Ny sykkelveg med fortau langs E18 på Bygdøy klar til bruk
14.6.2023 08:00:00 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

– Fra onsdag ettermiddag 14. juni tilbyr vi en høystandard sykkelveg med fortau der brukerne får hvert sitt areal, sier byggeleder Silvia Krogh i Statens vegvesen.
Forlenger gangbrua i ei langhelg til høsten
Det som gjenstår før prosjektet er helt ferdig, er å forlenge eksisterende gangbru som går over ny sykkelveg og fortau fra Skøyen til Ferd stadion, inkludert etablering av ei ny trapp.
– Som følge av den nyetablerte sykkelvegen med fortau, må vi forlenge gangbrua og sette opp ny trapp. Dette er et trafikksikkerhetstiltak for at publikum og brukere av Ferd stadion unngår å krysse sykkelvegen der syklistene ofte kommer i stor fart, sier byggeleder Krogh.
Forlengelse av gangbrua og etablering av den nye trappa skal gjøres i løpet av ei langhelg i månedsskiftet august/september. Da blir sykkelvegen og fortauet stengt. Alternativ rute blir skiltet i denne perioden.
– Vi har valgt å gjøre denne jobben i løpet av ei helg, når gang- og sykkeltrafikken er lav, slik at vi berører færrest mulig, sier Silvia Krogh.
Når gangbru og trapp er på plass, skal Statens vegvesen rydde opp i området.
Hele anlegget ferdigstilles etter planen i midten av september.
Nøkkelord
Kontakter
Silvia KroghByggelederPlan og utbygging øst 2 - divisjon Drift og vedlikehold i Statens vegvesen
Tel:96234891silvia.krogh@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Vegvesenet jobber for å finne løsninger etter konkursen i Bertelsen & Garpestad4.3.2026 12:32:03 CET | Pressemelding
Statens vegvesen jobber med å finne løsninger for vegprosjektene som er rammet av konkursen hos entreprenørene Bertelsen & Garpestad AS.
Vegvesenet jobber for å finne løsninger etter konkursen i Bertelsen & Garpestad4.3.2026 12:30:25 CET | Pressemelding
Statens vegvesen jobber med å finne løsninger for vegprosjektene som er rammet av konkursen hos entreprenørene Bertelsen & Garpestad AS.
Vegvesenet jobber for å finne løsninger etter konkursen i Bertelsen & Garpestad4.3.2026 12:27:48 CET | Pressemelding
Statens vegvesen jobber med å finne løsninger for vegprosjektene som er rammet av konkursen hos entreprenørene Bertelsen & Garpestad AS.
Bruk av KI til salting gir tryggere vinterveger med mindre miljøbelastning4.3.2026 10:17:47 CET | Pressemelding
Laser, kamera og sensorer på brøytebilen leser forholdene på vegen, tolker føret og tilpasser saltmengden i sanntid. Slik blir saltingen mer presis, til beste for både trafikantene og miljøet.
Bruer på Reine blir nattestengt4.3.2026 09:58:01 CET | Pressemelding
Storvalen og Breisundet bru mellom Reine og Hamnøya på E10 i Lofoten blir stengt fire netter mellom klokka 23.00 og 06.00.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
