Kristian N. Rønning blir programleder for VG-lista Topp 40

– Jeg gleder meg både til å spille og snakke med artistene bak den aller mest populære musikken i Norge, sier Rønning.
– Målet er å presentere et listeprogram der god stemning står høyt. Jeg skal være en kompis i øret til lytteren, rett og slett.
Nært forhold til VG-lista
I mange år har han vært kjent som rapper under artistnavnet Sirius, og siden 2014 har han også vært programleder på kanaler som Radio 1, Radio Norge og Radio Topp 40. Blant høydepunktene i musikkarrieren var da han selv sto på scenen som artist under det tradisjonsrike VG-lista-showet på Rådhusplassen i Oslo i 2010. Samme år lå han på hitlisten med 3. plass som bestenotering for singelen «Fuck Up».
Nå skal han selv telle ned de 40 mest populære sangene i Norge hver lørdag. I løpet av det tre timer lange radioprogrammet skal Rønning også oppdatere lytterne på utenlandske topplister, og ikke minst intervjue artistene bak låtene.
– Intervjuer blir helt klart en viktig del av VG-lista Topp 40. Én ting er å servere lytterne musikken, men hos oss skal man også bli bedre kjent med artistene, sier han.
Gjester på radio og i podkast
Første gjest ut i premieresendingen lørdag 15. april er norske Aden Foyer, som står bak monsterhiten «Ballet Girl» med nesten 30 millioner avspillinger på Spotify og to millioner avspillinger på Youtube.
Både Foyer og gjester i kommende sendinger skal fungere som en rød tråd gjennom programmet, og Rønning er opptatt av at det skal finnes et tilbud til de som vil høre enda mer fra gjestene enn det som får plass mellom sangene i radiosendingen.
– Mange av lytterne våre ønsker å høre alt artistene som er innom studio har på hjertet. Fra mandag slipper vi derfor en splitter ny podkast der de som vil kan høre hele intervjuet, helt ufiltrert.
VG-lista Topp 40 har premiere på Radio Topp 40 lørdag 15. april kl. 11. Nye episoder av podkasten Radio Topp 40 Podkast slippes hver mandag fra 17. april.
Nøkkelord
Kontakter
Arne Martin VistnesProgramsjef, Radio Topp 40Bauer Media AS
Tel:98641105arnemartin.vistnes@bauermedia.noBilder



Om Bauer Media AS
Bauer Media Audio er Europas største kommersielle radiokringkaster.
I Norge står Bauer Media bak 80 radiokanaler og et voksende nettverk av podkaster. Vi er tilgjengelig på DAB, nett og mobil.
Bauer Media AS driver de riksdekkende reklamefinansierte radiokanalene Radio Norge, Radio Rock, Radio Topp 40, Radio Vinyl, Radio Norsk Pop, Kiss og P24-7 MIX, KOS og FUN.
Alle kanalene er tilgjengelig nasjonalt på DAB, via våre apper og på nett.
Bauer Media AS tilbyr også et Premium-abonnement der samtlige radiokanaler selskapet står bak kan høres uten reklame, samt lytterne får eksklusivt innhold og kvalitetspodkaster.
Selskapet har ca. 70 medarbeidere med hovedkontor i Oslo, med samarbeidspartnere over hele verden.
Følg pressemeldinger fra Bauer Media AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bauer Media AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bauer Media AS
Niklas Baarli og Marte Bratberg blir nytt par på NRJ12.9.2025 17:31:00 CEST | Pressemelding
To av Norges mest kjente radio- og TV-profiler, Niklas Baarli og Marte Bratberg, slår seg nå sammen igjen – denne gangen som programledere for den nye storsatsingen «NRJ Morgen».
Avslører ny og hemmelig morgenshow-duo3.9.2025 11:03:00 CEST | Presseinvitasjon
NRJ inviterer pressen til avdukingen av den nye programlederduoen som skal ta opp kampen om morgenlytterne. To godt kjente profiler har sagt ja – men hvem de er, avsløres først på selve lanseringen.
Jørn Kaarstad blir morgenfugl på Radio Rock7.8.2025 15:00:49 CEST | Pressemelding
Rockeren og radioprofilen Jørn Kaarstad (40) blir programleder for Radio Rocks nye morgensending. Han er kjent som frontfigur i bandet Bokassa og tidligere programleder i NRK P3.
Akkreditering til VG-lista Topp 40 Rådhusplassen 14. juni6.6.2025 11:03:00 CEST | Presseinvitasjon
Lørdag 14. juni samles noen av landets mest populære artister og internasjonale stjerner på scenen foran et hav av fans på Rådhusplassen. Dette er Skandinavias største gratiskonsert, og arrangementet forventes å trekke over 50 000 unge publikummere. Kvelden ledes av Julie Bergan, Steffen Pettersen og Trygve Bennetsen.
Overlykkelig Inga Mollis (23) vant Feat You!4.6.2025 16:59:00 CEST | Pressemelding
– Dette er helt sjukt, mamma kommer til å dø! Gledestårene var mange da Inga Mollis onsdag vant musikkonkurransen Feat You. Nå venter samarbeid med et stort plateselskap – og en opptreden foran over 50.000 på VG-Lista Topp 40 på Rådhusplassen i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom