Innovasjon Norge

Vi offentliggjør nye næringsklynger

Del
Mandag 15. november lanserer vi nye medlemmer i klyngeprogrammet Norwegian Innovation Clusters.

På scenen står kommunal- og distriktsminister, Bjørn Arild Gram, statssekretær i Nærings- og fiskeridepartementet Janicke Andreassen og administrerende direktør i Innovasjon Norge, Håkon Haugli. I tillegg får vi høre fra en etablert klynge hvordan den kan bidra til å utvikle norsk næringsliv.

Status som medlem i klyngeprogrammet er viktig for bedriftene og kunnskapsorganisasjonene. Forskningsrådet, Siva og Innovasjon Norge er ansvarlig for klyngeprogrammet, på oppdrag fra Nærings- og fiskeridepartementet og Kommunal- og distriktsdepartementet.

Arrangementet er åpent for pressen og det vil være mulig å gjøre intervjuer med enkeltpersoner.

Program:

10:00    Velkommen v/Jorunn Birgitte Gjessing-Johnrud, porteføljedirektør Innovativ Omstilling i Innovasjon Norge       

10:05    Klyngeprogrammet i utvikling, og tildeling av prosjekter til modne klynger v/Håkon Haugli, administrerende direktør i Innovasjon Norge

10:20    Utvikle industri av presisjonsmedisin – klyngens rolle v/Ketil Widerberg, Oslo Cancer Cluster

10:30     Offentliggjøring av nye Hub-node nettverk v/Kommunal- og distriktsminister, Bjørn Arild Gram og Janicke Andreassen, statssekretær i Nærings- og fiskeridepartementet

10:40     Offentliggjøring av nye Arena-klynger v/Bjørn Arild Gram og Janicke Andreassen

10:45     Offentliggjøring av de Arena Pro-klynger v/ Bjørn Arild Gram og Janicke Andreassen

11:00     Oppsummering v/Jorunn Birgitte Gjessing-Johnrud

Arrangementet finner sted i Gamle museet, Dronningens gate 4, Oslo.

Dørene åpner klokka 9.30.

Nøkkelord

Kontakter

Om Innovasjon Norge

Innovasjon Norge
Innovasjon Norge
Akersgata 13
0104 Oslo

22 00 25 00http://www.innovasjonnorge.no

Vi bidrar til nyskaping i næringslivet, bærekraftig vekst og eksport for konkurransedyktige norske bedrifter, og utvikling i distriktene. Vi profilerer norsk næringsliv og Norge som reisemål. 

Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye