Horst og Fjell gir ut ny bok sammen
20.5.2026 07:51:06 CEST | Bonnier Norsk Forlag | Pressemelding
Skriket av Jørn Lier Horst og Jan-Erik Fjell gikk rett til topps på bestselgerlistene og ble solgt til utlandet for et syvsifret beløp. Endelig er oppfølgeren, Tvilen, her!

Forfatterskapene, som utgis i over 40 land, har et samlet opplag på svimlende 12 millioner bøker – og mer skal det bli når Tvilen lanseres 22. mai.
– Responsen på Skriket har vært så overveldende at vi rett og slett måtte skrive mer, sier Jørn Lier Horst og Jan-Erik Fjell.
Den første boken om Markus Heger gikk nemlig rett til topps på bestselgerlistene, fikk strålende anmeldelser og ble solgt til utlandet for svimlende beløp.
– Med Markus Heger fikk vi muligheten til å skrive krim på en ny måte. Han er ikke etterforsker, men podkaster, og gjennom mikrofonen slipper vi leseren helt inn i tankene hans mens saken utvikler seg. Han er en hovedperson som ikke bare opplever historien, men som formidler den mens den skjer. Det gir bøkene en annen rytme og en mer direkte kontakt med leseren, sier forfatterne.
Medrivende podkastkrim
I Tvilen møter vi Terje Wekre, som soner lovens strengeste straff for drapet på sin kone. Med lovnader om opplysninger som kan snu saken, lar Markus Heger seg overtale til å møte farens nye cellenabo på Ullersmo.
Den nye sesongen av Krimcasten, «En skygge av tvil», får en eksplosiv start idet Markus antyder et mulig justismord. Men det går ikke lang tid før han innser at han har satt både troverdigheten og livsgrunnlaget sitt på spill.
Om forfatterne
Jørn Lier Horst (f. 1970) og Jan-Erik Fjell (f. 1982) har slått seg sammen og skrevet nok en forrykende krim av internasjonalt kaliber. Til vanlig skriver de hver sin populære serie med krimbøker om henholdsvis politietterforskerne William Wisting og Anton Brekke. Tvilen er den andre boken i den nye serien fra de to prisbelønte forfatterne.
Lansering er 22. mai. Ta kontakt for anmeldereksemplar og intervju.
Nøkkelord
Kontakter
Kim Daniel LindegaardPressesjef i Bonnier Norsk Forlag
Tel:920 61 162kim.daniel.lindegaard@bonnierforlag.noBilder




Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Palestinsk poet skildrer krigen i Gaza20.5.2026 07:04:00 CEST | Pressemelding
Den palestinske poeten Nima Hasan skrev og publiserte dikt under krigen i Gaza. Nå utgis tekstene på norsk.
Bert Natter er tildelt Libris litteraturpris12.5.2026 12:56:18 CEST | Pressemelding
Nederlands mest prestisjetunge litteraturpris ble i dag tildelt Bert Natter for romanen Ved krigens slutt. Boken kom ut på norsk i vinter og fikk svært gode anmeldelser.
Forfatter av ny bok: – På tide å sjefe litt igjen6.5.2026 07:19:41 CEST | Pressemelding
Det er en misforståelse at de yngste arbeidstakerne er skjøre og ikke tåler tydelig ledelse, mener Øystein Bonvik.
Eli Fossdal Vaage romandebuterer30.4.2026 10:52:41 CEST | Pressemelding
Eli Fossdal Vaages romandebut Dei vaksne utforsker makt og vold, omsorgens dilemmaer, og spenningen mellom anonymitet og tilhørighet i by og bygd.
Ulvebundet – Fantastisk forlags første utgivelse!28.4.2026 08:25:00 CEST | Pressemelding
Endelig er Fantastisk forlag lanseringsklar med sin første bok. Nemlig Ulvebundet, skrevet av Sable Sorensen og oversatt til norsk av Line Almhjell. Ulvebundet, eller Dire Bound på engelsk, er romantasy-fenomenet som har tatt BookTok med storm og blitt en internasjonal bestselger!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom