Unio har inngått bankavtale med Nordea Direct

Unio har fremforhandlet en av landets beste bankavtaler.
Avtalen med Nordea Direct er et ferdig forhandlet banktilbud til alle medlemmer. Den favner viktige behov for finansiering og sparing for så vel yngre som eldre.
Avtalen går over tre år og skal sikre lånekundene en lav boligrente over tid og medlemspris på sparekonto.
Med den nye avtalen kan medlemmene i Unio-forbundene spare opptil flere tusen kroner i året.
Ferdig forhandlet for medlemmene
Som medlem i et Unio-forbund får du en av landets laveste renter på boliglån.
Medlemmene får boliglån til 1,79 prosent rente, mens de som kjøper bolig for første gang får låne til 1,69 prosent rente. Det er også medlemspris på sparing og kredittkort.
- Vi er stolte av å ha blitt valgt som samarbeidspartner for Unio, og jeg kan love at vi vil jobbe knallhardt for å levere en av markedets beste banktilbud til medlemmene, sier administrerende direktør i Nordea Direct, Krister G. Aanesen.
Alle får samme rente innenfor de ulike låne-produktene, de er ferdig forhandlet fra Unio.
- Unio er landets nest største hovedorganisasjon på arbeidstakersiden og Unio og Nordea Direct har felles interesse av å gi medlemmene gode lånebetingelser. Unios medlemmer har høyere utdanning og de fleste arbeider i offentlig sektor. Våre medlemmer er en attraktiv kundegruppe, sier Ragnhild Lied.
Skal være enkel bank for kunden
Avtalen med Nordea Direct er, i tillegg til gode priser, valgt på grunn av service og enkle løsninger for brukerne. Banken er nett- og mobilbasert og kundeservice skjer på e-post, chat, Facebook og telefon.
Unio-forbundene har nå sin egen side på nordeadirct.no. Norsk Sykepleierforbund har valgt å stå utenfor bankavtalen.
Nordea Direct har vært tuftet på samarbeid med partnere og fagforeninger siden banken ble etablert i 2007. Banken har ca. 140.000 kunder og ble en del av Nordea for ett år siden. Nylig skiftet banken navn fra Gjensidige Bank til Nordea Direct.
Låneeksempel
Et av markedets beste banktilbud/laveste renter er basert på tall fra Finansportalen 21.04.2020. Annuitetslån på kr 2 000 000 over 25 år innenfor 50 % av verdi. Nom. rente 1,79 % p.a., eff. rente 1,86 % p.a., Totalt: kr 2 497 232.
Nøkkelord
Kontakter
Alexander von Hirsch
Customer Experience & Brand Director
Nordea Direct
Alexander.Von.Hirsch@nordea.no
Mobil: 995 29 499
Hedvig Bjørgum
kommunikasjonssjef Unio
hedvig.bjorgum@unio.no
Mobil : 901 28 320
Bilder

Lenker
Om Unio
400 000 medlemmer sikrer kvalitet i offentlige tjenester, trygghet og tillit i samfunnet.
Over 400 000 medlemmer sikrer kvalitet i offentlige tjenester, forskning i verdensklasse og trygghet og tillit i samfunnet.
Norges største hovedorganisasjon for deg med høyere utdanning.
Vi arbeider for høyere verdsetting og anerkjennelse av kunnskap, forskning, kompetanse og ansvar.
Unio er partipolitisk uavhengig. Unio vil være hovedorganisasjonen som best ivaretar universitets- og høgskoleutdannedes interesser.
En del av økningen i antall medlemmer kan være et resultat av at arbeidslivet, og særlig offentlig sektor, har hatt et økende behov for ansatte med høyere utdanning, og at organisasjonsgraden i offentlig sektor er høy.
Samtidig kan medlemsøkningen tyde på at flere ser verdien av en hovedorganisasjon som kjemper for høyere anerkjennelse og større verdsetting av høyere utdanning.
Steffen Handal er Unios leder.
Vi har 14 forbund med medlemmer som er på jobb for Norge hver dag.
Følg pressemeldinger fra Unio
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Unio på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Unio
Seier for likestillingen og arbeidslivet27.5.2025 13:28:34 CEST | Pressemelding
Arbeids- og sosialkomiteen avga i dag innstilling om endringer i Arbeidsmiljøloven. Komiteens flertall bestående av Ap, SV, SP og Rødt sikrer flertall for en lovendring som medfører at det psykososiale arbeidsmiljøet skal vektlegges sterkere i hele arbeidslivet.
Unio: Frykter at kommunekommisjonen reduseres til en ren kutt-kommisjon15.5.2025 14:05:58 CEST | Pressemelding
Regjeringen legger opp til en økning av kommunenes frie inntekter på mellom 1,3 og 2 milliarder kroner i 2026. – Det er helt nødvendig for å opprettholde et forsvarlig helse- og utdanningstilbud til befolkningen også i en urolig tid med trange kommunebudsjetter, sier Unio-leder Steffen Handal. Mer urovekkende er det at regjeringen ser ut til å redusere den nylig nedsatte Kommunekommisjonen til en ren kutt-kommisjon.
Ber Brenna samle partene om offentlig AFP9.5.2025 13:03:40 CEST | Pressemelding
LO- kongressen har nå kommet med sitt syn og fattet et vedtak som gir LO-ledelsen handlingsrom, men det er ikke slik at LO kan avgjøre AFP-reformen alene. Unio ønsker derfor dialog på tvers av privat og offentlig sektor for å sikre AFP-ordninger uten de store hullene som dagens AFP har.
Lønnsoppgjøret: Enighet i Oslo30.4.2025 23:11:32 CEST | Pressemelding
Partene i lønnsoppgjøret i Oslo kommune er kommet til enighet. Rammen for oppgjøret er på 4,4 prosent, noe som gir en solid reallønnsvekst. Men lønnsoppgjøret verdsetter likevel ikke utdanning godt nok, mener forhandlingsleder i Unio Oslo, Marianne Lange Krogh.
Gjennomslag for Unio i lønnsoppgjøret i staten30.4.2025 22:14:58 CEST | Pressemelding
- Vi gikk til forhandlingene med krav om reallønnsvekst og alt fordelt lokalt, og det fikk vi, oppsummerer Unio stats leder Steinar A. Sæther.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom