Nattarbeid på Tverlandsbrua denne uka

På grunn av vedlikeholdsarbeid på Tverlandsbrua på riksvei 80, blir gang- og sykkelveien over brua nattestengt mellom klokka 22 og 06 fra tirsdag 25. til torsdag 27. april.
I gjennomsnitt passerer mer enn 10 000 kjøretøy over Tverlandsbrua hvert døgn.
– Dette er ei bru med stor trafikk, hvor vi ikke ønsker myke trafikanter i veibanen. Vi oppfordrer folk til å planlegge slik at de unngår å gå over brua mens nattarbeidet pågår, sier Kristian Riddervold Andreassen, som er byggeleder for bruvedlikehold i Statens vegvesen.
Grunnen til at gang- og sykkelbanen blir helt stengt, er inspeksjon og vedlikehold på innfestingen for lysmastene på sørsida av brua. Det er Visinor som skal utføre arbeidet.
Biltrafikken over brua vil gå som normalt.
– Arbeidet på brua kommer til å høres, men vi tror ikke at det skal ødelegge nattesøvnen til naboene. Vi velger å gjøre dette nødvendige arbeidet på natta for at folk skal bli minst mulig hindret i sine jobb- og fritidsreiser, sier Andreassen.
Nøkkelord
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
7 omkom på veiene i april – 3 kjørte MC1.5.2025 06:30:00 CEST | Pressemelding
I april døde syv personer i trafikkulykker. Tre av disse kjørte MC. Så langt i år er 23 personer omkommet i trafikken. Det er fem færre enn på samme tid i fjor. Dette viser Statens vegvesens foreløpige ulykkestall.
Vegarbeid på rv. 658 frå Gjøsund til Ålesund lufthamn Vigra30.4.2025 19:12:48 CEST | Pressemelding
Frå måndag 5. mai til slutten av juli skal det gjerast vegarbeid på strekninga rv. 658 frå Gjøsund til Vigra flyplass i Giske kommune.
Veitransporten blir utslippsfri om 15 år30.4.2025 10:03:43 CEST | Pressemelding
Klimagassutslippene fra veitransporten ble redusert med ni prosent fra 2023 til 2024 til 7,25 millioner tonn CO2.
ST1 fortsetter driften av døgnhvileplass langs rv. 3 i Koppang30.4.2025 08:30:16 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen og ST1 har inngått avtale om drift av døgnhvileplass langs rv. 3 i Koppang for de neste ti årene.
Snart kan du kjøpe prøveskilt på nett29.4.2025 12:47:07 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen vil forenkle hverdagen din ved å innføre digitalt prøveskilt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom