Forrykende finale for millionsuksess
Camilla Läckberg og Henrik Fexeus er endelig tilbake! «Mirage» er tredje og siste del i den pulserende spenningsserien om etterforskeren Mina og mentalisten Vincent.

Allerede før den første boken i trilogien var lansert, hadde den dratt inn 100 millioner kroner fra salg av rettigheter til utlandet. Nå er bøkene til Läckberg solgt til 60 land i 30 millioner eksemplarer. Bøkene av Läckberg og Fexeus, «Mentalisten», «Sekten» og nå «Mirage», er kjempesatsinger på tvers av landegrenser og forlag.
Kongelig dødsritual
«Mirage» er tredje og siste del i serien om etterforskeren Mina og mentalisten Vincent. Det er rett før jul i Stockholm og Sveriges justisminister Niklas Stockenberg mottar en truende beskjed om at han kun har fjorten dager igjen å leve. Samtidig blir et komplett menneskeskjelett, tilhørende en vellykket og mye omtalt finansmann, funnet nede i byens t-bane, rengjort og pent dandert som i et eldgammelt kongelig dødsritual.
Politietterforsker Mina Dabiris enhet sliter fremdeles etter den traumatiske hendelsen fra sommeren før, som endte med at kollegaen deres døde, og hun ringer mentalisten Vincent Walder for å få bistand med etterforskningen. For Vincent kjennes det ut som om verden er i ferd med å omslutte ham fullstendig. Da en lignende haug med menneskebein blir funnet i tunnelsystemet, settes enheten virkelig på prøve - hva er det egentlig som skjer dypt der nede i mørket under Stockholm? Og hvem jager justisministeren?
Om forfatterne
Camilla Läckberg er kjent for krimromanene fra Fjällbacka der hun selv er oppvokst. Hun har solgt over 30 millioner bøker i til sammen 60 land.
Henrik Fexeus er en svensk mentalist, forfatter og programleder. Siden 2005 har han vært en hyppig gjest i media, som ekspert på kroppsspråk og ikke-verbal kommunikasjon.
«Mirage» lanseres 10. november. Ta kontakt for anmeldereksemplar, PDF eller intervju.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPR- og markedsansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
En magisk kalenderbok!1.12.2025 07:15:00 CET | Pressemelding
Tyvenes teater er en rikt illustrert julebok med 24 kapitler. Skrevet av kulturkommentator NRK Inger Merete Hobbelstad, og illustrasjonene er av Even Skaranger.
Tone Almhjells internasjonale bestselger Vindeltorn er tilbake – i ny, norsk og gjennomillustrert praktutgave26.11.2025 11:14:42 CET | Pressemelding
Den internasjonale barneboksuksessen Vindeltorn av Tone Almhjell relanseres nå som en rikt illustrert praktbok for hele familien. Utgaven er gjennomillustrert av en av landets fremste illustratører, Hans Jørgen Sandnes, sammen med scenograf Jon Løvaas. Boken er nå tilgjengelig i alle landets bokhandlere.
Sissel Kyrkjebø er aktuell med egen vuggesangbok21.11.2025 08:30:00 CET | Pressemelding
Bli med Sissel inn på barnerommet og syng sammen med henne de nydeligste låtene som finnes for våre minste.
Telemarks litteraturpris 2025 går til Hilde Lindset fra Skien20.11.2025 18:30:00 CET | Pressemelding
Årets litteraturpris går til Hilde Lindset for novellesamlingen Ørkenparet. Prisen ble delt ut under åpningen av Rjukan litteraturfestival i dag.
Nytt julehefte i bokform fra Unni Lindell og Terese Moe Leiner20.11.2025 14:57:12 CET | Pressemelding
Krimdronning Unni Lindell og designer Terese Moe Leiner er aktuelle med Hvit jul, en vakkert utformet gavebok.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom