Fagforbundet

Enighet i lønnsoppgjøret for ansatte i Posten Bring AS

8.5.2026 09:00:00 CEST | Fagforbundet | Pressemelding

Del

Fagforbundet har blitt enig med Posten Bring AS om hovedoppgjøret 2026. Resultatet er i tråd med frontfagets ramme, og gir økt kjøpekraft for alle Fagforbundets medlemmer i selskapet.

Fagforbundets forhandlingsdelegasjon i lønnsoppgjøret for ansatte i Posten Bring AS. Fra venstre: Tove Rundtom, Candy B. Olsen, Judith Olafsen, Cathrine S. Ertsås, Jarle Eide, Helge Sørli, Jacqueline Hopkinson og Knut Marius Lydvo.
Fagforbundets forhandlingsdelegasjon i lønnsoppgjøret for ansatte i Posten Bring AS. Fra venstre: Tove Rundtom, Candy B. Olsen, Judith Olafsen, Cathrine S. Ertsås, Jarle Eide, Helge Sørli, Jacqueline Hopkinson og Knut Marius Lydvo. Fagforbundet

– Vi er fornøyde med å ha landet et lønnsoppgjør i tråd med frontfaget. Vi har fått på plass et godt generelt tillegg som sikrer et lønnsløft for hele laget i Posten Bring, sier Cathrine S. Ertsås, leder i Fagforbundet Post og finans.

Det er avtalt et tillegg på 24 000 kroner per år til alle med en årslønn lavere enn 571 429 kroner. De med årslønn på 571 429 kroner eller høyere vil få et tillegg på 4,2 prosent. Det generelle tillegget gjelder fra 1. april og inkluderer tillegget avtalt i de innledende sentrale forhandlingene.

Ubekvemstilleggene for morgen- og kveldsjobbing økes til 33 kroner fra 1. juli.

Lyttet til medlemmene

– Vi har prioritert slik medlemmene har ønsket i forkant av oppgjøret, og fått gjennomslag for krava, sier Ertsås.

Fra 1. september slås de to trinnene i lønnsrammene for henholdsvis Postbud, Terminalarbeidere og Sjåfører sammen, slik at alle plasseres i stigen med høyest verdi.

Det blir også gitt tillegg på mellom 10 000 og 15 000 kroner til grupper av ansatte innen stab.

Skal se på kompetansemuligheter

Innen utgangen av året skal kompetansemulighetene i selskapet kartlegges, slik at man får en god oversikt over hvilke muligheter ansatte har til å utvikle seg i nåværende eller potensielle framtidige jobber i selskapet.

– Vi er opptatt av våre medlemmer og andre ansatte har mulighet til å utvikle seg, og er derfor glad for at vi skal gjøre et arbeid for å evaluere og videreutvikle kompetansetiltak, sier Ertsås.

I tillegg er det avtalt:

  • Innskuddssatsen for pensjon økes med 0,1 prosent til 21,7 prosent av pensjonsgrunnlaget mellom 7,1G og 12G.
  • Satsene for godtgjørelse ved vakttjeneste eller hjemmevakt dobles til 10 kroner per løpende time fra kl. 06.00-21.00 og 20 kroner fra kl. 21.00-06.00

Nøkkelord

Kontakter

Om Fagforbundet

Fagforbundet er LOs største forbund, med over 400 000 medlemmer. Vår hovedoppgave er å sikre medlemmene gode og trygge lønns- og arbeidsvilkår. Som landets største arbeidstakerorganisasjon har vi også tyngde og politisk gjennomslagskraft til å styrke og videreutvikle velferdsstaten

Følg pressemeldinger fra Fagforbundet

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fagforbundet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Fagforbundet

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye