Ny fiberavtale mellom RiksTV og RealNett
TV-distributøren RiksTV har signert avtale med RealNett i Trøndelag om levering av TV-tjenester til dagens og morgendagens RealNett-kunder.

- Vi gleder oss over å ha inngått en avtale med RealNett. Vi mener at vi tilbyr det beste innholdet innen nyheter, sport og underholdning – samt det beste innen film og serier fra blant andre HBO Nordic. Vi har bredde og vi har dybde i tilbudet vårt, sier administrerende direktør Jérôme Franck-Sætervoll i RiksTV.
RealNett er en trøndersk leverandør av tele- og datakommunikasjon som har ambisjon om å levere flere bredbåndstjenester til privat- og sameie/borettslagskunder over fiber i sitt nærområde. Det privateide fiberselskapet har eksistert i det trønderske markedet siden 2015 og har over 500 privat- og bedriftskunder. De er hittil mest kjent for å bygge ut områder det ikke er gitt blir bygd ut. Som en lokal, men utradisjonell aktør er RealNett opptatt av å skape verdier ved å tenke annerledes, men samtidig ivareta kvalitet og tilgjengelighet for sine kunder.
- RiksTV har spennende og attraktive løsninger for privatpersoner og sameie/borettslag. De leverer en portefølje av TV-pakker som gir TV-kundene en reell valgfrihet – og det setter vi stor pris på. Dette kombinert med å kunne se TV flere steder uten ekstra kostnad er nettopp noe av det som våre kunder etterspør, sier daglig leder Robert Estenstad i RealNett.
RiksTV har de siste 12 månedene signert avtaler med syv nye fiberleverandører: GP Dataservice i Halden, kraftlagene InfraNord og Luostejok i Finnmark, Hvaler Bredbånd, Nettstar i Bergen, Skiptvedt Digital og sist Numedal Fiber (NUFI) har signert avtaler med RiksTV.
RiksTV har også avtaler med HomeNet, OBOS OpenNet, Lynet Internett, Blix Solutions og ATMCom.
- Vårt mål er å spille partnerne gode og bidra med kompetanse og verktøy til fordel for sluttbrukeren. Starten på 2020 er også veldig positiv, med en økning på 60 % sett i forhold til samme periode i 2019.
I 2020 skal RiksTV bygge videre på en sterkere partnerportefølje, skape lønnsomme og konkurransedyktige produkter for både oss og våre partnere, sier Jérôme Franck-Sætervoll
TV-distributøren RiksTV ble etablert for å satse på det digitale bakkenettet. Nå satser RiksTV, som eies av NRK og TV 2, på internett, fiber og digitalt bakkenett.
- Vi blir mer og mer uavhengig av distribusjonsform. Vi leverer de beste TV- og underholdningstjenestene totalt, uavhengig av form for distribusjon, sier Jérôme Franck-Sætervoll i RiksTV.
Jérôme Franck-Sætervoll i RiksTV jobber nå sammen med stadig flere fiber-leverandører.
- Vi har som mål å jobbe tett og godt sammen med partnerne våre, slik at ikke minst forbruker blir svært tilfreds. Stadig flere fiberselskasper gir stadig flere TV-distributører muligheten i sine respektive nett. Det gir et bedre tilbud og flere valgalternativer for kunden – og det er strålende, sier Jérôme Franck-Sætervoll.
Kontakt:
For mer informasjon, kontakt Janni Boel Wisbech, fiberpartneransvarlig i RiksTV, på mobil 959 30 563 og e-post janni.wisbech@rikstv.no og/eller daglig leder Robert Estenstad i RealNett på 948 43 242 eller robert@realnett.no. Se også www.realnett.no og www.rikstv.no.
Bilder


Om RiksTV
RiksTV har snaue 250 000 kunder, og er Norges eneste TV-distributør som gir deg digital-TV via antenne, internett og fiber. I tillegg til tilgang via SMART-boks er RiksTV tilgjengelig via apper til Apple TV, mobil, nettbrett og via nett-TV. Ifølge Norsk Kundebarometer 2018 har RiksTV de mest fornøyde kundene i kategorien TV-distribusjon.
RiksTV tilbyr digital-TV i det digitale bakkenettet, som 98 prosent av husstandene og ca. 90 prosent av fritidsboligene i vårt langstrakte land kan få inn med vanlig TV-antenne.
Kapasiteten i det digitale bakkenettet disponeres av NRK og RiksTV. NRKs TV- og radiokanaler er fritt tilgjengelig i det digitale bakkenettet, mens alle øvrige kanaler og innhold er en del av RiksTVs tilbud. RiksPakken er RiksTVs største og mest populære kanalpakke.
Følg saker fra RiksTV
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra RiksTV på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra RiksTV
Strim og RiksTV utvider samarbeidet med Discovery5.3.2021 08:10:57 CET | Pressemelding
Strømmetjenesten Strim lanserer nye kanaler, mer sport og serier fra Discovery Strømmetjenesten Strim og RiksTV har inngått en avtale med Discovery om å utvide samarbeidet med Eurosport, nye mat- og reisekanaler og flere drama- og dokumentarepisoder i Strim.
Tobiassen fra Nent til RiksTV25.6.2020 12:00:00 CEST | Pressemelding
Bård Egil Tobiassen (34) blir markedsansvarlig hos TV-distributøren RiksTV – og starter i stillingen første uka i august. Han kommer sist fra en stilling som Communication Manager hos Nent Group.
RiksTV tror på 100 prosent økning i TV-kunder via fiber i år19.5.2020 07:00:00 CEST | Pressemelding
TV-distributøren RiksTV har gjort avtale med syv fiberleverandører siste 12 måneder.
Ny avtale mellom RiksTV og Skiptvet Digital12.5.2020 07:00:00 CEST | Pressemelding
RiksTV øker antall fiber-abonnenter med ny Skiptvet Digital-avtale.
RiksTV med Numedal Fiber-avtale29.4.2020 07:00:00 CEST | Pressemelding
TV-distributøren RiksTV fortsetter å øke antall fiber-abonnenter.
RiksTV styrker lønnsomheten17.4.2020 08:00:40 CEST | Pressemelding
TV-distributøren RiksTV fikk i 2019 et kraftig forbedret driftsresultat samt satte ny RiksTV-rekord i omsetning. - I tillegg registrerte vi en ekstra sterk utvikling det siste kvartalet i 2019, sier administrerende direktør Jérôme Franck-Sætervoll i RiksTV.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom