Ving Norge

Ving satser på Nord-Norge

Del
Ving øker kapasiteten til Gran Canaria med hele 86 % fra Nord-Norge neste vinter. Det går mot vår i store deler av landet, men lengst nord er det ikke bare den kommende varmen og vårsola som står på agendaen. Snarere tvert imot. I følge Vings salgstall er nordlendinger flest vel så opptatt av å sikre seg sol og strand til neste vinter. Flere tusen nordlendinger har allerede bestemt seg – neste vinter går turen til Gran Canaria.
Gran Canaria
Gran Canaria

–        Gran Canaria er nordmenns favorittreisemål i vinterhalvåret og folk nordpå er intet unntak. Derfor vil det nok glede mang en nordlending at Ving nå øker den samlede kapasiteten med hele 86 % fra Bodø, Evenes og Tromsø, sier Sophie Frisholm, presseansvarlig i Ving.

Ving vil som tidligere ha ukentlige avganger fra Bodø, Tromsø og Evenes, men vil den kommende vinteren tilby nesten dobbelt så mange flyseter. Med sitt eget flyselskap, Thomas Cook Airlines, flyr Ving fra alle flyplassene i avreiseperioden oktober 2014 til april 2015.

–        Den økte kapasiteten vil forhåpentligvis glede alle de som vi tidligere år dessverre har måttet avvise når vi har vært utsolgt. Dessuten er flytidene fra alle tre flyplassene er særdeles gunstige for dem som har lang reisevei til flyplassen. Med både utreise og hjemreise på ettermiddagen håper vi å kunne gjøre reisen enda mer behagelig for folk.

Med en flyreise på bare litt over fem timer og et stort utvalg av gode hotell er det ikke rart at Gran Canaria ligger så mange nordlendingers hjerte nær. Mange har også funnet sitt favoritthotell og reiser tilbake dit år etter år. Flere har allerede sikret seg favoritthotellet neste vinter, og til tross for økt setekapasitet, anbefaler Frisholm folk å bestille tidlig.

–        Med den økte kapasiteten blir det også flere som vil sikre seg de beste hotellene, så det gjelder å bestille hotell tidlig for å være på den sikre siden. Akkurat nå har vi også en «Bestill-tidlig-rabatt» på 500,– kroner per person for alle som bestiller innen utgangen av april.

Mest rift om voksenhotellene
Det kommer heller ikke som en overraskelse på Frisholm at det er spesielt hotell som er forbeholdt voksne det er mest rift om.

–        Med den lange og mørke vinteren nordpå har jo folk en ekstra god grunn til å varme seg litt i vinterkulda. Det er jo ingen hemmelighet at man får mer energi og blir mer yr av sol og sommer, men om dette gir sterkere utslag hos folk nordfra tror jeg ikke jeg skal mene så mye om, humrer Frisholm.

 

Økning i kapasitet pr. flyplass fra neste vinter:

Bodø lufthavn: + 108 %

Evenes lufthavn: + 60 %

Tromsø lufthavn: + 100 %

Totalt: + 86 %

 

Og her vil vi helst bo på Gran Canaria:

 

Topp 5-hotell fra Bodø

Servatur Terrazamar

Servatur Puerto Azul

Servatur Sunsuite

Rio Piedras

Serenity

Topp 5-hotell fra Evenes

Servatur Sunsuite

Servatur Terrazamar

Servatur Green Beach

Dorado Beach

Eden

Topp 5-hotell fra Tromsø

Servatur Terrazamar

Servatur Sunsuite

Servatur Montebello

Rio Piedras

Sunwing Arguineguín Seafront

Nøkkelord

Bilder

Gran Canaria
Gran Canaria
Last ned bilde

Om Ving Norge

Ving Norge
Ving Norge
Dronning Eufemiasgate 16
0191 Oslo

915 08 888http://www.ving.no
Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon, i egne butikker samt utvalgte reisebyråer over hele landet. Ving Norge AS har 89 ansatte og over 400 000 reisende årlig.

Følg pressemeldinger fra Ving Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Ving Norge

Nordic Leisure Travel Groups klimamål validert av Science Based Targets Initiative6.5.2025 14:59:21 CEST | Pressemelding

Vings morselskap, Nordic Leisure Travel Group, har nådd en viktig milepæl i sitt bærekraftsarbeid. Reisekonsernets klimamål har blitt validert av Science Based Targets Initiative (SBTi), en uavhengig instans som bekrefter at målene er i tråd med Parisavtalens ambisjon om å begrense den globale oppvarmingen til under 1,5 grader sammenlignet med førindustriell tid. Selskapet fokuserer særlig på to hovedområder - fly og hotell, som står for de største utslippene.

Sterk start på reiseåret 2024 – vinterferien er snart utsolgt31.1.2024 09:16:40 CET | Pressemelding

Kulde, frost, snø og vind har preget årets første måned, og vinterværet har påvirket bestillingene av reiser til solrike og varme reisemål. Ving, Norges største reisearrangør, har vært i full sving med salg av reiser siden nyttår og opplevde forrige uke en imponerende økning på hele 33 % i antall vinterbestillinger, sammenlignet med samme uke i fjor. I vinterferieukene (uke 8 og 9) er 97 % av alle charterreisene utsolgt og hele 9400 nordmenn har valgt Ving for å sikre seg en solfylt vinterferie.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye