Torghatten høststengt for ferdsel fra 30. august til 8. oktober

Området med sitt karakteristiske hull gjennom fjellet vil under denne tiden imidlertid være åpnet for fri ferdsel i helgene 11. - 12. september samt 25. - 26. september.
Statens vegvesen og Brønnøy kommune beklager eventuelle ulemper en redusert tilgjengelighet av Torghatten vil måtte medføre. Fjellsikringsarbeidene ved Torghatten utføres av Stetind Entreprenør AS, og er et nødvendig tiltak for å ivareta fremtidig sikkerhet for besøkende i Torghatten.
Kontakt:
Silje Myhre Amundsen, Statens vegvesen. Plan- og prosessleder Torghatten.
Mobil: 975 22 979
Epost: silje.amundsen@vegvesen.no
Stephen Høgeli, Brønnøy kommune. Byggeleder.
Mobil: 959 85 547.
Epost: stephen.hogeli@bronnoy.kommune.no
Bilder
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Har valgt alternativ for midlertidig E6 Levanger26.9.2025 16:50:27 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen er nå i sluttfasen i planleggingen av midlertidig E6 forbi rasstedet.
Nå er det klart hvem som skal skredsikre riksveg 13 Lovraeidet–Rødsliane26.9.2025 15:03:22 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen har innstilt arbeidsfellesskapet JV Leonhard Nilsen & Sønner AS og Risa AS (LNS) til å gjennomføre skredsikring og tunnelbygging på riksveg 13 mellom Lovraeidet og Rødsliane i Suldal kommune.
Statens vegvesen etablerer døgnkvileplass mellom Førde og Lavik26.9.2025 14:16:47 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal bygge døgnkvileplass på E39 mellom Førde og Lavik.
2 millioner bilister vet ikke hva de skal gjøre ved brann i tunnel.26.9.2025 08:32:12 CEST | Pressemelding
En ny undersøkelse fra Statens vegvesen avdekker alvorlige kunnskapshull blant norske bilister.
Klar for høstferien? Slik kommer du trygt fram26.9.2025 08:19:18 CEST | Pressemelding
Mange skal ut på veiene i høstferien. Men husk at høstværet kan være lunefullt! Det er lurt å være godt forberedt, særlig om du skal på fjellet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom