Påsken og vårens mest populære reisemål

Allerede tidlig i mars kunne Apollo melde om utsolgte påskefly til varmere strøk. Kanariøyene troner topplisten i fellesferien med Gran Canaria på en solid førsteplass etterfulgt av Tenerife og Lanzarote. Også familiefavoritten Dubai utmerker seg, i likhet med Costa del Sol – reisearrangørens nyeste satsing i Spania.
- Påskeferiens charterreiser ble fylt opp relativt raskt etter at de siste Corona-restriksjonene ble opphevet. Samtidig ser vi nå en markant økning i salget av storbyreiser fremover. Det er med andre ord ingen tvil om at reiselysten er stor og at vi er sultne på sol, sier Beatriz Rivera, kommunikasjonssjef i Apollo.
Vårens storbyer
At mange av oss ønsker å tyvstarte sommeren gjenspeiles også i salget av storbyferier. Vårens mest populære by er romantiske Paris, som ofte viser seg fra sin aller beste side på denne tiden av året. På andreplass ligger mangfoldige London, etterfulgt av Barcelona.
- Jeg tror det gikk en jubel i mange norske hjem fra Storbritannia lempet på restriksjonene og det ble enkelt å reise til London igjen. Dette har jo lenge vært favoritten over alle storfavoritter, og på våren får man kombinert etterlengtet shopping og kulturelle severdigheter med herlige utekafeer, parkliv og markeder, sier Rivera.
London er også familienes favoritt. Spesielt utmerker byen seg blant de som reiser med litt større barn, som vil fylle ferien med spennende museer, musikaler og fotball.
Portugal i vinden
At Roma og Lisboa også er med i topplisten overrasker heller ikke reiseeksperten. Med den pågående uroen i Øst-Europa har man de siste ukene sett en markant økning i salget av reiser til vestlige feriesteder og byer. Samtidig er Portugal en av Apollos siste storsatsinger. Nylig lanserte reisearrangøren pakkereiser til hele ni portugisiske reisemål – deriblant Lisboa.
- Portugal har ofte falt litt i skyggen av Spania, derfor synes vi det er utrolig gøy å se at Lisboa nå trender og at stadig flere oppdager det «lille» landet med så store opplevelser. Er man glad i musikk, kultur, strender og gastronomi får man jo virkelig mye ferie for pengene her, forteller hun.
Med Apollo kan du reise fra hele ni norske byer til Portugal i år. I tillegg til Lisboa kan du blant annet oppleve Cascai, Estoril, Ericeira og Algarvekysten.
Dette er vårens toppliste hos Apollo:
|
Topp 5 reisemål
|
Topp 5 storbyer |
|
Gran Canaria |
Paris |
|
Tenerife |
London |
|
Lanzarote |
Barcelona |
|
Dubai |
Roma |
|
Costa del Sol |
Lisboa |
Nøkkelord
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 22 33 45 00Tel:+47 90 62 17 35beatriz.rivera@apollo.noBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
De 10 største reisetrendene for 20269.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
2026 blir året der vi reiser mer personlig, mer lekent og med litt mer mening. Her er de ti sterkeste trendene ekspertene mener vil prege reiselysten neste år.
Apollo øker på Torp – og Kreta topper listen!2.12.2025 08:30:00 CET | Pressemelding
Apollos salg av sommerreiser fra Torp er opp hele 50 prosent mot samme tid i fjor. Kreta troner topplisten - og det er sjarmerende, familiedrevne hoteller som lokker mest.
Stavanger går mot strømmen – velger Kroatia2.12.2025 08:15:00 CET | Pressemelding
Salget av Apollos sommerreiser fra Sola er opp 45 prosent. Samtidig skiller Stavanger seg ut som eneste flyplass i landet der Kroatia troner topplisten!
Kreta gjør comeback fra Molde!2.12.2025 08:10:00 CET | Pressemelding
Endelig er Apollo tilbake med direktefly fra Årø til Norges mest ettertraktede øy.
Sporty bergensere løfter feriesalget2.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Salget av Apollos sommerreiser for 2026 er opp hele 50 prosent fra Flesland. Kreta troner topplisten - og bergenserne utmerker seg som landets mest sporty!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom




