Webinar: Rettslige rammer knyttet til hatefulle ytringer og trusler mot lokalt folkevalgte 9.2.
5.2.2021 12:23:14 CET | KS | Presseinvitasjon
Presentasjonen er digital. Media som ønsker å følge den, bes melde seg på til anette.hansen@ks.no
Rapporten er allerede offentliggjort her.
Etter presentasjon fra Ipsos/Lund & co kommenteres anbefalingene i rapporten av
Benedicte Bjørnland, politidirektør
Hans Sverre Sjøvold, sjef for Politiets sikkerhetstjeneste
Hans Christian Knudsen, sentralstyremedlem i Sosialistisk ungdom
Bjørn Arild Gram, styreleder i KS
Thor Kleppen Sættem, statssekretær, justisdepartementet
Representant for justiskomiteen, tba
Nøkkelord
Kontakter
Pressevakt
Tel:24 13 26 01kom@ks.noLenker
Om KS
Følg pressemeldinger fra KS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KS
Ny rapport foreslår endringer i innsigelsessystemet22.9.2026 08:55:46 CEST | Pressemelding
Dagens system for innsigelser i arealplanlegging fungerer ikke godt nok. Det er komplisert, og det nasjonale rammeverket er for lite koordinert, viser en ny rapport utarbeidet av Asplan Viak og DLA Piper på oppdrag fra KS.
Ny regiondirektør i KS Møre og Romsdal17.9.2026 08:34:16 CEST | Pressemelding
Hege-Beate Skjølberg er ansatt som ny regiondirektør for KS Møre og Romsdal. Hun har lang erfaring fra både kommunal sektor, NAV og med regionalt utviklingsarbeid.
– Arbeidslivet står på spill15.9.2026 11:05:13 CEST | Pressemelding
– Det norske arbeidslivet, slik vi kjenner det, står på spill. Uenigheten om betaling for merarbeid må utløse rød alarm på kontoret til arbeids- og inkluderingsminister Kjersti Stenseng, sier KS’ arbeidslivsdirektør Tor Arne Gangsø.
Svake skoleresultater krever bred innsats og samarbeid9.9.2026 16:37:04 CEST | Pressemelding
Pisa- resultatene for norsk skole bekrefter igjen en alvorlig situasjon med fall i læringsresultater for norske elever. Kommunene skal bidra til å snu utviklingen, men vi trenger en langsiktig og bred innsats og støtte fremfor statlig detaljstyring.
KS til regjeringen: Gjør veimilliarden varig27.8.2026 08:43:29 CEST | Pressemelding
Den ekstra milliarden til fylkesveier, som var del av budsjettforliket, må bli en varig ordning for å stanse forfallet og sikre trygge lokalsamfunn og nasjonal beredskap. Det er KS forventninger til regjeringen som nå i slutten av august skal lande forslaget til statsbudsjett for 2027.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
