Verdenspremiere på nye EQS – Imponerende rekkevidde på opptil 926 km
14.4.2026 14:41:16 CEST | Mercedes-Benz Norge | Pressemelding
Nye Mercedes-Benz EQS har en imponerende rekkevidde på opptil 926 kilometer, og en ladehastighet på 350 kW. Med avansert 800-volts arkitektur og det helt nye operativsystemet MB.OS, løfter EQS opplevelsen av elektrisk luksus til et nytt nivå. De første bilene forventes på norske veier etter sommeren.

- Helt siden lanseringen i 2021 har EQS vært Mercedes-Benz sitt elektriske flaggskip. Nå bærer den nye modellen arven videre og byr på en imponerende rekkevidde på opptil 926 kilometer, samtidig som både komfort og teknologi løftes til et nytt nivå. Med MB.OS er nye EQS smartere enn noensinne, og befester sin posisjon som Mercedes-Benz sin mest luksuriøse elektriske modell, sier Thorbjørn Myrhaug, direktør i Mercedes-Benz Norge, hos Bertel O. Steen.
Rekkevidde på opptil 926 kilometer
Nye Mercedes-Benz EQS 450+ har en rekkevidde på opptil 926 kilometer (WLTP), som er en økning på hele 13 prosent sammenlignet med den allerede imponerende forgjengeren. Forbedringene i rekkevidde, effektivitet og dynamikk er basert på en ny elektrisk arkitektur. Dette inkluderer 800-volts teknologi, nye internt utviklede elektriske motorer, en totrinns girkasse på bakakselen og større batterier med optimalisert cellekjemi. Det gjør at nye EQS kan lade opptil 350 kW, noe som gir en rekkevidde på 320 kilometer i løpet av kun 10 minutter. Batterikapasiteten har økt fra 118 kWh til 122 kWh, uten at det har gått utover den fysiske størrelsen på batteriet. Ved kjøring kan EQS regenerere opptil 385 kW.
Nye EQS kan gjøre batteriet om til en fleksibel energikilde, og om nødvendig kan den mate batteristrøm direkte inn i det offentlige strømnettet (vehicle-to-grid) eller inn i ditt eget hjem (vehicle-to-home).
En av verdens mest aerodynamiske serieproduserte biler
Med en luftmotstandskoeffisient fra bare 0,201 er nye EQS fortsatt en av verdens mest aerodynamiske serieproduserte biler. I den nye modellen er sidespeilene optimalisert, blant annet for å forbedre luftstrømmen ytterligere.

Første tyske bilprodusent med steer-by-wire
Mercedes-Benz blir den første tyske bilprodusenten som tilbyr en serieprodusert bil med steer-by-wire-teknologi. Det helt nye rattet gir en unik opplevelse og tilbyr en rekke fordeler under kjøring. Blant annet vil kjøring på motorvei bli smidigere, og parkering blir enda lettere enn tidligere der det ikke lengre er behov for like mye rattutslag. Uønskede vibrasjoner i rattet forårsaket av ujevne veier kan nå elimineres helt, samtidig som den presise og intuitive styrefølelsen opprettholdes. Steer-by-wire gir også interiøret et nytt utseende, der et flatere ratt åpner merkbart opp interiøret, forbedrer sikten og gjør det enklere å komme inn og ut av bilen.
Styreforholdet er tilpasset til ulike situasjoner, samtidig som bakakselstyringen på 10 grader bidrar til et perfekt samspill. I tråd med høye sikkerhetsstandarder benytter Mercedes-Benz seg av en systemarkitektur i tillegg til høypresisjonssensorer og kraftige kontrollenheter. Dette betyr at det i utgangspunktet er to signalveier, noe som sikrer garantert styreevnene. Selv i det usannsynlige tilfellet av en svikt, er kontroll fortsatt mulig takket være bakakselstyring og bremseinngrep gjennom ESP®.
Som et alternativ til det valgfrie steer-by-wire-systemet fortsetter Mercedes-Benz å tilby elektromekanisk styring.

MB.OS
Med operativsystemet MB.OS, transformeres EQS til en intelligent venn som tenker, lærer og utvikler seg med sjåføren. Systemet integrerer og kontrollerer hvert eneste aspekt av bilen, og supercomputeren bruker KI og kraftige chiper, i tillegg til å være koblet til Mercedes-Benz Intelligent Cloud. Dette tillater over-luften-oppdateringer som gjør at EQS vil holde seg oppdatert i mange år fremover.
Med navigasjonsopplevelsen tilbyr Mercedes-Benz det beste fra begge verdener der teknologien fra Google Maps, som trafikkdata i sanntid, kombineres med det kjente brukergrensesnittet og de velprøvde tjenestene til Mercedes-Benz.
Flere individuelle konfigurasjonsmuligheter
Nye EQS har fått et oppdatert utseende der frontlyktene med stjernedesign har blitt skilt ut fra grillen. Det gir modellen et distinkt utseende som gjør den lett gjenkjennelig.
To nye MANUFAKTUR-farger, MANUFAKTUR black og MANUFAKTUR verde silver magno, beriker fargepaletten. Akkurat som på S-Klasse, viser EQS de omfattende tilpasningsmulighetene i MANUFAKTUR-programmet, som ekspanderer muligheten for personlig preg. For de som ønsker ytterligere individualitet byr MANUFAKTUR Made to Measure programmet på rundt 125 farger å velge mellom, i tillegg til unike interiørkombinasjoner.

Nyeste generasjonen DIGITAL LIGHT og skybasert luftfjæring
Nye EQS kommer med den nyeste generasjonen DIGITAL LIGHT med micro-LED-teknologi. Det høyoppløslige lysfeltet økes med rundt 40 prosent, noe som gir sterkere fjernlys og bedre projeksjon på veibanen. Samtidig bruker lysmodulen opptil 50 prosent mindre energi enn tidligere. Det dynamiske fjernlyset ULTRA RANGE har en rekkevidde på opptil 600 meter, som er tilsvarende rundt seks fotballbaner.
Den oppgraderte AIRMATIC luftfjæringen sørger for merkbart høyere komfort, gjennom intelligent demping. Det unike fellesskapet av Mercedes-Benz-sjåfører støtter hverandre ved å sende Car-to-X-informasjon, der bilene kommuniserer om eksempelvis en kommende fartshump. Når den intelligente demperfunksjonen er aktivert, justeres dempingen elektronisk rett før bilen når fartshumpen, for å sikre høyere komfort. Mercedes-Benz har utviklet funksjonen selv og søkt om patent.
Oppvarmede belter
Akkurat som på S-Klasse, kan nye EQS bestilles med varme i setebeltet. Ved lave temperaturer vil setebeltet varmes opp til 44 grader celsius, noe som gir økt komfort, men også økt sikkerhet ved å motivere til å ta av seg jakken før kjøreturen starter, noe som bidrar til at setebeltet sitter tettere på kroppen.
For passasjerene i baksetet kan sikkerhetsbeltene gi økt sikkerhet med tilleggsutstyret kollisjonspute i beltet. Ved en eventuell kraftig frontkollisjon vil skulderdelen blåses opp, og dermed bidra til å redusere belastning på brystet ved å tredoble belteområdet langs brystet.
Tekniske data
|
Modell |
EQS 450+ |
EQS 500 4MATIC |
EQS 580 4MATIC |
|
Effekt |
408 hestekrefter |
476 hestekrefter |
585 hestekrefter |
|
Dreiemoment |
505 Nm |
750 Nm |
800 Nm |
|
Rekkevidde |
926 km |
876 km |
876 km |
|
Batteri |
122 kWh |
||
|
AC-lading |
11 kW (22 kW)2 |
||
|
DC-lading |
350 kW |
||
|
Rekkevidde etter 10 min lading |
320 km |
305 km |
305 km |
|
Akselerasjon 0–100 km/t |
5,9 sekunder |
4,5 sekunder |
4,1 sekunder |
|
Toppfart |
210 km/t |
||
|
Forbruk |
15,4 – 19,3 kWh/100 km |
16,2 – 19,5 kWh/100 km |
16,2 – 19,5 kWh/100 km |
|
CO₂ (g/km) |
0 |
||
|
Tilhengervekt |
1.600 kg |
1.700 kg |
1.700 kg |
1. EQS 450+ med 19" AMG-felger i kombinasjon med AMG Line eksteriør og SPORT kjøremodus.
2. 22 kW AC-lading er tilvalg.
Nøkkelord
Kontakter
Ranveig SønjuPR- og informasjonssjef
ranveig.sonju@mercedes-benz.noThorbjørn MyrhaugDirektør Mercedes-Benz Norge
thorbjorn.myrhaug@mercedes-benz.noBilder
Lenker
Følg pressemeldinger fra Mercedes-Benz Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Mercedes-Benz Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Mercedes-Benz Norge
Verdenspremiere på elektriske Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé20.5.2026 16:07:00 CEST | Pressemelding
Nye elektriske Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé 4MATIC+ byr på hele 1.169 hestekrefter, noe som tar den fra 0 – 100 km/t på kun 2,4 sekunder. Den unike 800 V-drivlinjen har tre axial flux motorer, Formel 1-teknologi, og gir en distinktiv V8-opplevelse. De første bilene forventes på norske veier før årsskiftet.
Verdenspremiere på elektriske C-Klasse21.4.2026 12:08:03 CEST | Pressemelding
Nye elektriske Mercedes-Benz C 400 4MATIC har avansert 800-volts arkitektur og en rekkevidde på opptil 762 kilometer. Med en ladehastighet på opptil 330 kW, kan 325 nye kilometer lades i løpet av kun 10 minutter. De første bilene forventes på norske veier til høsten.
Mercedes-Benz Norge styrker kommunikasjonsteamet17.4.2026 09:40:00 CEST | Pressemelding
Mercedes-Benz Norge gjør endringer i kommunikasjonsteamet for å styrke både PR-arbeid og innholdsproduksjon på tvers av Mercedes-Benz og smart i Norge. Ranveig Sønju er ansatt som ny PR- og informasjonssjef, mens André Jaskiewicz går over i en ny rolle som kommunikasjonsrådgiver og innholdsprodusent.
Verdenspremiere på nye GLS – Avansert teknologi og førsteklasses komfort9.4.2026 13:23:41 CEST | Pressemelding
Nye Mercedes-Benz GLS tar et tydelig steg videre som flaggskipet blant merkets SUV-modeller. Med oppdatert design, kraftigere og mer effektive drivlinjer, og avansert teknologi, leverer modellen en enda mer intelligent og komfortabel kjøreopplevelse for alle ombord. De første bilene forventes på norske veier til høsten.
Mercedes-Benz avduker VLE: Det nye flaggskipet for elektrisk premiumtransport10.3.2026 20:38:14 CET | Pressemelding
Mercedes‑Benz introduserer VLE – en helt ny elektrisk storbil som forener komforten til en limousin med fleksibiliteten til en flerbruksbil. Modellen tilbys i et bredt spekter av konfigurasjoner med opptil åtte seter, fra familievennlige modeller til eksklusiv persontransport. Rekkevidden er på over 700 kilometer. VLE er den første modellen bygget på Mercedes‑Benz’ nyutviklede Van Architecture, og markerer med det starten på et nytt kapittel i selskapets 140‑årige bilhistorie.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom







