Elektrisk salg for Audi Norge

– Fabrikken prioriterer det norske markedet, og det innebærer at vi har Audi e-tron tilgjengelig for rask utlevering hos alle landets forhandlere. 2019 blir et historisk godt år for Audi Norge, sier Elin Rosnes Sinervo, direktør for Audi Norge i Harald A. Møller AS.
Siden det ble åpnet for bestilling av Audi e-tron 55 mot slutten av januar i år, har tusenvis av nordmenn signert kontakt på den fullelektriske SUV-en. De første bilene er utlevert til kunder, og på bakgrunn av stor interesse har Harald A. Møller AS også lansert en Fast Track-versjon av bilen.
– For oss som importør er det viktig å få tilgang til et volum som reflekterer interessen for bilen. Det lykkes vi med, og for kundene innebærer det at e-tron er et alternativ for kunder som ønsker bil nå, gjennom våre Fast Track-modeller, sier Sinervo.
Fast Track-utgaven av Audi e-tron 55 har en forhåndsdefinert utstyrspakke tilpasset det norske markedet. Dette er biler som ble bestilt og produsert før det ble åpnet for skreddersømbestilling, så mange av bilene står allerede klare til kunder som ønsker omgående levering hos Audi-forhandlere over hele landet. Utleveringen har også startet for kundebiler som er skreddersydd av kundene selv.
Audi e-tron 55 har inntil 466 kilometer rekkevidde etter den såkalte WLTP-standarden. Modellen er en fullblods SUV, samtidig som bilen hamler opp med rekkevidden fra modeller som er av vesentlig mindre størrelse. Bilen har god plass til fem personer, 660 liters bagasjerom, 600 liter bak og 60 liter i lasteluken foran, og hele 1725 liter om baksetene legges ned.
Luftfjæring er svært viktig for kjøreegenskapene til store og relativt tunge biler i det segmentet Audi e-tron 55 befinner seg i. Dette er standardutstyr på bilen. Videre har Audi e-tron høy bakkeklaring, regulerbar høyde og muligheten for hengerfeste med en hengervekt på 1800 kg. Bilen kan dessuten hurtiglades med inntil 150 kW hastighet.
– Egenskapene til Audi e-tron gjorde at vi tidlig forstod at dette blir en ettertraktet bil for det norske markedet. Vi er svært tilfreds med samarbeidet med fabrikken, som innebærer at tilgang til biler ikke blir den flaskehalsen elbil-markedet har opplevd tidligere og gleder oss over mottagelsen i markedet, sier Sinervo.
Bilder







Om Audi
Slagordet “Forspranget ligger i teknikken“ er en forpliktelse for merket Audi. Når du velger en Audi, velger du samtidig en bil som kan skreddersys dine individuelle behov.
Følg pressemeldinger fra Audi
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Audi på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Audi
Audi Norge og Oslo Konserthus blir samarbeidspartnere3.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Audi Norge blir hovedsamarbeidspartner med Oslo Konserthus. – Audi betyr «å lytte» på latin. Vi er stolte over å inngå et samarbeid med Oslo Konserthus, en av de aller fremste scenene for de store musikkopplevelsene i Norge, sier Harald Edvardsen-Eibak, Audi-direktør i Norge.
Audi lanserer ny utgave av Audi e-tron GT13.5.2025 11:59:22 CEST | Pressemelding
Audi lanserer i dag en ny variant av Audi e-tron GT. – Audi e-tron GT quattro gjør GT-familien komplett, og utvider valgmulighetene for en fullelektrisk sportsbil i premiumsegmentet, forteller Harald Edvardsen-Eibak, Audi-direktør i Norge.
Audi styrker modellporteføljen med helt nye Audi A6 e-tron31.7.2024 13:05:00 CEST | Pressemelding
Audi viser i dag for første gang frem helt nye A6 e-tron. Audi A6 e-tron kommer både som Avant og Sportback, og har en rekkevidde på inntil 751 kilometer. – Vi vet at mange har ventet med stor entusiasme på en fullelektrisk stasjonsvogn fra Audi, etter noen år der SUV har dominert markedet i Norge, forteller Harald Edvardsen-Eibak, direktør for Audi Norge.
Nye Audi e-tron GT: Et fullelektrisk mesterstykke18.6.2024 07:30:00 CEST | Pressemelding
18. juni 2024: I dag lanseres Audi e-tron GT i ny og forbedret versjon. Modellen kommer for første gang i tre ulike varianter; S e-tron GT, RS e-tron GT og RS e-tron GT performance. – Nye Audi e-tron GT kommer med signifikante forbedringer både i rekkevidde, ytelser og teknologi – og med nye designelementer, forteller Harald Edvardsen-Eibak, direktør for Audi Norge.
Verdenspremiere på Audis nye teknologiflaggskip: Audi Q6 e-tron18.3.2024 19:03:54 CET | Pressemelding
I dag lanserer Audi Q6 e-tron, første bil fra Audi bygget på en plattform utelukkende for elektriske biler i premiumsegmentet. – Audi Q6 e-tron representerer neste generasjons elbil fra Audi og setter helt nye standarder innen rekkevidde, ladekapasitet, kjøredynamikk og design, forteller Harald Edvardsen-Eibak, direktør Audi Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom