Vi offentliggjør nye næringsklynger
12.11.2021 09:53:19 CET | Innovasjon Norge | Presseinvitasjon
På scenen står kommunal- og distriktsminister, Bjørn Arild Gram, statssekretær i Nærings- og fiskeridepartementet Janicke Andreassen og administrerende direktør i Innovasjon Norge, Håkon Haugli. I tillegg får vi høre fra en etablert klynge hvordan den kan bidra til å utvikle norsk næringsliv.
Status som medlem i klyngeprogrammet er viktig for bedriftene og kunnskapsorganisasjonene. Forskningsrådet, Siva og Innovasjon Norge er ansvarlig for klyngeprogrammet, på oppdrag fra Nærings- og fiskeridepartementet og Kommunal- og distriktsdepartementet.
Arrangementet er åpent for pressen og det vil være mulig å gjøre intervjuer med enkeltpersoner.
Program:
10:00 Velkommen v/Jorunn Birgitte Gjessing-Johnrud, porteføljedirektør Innovativ Omstilling i Innovasjon Norge
10:05 Klyngeprogrammet i utvikling, og tildeling av prosjekter til modne klynger v/Håkon Haugli, administrerende direktør i Innovasjon Norge
10:20 Utvikle industri av presisjonsmedisin – klyngens rolle v/Ketil Widerberg, Oslo Cancer Cluster
10:30 Offentliggjøring av nye Hub-node nettverk v/Kommunal- og distriktsminister, Bjørn Arild Gram og Janicke Andreassen, statssekretær i Nærings- og fiskeridepartementet
10:40 Offentliggjøring av nye Arena-klynger v/Bjørn Arild Gram og Janicke Andreassen
10:45 Offentliggjøring av de Arena Pro-klynger v/ Bjørn Arild Gram og Janicke Andreassen
11:00 Oppsummering v/Jorunn Birgitte Gjessing-Johnrud
Arrangementet finner sted i Gamle museet, Dronningens gate 4, Oslo.
Dørene åpner klokka 9.30.
Nøkkelord
Kontakter
Kjetil Svorkmo BergmannSpesialrådgiver kommunikasjon
Tel:908 20 918kjber@innovasjonnorge.noOm Innovasjon Norge
Vi bidrar til nyskaping i næringslivet, bærekraftig vekst og eksport for konkurransedyktige norske bedrifter, og utvikling i distriktene. Vi profilerer norsk næringsliv og Norge som reisemål.
Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Grubbestad Gård vinner landbrukspris i Vestfold!2.11.2026 13:00:00 CET | Pressemelding
Sandefjordsbedriften er kåret til årets vinner av bedriftsutviklingsprisen i landbruket i Vestfold.
Skavland Gartneri vinner landbrukspris!30.10.2026 16:03:33 CET | Pressemelding
Tomatprodusenten frå Talgje vinner bedriftsutviklingsprisen for landbruket i Rogaland for 2026.
Over 70 aktører i norsk reiseliv har tatt grep: Nå lager influensere egne retningslinjer for hvordan norsk natur skal vises fram29.10.2026 14:17:41 CET | Pressemelding
Innovasjon Norge, Miljødirektoratet og Norwegian Travel Cluster samler noen av landets mest profilerte naturinfluensere for å sette standarden for hvordan Norge formidles i sosiale medier.
Himmelspannet AS vinner landbrukspris i Buskerud!27.10.2026 12:15:20 CET | Pressemelding
Hemsedalsbedriften blir hedret med Bedriftsutviklingsprisen i landbruket for Buskerud for 2026.
Honningprodusent fra Trøgstad vinner pris26.10.2026 14:05:29 CET | Pressemelding
Kjartans Honning AS hedret med Bedriftsutviklingsprisen i landbruket for Østfold.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
