Tid for årets billigste sydenturer

- Årets absolutt beste priser får du i det vi kaller lavsesong, etter skolestart og før vintersesongen starter for fullt. Mange foretrekker å forlenge sommeren og reise nå mens temperaturene i Europa fortsatt er veldig gode, og du får veldig mye ferie for pengene, sier Usman Jasrae, Salgsansvarlig i TUI Norge.
Hvor er det best temperaturer i september og oktober?
Spania, hellas, Kypros og Italia er noen av destinasjonene som har best gjennomsnittstemperatur i perioden. Se TUIs varmeguide for mer informasjon.
Laveste priser akkurat nå*:
Fra Trondheim: Priser fra 1.614 per person
Fra Oslo: Priser fra 1.998 per person
Fra Bergen: Priser fra 2.548 per person
Fra Stavanger: Priser fra 1.698 per person
Fra Kristiansand: Priser fra 5.148 per person
Fra Bodø: Priser fra 3.048 per person
*Merk at prisene kan variere
Nøkkelord
Kontakter
Nora AspengrenKommunikasjonsansvarlig i TUI
Tel:+47 90 63 60 63nora.aspengren@tui.noBilder

Lenker
Om TUI Norge
TUI (Tourist Union International) er den ledende reiseoperatøren i verden. 25 % av de nordiske pakkereisekundene velger TUI. TUI Norge ble etablert i 1973. Noen av våre mest populære reisemål er Kanariøyene, Hellas og Spania. TUI Nordic består av reisearrangørene TUI Norge, TUI Sverige, TUI Danmark, TUI Finland, flyselskapet TUIfly og Nazar. TUI Nordic er en del av TUI Group, verdens største turistkonsern som er virksomme på om lag 180 destinasjoner verden over. TUI har tatt en hovedrolle i arbeidet med å skape en mer bærekraftig reiselivsnæring.
Følg pressemeldinger fra TUI Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TUI Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TUI Norge
Ferietips: De fem beste strendene på Kreta12.6.2025 15:00:07 CEST | Pressemelding
Hellas er nordmenns ubestridte favoritt om sommeren, men med over 6000 ulike øyer er det vanskelig å velge hvilken man skal bestille sommerferien til. Da kan utvalget av drømmestrender være avgjørende.
Ukas tall fra TUI: 2 800 00012.6.2025 13:15:12 CEST | Pressemelding
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 2 800 000.
Mange jakter på sommerferien akkurat nå10.6.2025 11:47:16 CEST | Pressemelding
– Bestillingene har økt med 24 % de siste par ukene, så veldig mange sitter med valgets kval akkurat nå, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
Lanserer to ferier i én til nordmenns favoritt6.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
TUI lanserer kombinasjonsreiser til Gran Canaria og Tenerife vinteren 2025. Nå kan reisende oppleve to ulike områder og hoteller på samme øy, uten å måtte tenke på logistikken
Ukas tall fra TUI: 1 500 0004.6.2025 11:55:42 CEST | Aktuelt
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 1 500 000.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom