Hjelp til jul hos FINN

Få og gi hjelp til jul
Levekårsundersøkelsen fra SSB viser at det faktisk er 24% av oss bor i en husholdning som ikke har økonomi til en uforutsett utgift. Julen er en tid som krever ekstra innkjøp av både mat og gaver, så dette forteller oss at ikke alle klarer dette uten hjelp.
Fra november og frem til nyttår kan man opprette annonser i kategoriene «Hjelp til jul» eller “Tilby hjelp til jul” hos FINN. Kategoriene er kun tilgjengelige i denne perioden og skal gjøre det lettere for personer som trenger hjelp, eller som vil hjelpe, å nå ut.
- For mange foreldre er det fortvilende å måtte knipe inn på barnas julefeiring. Vi tror disse annonsene kan være med på å utjevne forskjeller. De gir også en fin mulighet til at fine ting som ikke brukes lenger kan gis til et nytt hjem, forteller produktdirektør på FINN torget, Kathrine Opshaug Bakke.
Siden det for fire år siden ble mulig å be om julehjelp på FINN, har mange nordmenn benyttet seg av tilbudet. Over tusen annonser der folk ber om hjelp til jul har blitt publisert, og rundt tre hundre har tilbudt å hjelpe andre i løpet av disse årene.
En trygg, hjelpende hånd via FINN
- Det er stor giverglede før jul, og det er flott å se at FINN kan være med å tilrettelegge for at flest mulig skal få en fin jul. Vi håper at vi i år igjen kan kan gjøre det enda enklere for folk å hjelpe hverandre i høytiden som kommer, sier Opshaug Bakke.
I annonsene kan man be om konkrete ting eller assistanse, men det er det ikke tillatt å be om pengegaver. For de som ønsker å tilby hjelp, kan man finne annonsene under filteret «Hjelp til jul» når man går inn på FINN torget. For å kunne legge ut en annonse, må brukeren være Bank-ID verifisert, men man kan likevel velge å være anonym om man ønsker det. Da vil ikke navn dukke opp før man eventuelt starter en dialog med en som skal hjelpe eller en man vil hjelpe.
- Av smittevernhensyn er det ikke lengre mulig å tilby julefeiring i hjemmet, men det er fortsatt mulig å både tilby og be om julekaker, julemat og julepynt. Kanskje du har noen ekstra julegaver eller noen fine brukte ting du kan gi videre til noen som trenger de? Eller kanskje du kan tilby en hyggelig prat på telefonen? sier Opshaug Bakke.
Hun oppfordrer til at man enten møtes ute eller at man sender ting i posten, slik at det blir tryggest mulig for begge parter.
Nøkkelord
Kontakter
Linda GlomlienKommunikasjonsrådgiver - FINN.no
Pressekontakt i FINN
Kathrine Opshaug BakkeProduktdirektør - Torget
Tel:+47 97621289kathrine.opshaug.bakke@finn.noBilder

Om FINN.no
Vi er der for deg når du skal selge boligen din, når du er på jakt etter en pent brukt sofa, når du er moden for et karriereskift, hvis du finner ut at du vil bytte bil, reise på ferie eller leie hytte til påsken; vi er der for de fleste anledninger.
FINN er Norges største markedsplass, og skal du kjøpe eller selge, stort eller smått, så er FINN stedet.
FINN er del av Vend Marketplaces ASA (“Vend”) - en familie av markedsplasser med en sterk posisjon i Norden og omtrent 1 730 ansatte. Som et ledende markedsplasselskap innen mobilitet, eiendom, jobb og gjenbruk, tilbyr vi enkle digitale opplevelser utformet for morgendagens behov. Vi gjør det med en tydelig hensikt: å skape bærekraftig verdi og langsiktig vekst – for alle våre interessenter og for samfunnet som helhet
Har du spørsmål om Vend - besøk vår hjemmeside Vend.com.
Følg pressemeldinger fra FINN.no
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra FINN.no på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra FINN.no
Tar grep: lanserer nytt utleieskjema for private utleiere16.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
FINN senker terskelen og gjør det enklere for private utleiere å annonsere bolig til leie.
FINN jobb; Færre stillinger, men rekordhøy interesse i september2.10.2025 09:27:30 CEST | Pressemelding
Stillingsmarkedet er fortsatt kjølig, med nærmere 11 prosent færre publiserte stillinger enn i september i fjor. Olje og gass og Offshore har størst nedgang, mens Politi og sikkerhet har størst økning i publiserte stillinger. Samtidig er jobbsøkere mer aktive enn på lenge.
FINN reise: hit vil vi i høstferien29.9.2025 11:49:22 CEST | Pressemelding
Høstferien 2025 står på trappene, og FINN reise deler innsikt, tall og søketrender om nordmenns ferievaner.
Pristips på FINN eiendom når 10 000 adressesøk19.9.2025 12:02:23 CEST | Pressemelding
Boligselgere elsker nylanserte Pristips på Finn.no - nå sjekker nesten 1000 mennesker hver eneste dag hva boligen deres er verdt.
FINN jobb: Høy jobbsøkeraktivitet, men færre stillinger3.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
– August viser et delt arbeidsmarked. Noen bransjer vokser, mens andre opplever tydelig tilbakegang, sier Christopher Ringvold i FINN jobb.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
