOS. I tillegg kan medlemmene benytte seg av et omfattende medlemsprogram med faste rabatter og fordeler. Tilbudene på byggevarer, reiser og banktjenester i OBOS-banken er blant de mest populære.
Mange benytter seg også av medlemsfordelene innen kultur og underholdning. Alt fra ODEON kino, Den Norske Opera og Ballett til rabatterte billetter på festivaler er svært populært blant medlemmene.
OBOS tilbyr også ordningene Bostart og Deleie som senker terskelen til boligmarkedet for flere.
Lojale medlemmer
– Vi ser at de mange tilbudene er en viktig grunn til å bli medlem. Tilbudene ble i fjor brukt mer enn noen gang, og medlemmene har spart over 200 millioner kroner på å benytte seg av dem, sier Clarisse Aase Ovrum Fossum i OBOS.
Blant medlemsfordelene som ble aller mest brukt er Tryg Forsikring, Maxbo, Tusenfryd og Apollo. I 2023 ble medlemsprogrammet utvidet til også å gjelde Anton Sport, Christiania Glasmagasin, Elon og strømspareappen Elekt.
Kontakter
Clarisse Aase Ovrum FossumDirektør for medlemsvirksomhet i OBOS
Tel:98 41 03 77clarisse.aase.ovrum@obos.noThomas SkjennaldKommunikasjonsdirektør
Tel:926 86 100thomas.skjennald@obos.noOm OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over 580 000 medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig og forvaltet disse på en trygg måte. Mange av boligene er finansiert gjennom OBOS-banken.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
OBOS-banken setter ned renten igjen19.6.2025 14:55:06 CEST | Pressemelding
OBOS-banken var en av få banker som satte ned renten i april. Nå følger de Norges Bank og setter ned renten på ny.
Endringer i konsernledelsen i OBOS: Etablerer ny divisjon for Medlem og Samfunnsengasjement18.6.2025 11:04:01 CEST | Pressemelding
OBOS styrker sitt medlemsarbeid og spisser samfunnsengasjementet ytterligere de kommende årene. En ny divisjon etableres i konsernet, hvor Ingjerd Sælid Gilhus tiltrer som ny konserndirektør for Medlem og Samfunnsengasjement.
OBOS og Sweco inngår omfattende rammeavtale11.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
OBOS Block Watne Entreprenør og Sweco inngår en betydelig rammeavtale for kjøp av prosjektering- og rådgivningstjenester. Som en del av avtalen overdrar OBOS Block Watne Entreprenør sin prosjekteringsavdeling med arkitekter og rådgivende ingeniører til Sweco.
Lanserer beredskapskasser til norske borettslag7.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
OBOS og Norges Røde Kors tilbyr 5.500 borettslag og sameier felles innkjøp av beredskapskasser til sine 286.000 husstander. – Vi ønsker å bidra til at beredskapen blir styrket i disse urolige tider, sier konsernsjef Daniel Kjørberg Siraj i OBOS.
Innfør makstid i plan- og byggesaker2.6.2025 15:01:25 CEST | Pressemelding
Regjeringens mål om 130 000 nye boliger innen 2030 er ambisiøst. OBOS mener innføring av maks 3 års behandlingstid på plan- og byggesaker vil bidra til at regjeringens mål kan bli en realitet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom