Uno-X Mobility satser på lynlading
– Åpningen av vår første lynladestasjon for elbiler er en viktig strategisk milepæl, og markerer starten på en ambisiøs satsing innen elektrisk mobilitet, sier Ole Robert Reitan, CEO i Reitan Retail og styreleder i Uno-X Mobility.
– Gjennom Uno-X har vi en klar ambisjon om å bidra til enklere og mer bærekraftig mobilitet, og hos oss blir det raskt, enkelt og billig å lade bilen, sier han.
Lynlading og handletur på REMA 1000
Som del av strategien til Reitan Retail, vil Uno-X i stor grad utnytte allerede eksisterende lokasjoner i Reitan Retail-familien når selskapet skal etablere nye ladestasjoner i tiden fremover.
– Det betyr at det i fremtiden blir Uno-X lynlading både ved utvalgte REMA 1000-butikker og Uno-X-stasjoner i Norge og Danmark, sier Reitan.
Minister åpner første ladestasjon
Den første ladestasjonen til Uno-X åpnes av Danmarks transportminister, Trine Bramsen, i Nyborg i Danmark, fredag 22. april. I Norge er det ventet at den første ladestasjonen åpnes i løpet av sommeren i år.
– Vi er glade for at Uno-X nå kan tilby lynlading til elbil, sier Vegar Kulset, som leder Uno-X Mobility.
– På mellomlang sikt tenker vi det blir mulig for tusen biler å lynlade til samme tid på Reitan Retail sine lokasjoner i Norge og Danmark, sier Kulset.
Raskt, enkelt og billig
Lynlading hos Uno-X krever ikke abonnement, opprettelse av bruker, ladebrikke eller lignende.
– Alle elbilsjåfører på farten vil få muligheten til å dra nytte av de nye lynladerne. Alt du trenger er et vanlig betalingskort. Og våre kunder skal alltid være trygge på at vi har konkurransedyktige priser, sier Kulset.
Kontakter
Øyvind BreivikKommunikasjonssjefReitan Retail
Tel:+47 40 22 66 86oyvind.breivik@reitanretail.noOle Johannes TønnessenDaglig leder Uno-X eMobility N/DK
Tel:+47 934 04 400ole.johannes.tonnessen@unox.noBilder
Om Reitan Retail
Reitan Retail er et ledende retailselskap i Norden og Baltikum med virksomhet innen dagligvare, servicehandel og mobilitet i Norge, Sverige, Danmark, Finland, Latvia, Estland og Litauen.
Reitan Retail omfatter forretningsområdene Reitan Convenience, Uno-X Mobility, REMA 1000 Norge og REMA 1000 Danmark.
Til sammen utgjør vi 39 000 mennesker og 3800 utsalgssteder i syv land i Norden og Baltikum.
Uno-X Mobility sin misjon er å utvikle og promotere løsninger for bærekraftig mobilitet. Selskapet ruller blant annet ut Uno-X Svanemerket bilvask på Uno-X-stasjoner i Norge og Danmark, og skal sette opp Uno-X lynladere for elbiler på beliggenheter hvor Reitan Retail driver virksomhet. Uno-X Mobility har også en lidenskap for sykling, og eier og driver Uno-X Pro Cycling Team.
Følg pressemeldinger fra Reitan Retail
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Reitan Retail på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Reitan Retail
Reitan Retail søker deg som vil være med og forme fremtidens handel5.2.2025 10:34:54 CET | Pressemelding
Reitan Retail søker visjonære, offensive og innovative personer til Future Advisory Board (FAB). Vi ønsker bidrag fra deg som ser muligheter der andre ser utfordringer.
Reitan Retail og MOT: Vil gjøre en forskjell for ungdom – og kjøpmenn3.2.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
Reitan Retail og MOT Norge har inngått en treårig avtale for å støtte MOT sitt arbeid med å styrke ungdoms robusthet ved å forbygge mobbing, utenforskap og psykiske vansker.
Reitan Retail inngår partnerskap med BI for å styrke student- og velferdsaktiviteter7.1.2025 13:40:04 CET | Pressemelding
Studietiden er en viktig periode for læring og personlig utvikling, men mange kan også oppleve ensomhet og utenforskap. For Reitan Retail er fellesskap og inkludering sentrale verdier. Derfor har Reitan Retail inngått et samarbeid med Handelshøyskolen BI og studentforeningen BISO for å bidra til et inkluderende og sosialt studentmiljø.
Uno-X Mobility Cycling og BAMA inngår treårig partnerskap for å fremme sunn livsstil6.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
BAMA blir ny sponsor for både dame- og herrelagene til Uno-X Mobility Cycling, med et tydelig mål om å bidra til å fremme sykkelsporten og en sunn livsstil. Samarbeidet bygger på felles verdier som bærekraft, helse og matglede.
Uno-X Mobility og Felleskjøpet inngår samarbeid om lading av elektriske lastebiler26.11.2024 13:28:40 CET | Pressemelding
Selskapene signerte tirsdag en intensjonsavtale om samarbeid rundt lading og bruk av elektriske lastebiler for leveranser til kunder av Felleskjøpet som er tilknyttet Reitan Retail.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom