Apollo lanserer reiser for Norges største målgruppe
29.5.2019 08:00:00 CEST | Apollo | Pressemelding

- Vi har lenge merket en stor etterspørsel rundt soloreiser, men grunnet mangel på enkeltrom på majoriteten av hotellene er det rett og slett dessverre utfordrende. Nå velger vi derfor å omprofilere enkelte av våre konsepthoteller i utvalgte uker, som et førstesteg for å imøtekomme behovet, forteller Beatriz Rivera, Presseansvarlig i Apollo.
I dag lanserer derfor reisearrangøren Apollo Mondo Solo: Reiser tilpasset soloreisende – enten man reiser helt på egenhånd eller alene med barn. I førsteomgang er det tre ulike hotellkonsepter som omprofileres: Alle i utvalgte uker i høysesong med rabatterte priser.
- Vi ønsker ikke bare å gjøre det rimeligere for folk å reise alene, men også enklere. Vi vet at det finnes barrierer; at mange dessverre heller dropper ferien enn å reise uten et følge. Derfor lanserer vi ulike typer reiser, tilpasset ulike livsfaser og situasjoner. Forhåpentligvis vil det bidra til å rive ned muren litt og vise at det å reise på egenhånd ikke trenger å bety alene, sier Rivera.
Apollo Mondo Family Solo
I uke 31 arrangerer Apollo en solouke for de som reiser alene med barn til familiehotellet Kipriotis Maris på Kos i Hellas. Denne uken er både barneklubben, sosiale sammenkomster, morgenyoga og barnedisco inkludert i prisen, slik at både store og små kan storkose seg og treffe andre i samme livssituasjon.
- Jeg er selv mor med delt omsorg og har kjent på alle følelser som følger med når man reiser alene på pakkereise med barn. Det er jo vanligvis ikke mange av oss på disse familiehotellene, og det er lett å føle seg litt ensom. Å kunne legge ferien til en Solo-uke hvor jeg vet at jeg ikke er den eneste i min situasjon, gjør det litt lettere. Det resulterer nok i at både småen og jeg enklere utvider vennekretsen, smiler hun.
Fra 1. juli og ut september tilbyr også reisearrangøren ekstra snille priser for foreldre som reiser alene med barn, på flere utvalgte familiehoteller.

Apollo Mondo Solo
I uke 38 arrangeres en Solo-uke på voksenhotellet Milna Osam på Brac i Kroatia. Uken retter seg mot voksne som vil koble av og dyrke egentid, men samtidig ha muligheten til å treffe likesinnede under mingling, vinsmakinger og sosiale middager.
Apollo Sports Solo
Sist, men ikke minst vil Apollo Sports-hotellet La Pared på Fuerteventura i uke 47 rigges opp til å bli et sosialt hotell for soloreisende, som ønsker å kombinere ferien med trening, surfing og yoga blant andre med samme interesser. Forutenom ulike sportsaktiviteter arrangeres det sosiale sammenkomster, middager og piknikk i solnedgangen.
- Nordmenns reisemønster og livsstil er i endring og vi blir bare mer og mer selvstendige. Stadig flere reiser for å dyrke egeninteresser og da er det ikke alltid like lett å få med seg noen – som igjen skaper barrierer. Vi ser at våre sportsreiser allerede er populære blant de som reiser alene, nettopp fordi det også legges opp til sosiale aktiviteter. Vårt hovedmål med Solo-reisene er å løfte frem denne tryggheten blant alle målgrupper, gjennom å skape en felles møteplass for likesinnede, sier Rivera.
Nøkkelord
Kontakter
Beatriz RiveraPR- og Innholdsansvarlig
Tel:+47 906 21 735beatriz.rivera@apollo.noBilder





Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Apollo utvider tilbudet fra Nord-Norge27.5.2026 11:18:07 CEST | Pressemelding
Reisearrangøren fortsetter å styrke tilbudet av pakkereiser med rutefly. Fra Bodø, Evenes og Tromsø blir det nå mulig å reise til både Kroatia og Spania. I tillegg får Bodø og Evenes reiser til Rhodos!
Apollo Sports lanserer catski-eventyr i Bakhmaro26.5.2026 11:39:20 CEST | Pressemelding
Apollo Sports utvider sitt tilbud av skireiser og lanserer nå catski i Bakhmaro, Georgia. Reisen er rettet mot erfarne ski- og snowboardkjørere som søker urørt puddersnø og et eventyr langt utenfor de tradisjonelle alpindestinasjonene.
Apollo utvider satsingen på Albania13.5.2026 09:14:31 CEST | Pressemelding
Etterspørselen rundt Albania vokser kraftig. Apollo melder om en salgsøkning på hele 25 prosent mot fjoråret, og nå utvider reisearrangøren tilbudet fra seks flyplasser i Norge.
Humor, hits og hattrick: Disse kjendisene vil nordmenn helst reise med11.5.2026 07:45:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn er kanskje kjent for å være litt forsiktige hjemme, men når kofferten skal pakkes og ferien planlegges, er det helt andre kvaliteter som teller!
Sånn får du mer ferie for pengene!6.5.2026 14:18:49 CEST | Pressemelding
Sommerferien trenger ikke å bli dyr for å bli god. Med noen enkle valg kan du få både mer innhold, lavere pris og større trygghet på reisen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
