Duoen har fem bøker på bestselgerlista!
Jørn Lier Horst og Thomas Engers serie om Alexander Blix og Emma Ramm er uhyre populær, og nå ligger alle fem bøkene på bestselgerlista. Samtidig!

Å ha en hel krimserie på fem bøker inne blant landets mest solgte bøker på samme tid, er ikke hverdagskost. Bokhandlerforeningen lager hver måned en oversikt over de mest solgte bøkene i måneden som er gått, og det er her i juli-oversikten, at hele Horst og Engers samlede katalog ligger trygt plantet.
-Å få oppleve at det er en aldri så liten Blix & Ramm-feber i Norge, er intet mindre enn fantastisk, sier Thomas Enger.
Braksuksess i inn- og utland
Jørn Lier Horst og Thomas Enger har til sammen et opplag på utrolige 11 millioner bøker, fordelt på et førtitalls land.
-Det er veldig moro å se at så mange lesere har tilbrakt ferien i selskap med Blix og Ramm. Sånt varmer på grå sommerdager, sier Jørn Lier Horst.
Serien om Emma Ramm og Alexander Blix har ligget på bestselgerlistene i Norge, Danmark, Tyskland, Nederland, Island, Slovakia og på Amazon i Canada og i Australia. Også kritikerne er begeistret for duoens serie. Den siste boka i serien, Offer, ble gitt ut i juni til svært gode anmeldelser. Blant annet ga Dagbladet terningkast 5 og Leif Ekle i NRK skrev følgende:
"Jørn Lier Horst og Thomas Enger har levert fra seg en underholdende og velskrevet spenningsroman."
Ta kontakt for mer informasjon eller intervju.
Foto: Magne Risnes
Nøkkelord
Kontakter
Julie KalagerPressesjef Bonnier Norsk Forlag
Tel:92 62 98 73julie.kalager@bonnierforlag.noFølg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Jubileumsutgivelse og millionopplag for Detektivbyrå nr. 29.5.2025 07:04:02 CEST | Pressemelding
Jørn Lier Horst og Hans Jørgen Sandnes lanserer Jakten på samuraisverdet, bok 40. i den populære serien om Tiril, Oliver og Åtto.
Birgitte Larsen bokdebuterer!8.5.2025 12:10:50 CEST | Pressemelding
To kolleger får øynene opp for hverandre når de møtes som klimaaktivister. En kommunikasjonsrådgiver mister synet, men utvikler en sjette sans. En fortvilet mor på familieferie må reddes fra en eksistensiell tvil som overskygger alt. Som i en ny jord er en samling uforutsigbare noveller om mennesker som sliter med tilværelsen, men som er villige til å gi virkeligheten en siste sjanse. Novellene beveger seg mellom det dagligdagse og det mirakuløse, det håpløse og det poetiske, og handler om kjærlighet, ensomhet, himmellegemer og lengselen etter noe helt, helt annet. – Selve idéen til boka er en videreutvikling av en romanidé jeg jobbet med da jeg gikk på Skrivekunstakademiet, forteller Birgitte Larsen. – Jeg var gravid da, og syntes det var problematisk å skulle sette barn til en verden som føltes så slitt og utrygg, og jeg ville skrive om en gruppe gravide kvinner som evakuerte inn i fjellet for å føde barna sine i en grotte hvor de skulle skape en ny verden fra scratch. Idéen til Som
Johan H. Andresen og Guri Melby diskuterer «Venstre på speed»-partiet Fritt!8.5.2025 07:40:00 CEST | Pressemelding
16.05.2025 kl 16:00 møtes Johan H. Andresen og Guri Melby på Venstres Hus, for samtale om partiet Fritt.
En debutroman om drivhus og slaktehus30.4.2025 12:42:43 CEST | Pressemelding
I Nina Bjordals stilsikre debut møter vi Iris, en ung kvinne som forsøker å holde sin avdøde mor i live som plante. Om dagen hviler vi, om natten jobber vi er en roman om drivhus og slaktehus, om omsorgsroller som snus på hodet, om lengsel og tvil, om liv og død.
"No quick fix!" - Bjørn Mannsverk og Gunn Elisabeth Håbjørg23.4.2025 08:53:26 CEST | Pressemelding
Nå som fotballaget Bodø/Glimt herjer på baner i inn og utland, forklarer de selv at noe av nøkkelen til suksessen er mental trening med Gunn Elisabeth Håbjørg og Bjørn Mannsverk. Men Bodø/Glimts triumf er bare toppen av isfjellet - etter tusenvis av en-til-en samtaler med mennesker i noen av landets høyest presterende miljøer, som Forsvaret, Oljefondet, Vipps MobilePay og Advokatfirmaet Thommessen, er Mannsverk og Håbjørg nå klare for å dele sine hemmeligheter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom