Hkeem og Makosir danser videre i livet
1.11.2022 12:46:57 CET | Sony Music Norway | Pressemelding

«Det var utrolig kult å lage låt sammen med Hkeem, sangen handler om å være stuck i en relasjon, når den andre parten «danser videre i livet» og du sitter igjen uten.» - forteller Makosir
Låten er laget sammen med produsenten Kristian «Flatmate» (K-391, Jesper Jenset og Bernhoft) Vik, som i følge Hkeem er en av mest undervurderte produsentene vi har i Norge, og skrevet sammen med Synne Vo.
«Låta handler om en person som har sviktet deg, og som ikke har vært genuin mot deg i det hele tatt. Det er vanskelig for deg å komme deg videre, fordi det gjør vondt, og personen fjernet deg fra livet sitt som om du aldri har eksistert» - forteller Hkeem.
Hkeem er kun 24 år gammel, men har allerede passert 100 millioner streams, stått på noen av landets største scener og vunnet to Spellemannspriser. Tidligere i år slapp han «Se hvor vi er nå» - en låt der Hkeem ser tilbake på det han har oppnådd og veien dit, og «Gi meg» - en låt som tar opp viktigheten av å gi seg selv tiden det tar å bearbeide ting man går gjennom, samt «Jetter» - en sommerlig låt som handler om at «hun» - etter at man har tatt avstand og samtidig oppnådd noen ting på veien, plutselig vil komme tilbake.
«Danser videre i livet» er ute onsdag 2.november.
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPromotion Manager, Local RepertoireSony Music Entertainment Norway
Tel:47391856robert.hibner@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Kløverr gir oss "Elsker, elsker ikke"11.6.2026 08:21:00 CEST | Pressemelding
Kløverr følger opp Hkeem-samarbeidet «Går videre» med «Elsker, elsker ikke», en ny singel som treffer i spennet mellom det å holde fast og det å gi slipp. Etter listinger på NRK P1 og P3 bygger han videre på et tydelig uttrykk, der relasjoner skildres i ulike faser.
emma slipper «Diva»11.6.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
emma (Emma Gunnarsen) gjorde tidligere i år sin Melodi Grand Prix-debut med låten «Northern Lights», der hun endte på en fin tredjeplass. Nå er hun endelig tilbake med ny låt, denne gangen på morsmålet. «Diva» er en sassy og energisk poplåt som tydelig markerer at hun er på vei til å bli voksen og snart fyller 18år.
Sandra Kolstad «Fiat»10.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Med sin nye singel FIAT utforsker Sandra Kolstad ødeleggelse, overgivelse og transformasjon.
Nora Jabri er tilbake med ny musikk, «Ya bouye».9.6.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Låten er en varm, elektronisk og dansende hyllest til en av de viktigste personene i livet hennes, pappaen hennes. – «Ya bouye» er den engelsk/arabiske, elektroniske, dansende låta du har savnet hele ditt liv, sier Nora.
Puls følger opp suksessen med «Sånne som oss»8.6.2026 11:38:20 CEST | Pressemelding
Puls følger opp hitlåten «Ordner seg» med singelen «Sånne som oss» 12. juni. Låten setter ord på følelsen av å stå med hele livet foran seg – full av drømmer, ambisjoner og forventninger, men uten nødvendigvis å vite hvilken vei man skal gå. Låten er et soundtrack til en generasjon som prøver å finne sin plass, og slippes dagen før duoen står på scenen under VG-lista i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



