Virke styrker påvirkningsarbeidet i sine bransjer
10.3.2026 10:59:58 CET | Virke | Pressemelding
Phillip André Charles, Nils Michael Nilsson Ramsøy og Christopher Hoff er ansatt som næringspolitiske rådgivere for å styrke det interessepolitiske arbeidet på vegne av bransjene i Virke.

Phillip André Charles er ansatt som næringspolitisk rådgiver for bransjeområdet handel. Han kommer fra stillingen som byrådssekretær ved byrådslederens kontor i Oslo, og har også bakgrunn som rådgiver i Parat og YS.
Nils Michael Nilsson Ramsøy er ansatt som næringspolitisk rådgiver for bransjeområdet bygg. Han kommer fra stillingen som rådgiver i First House og har tidligere vært politisk rådgiver for Senterpartiets stortingsgruppe
Christopher Hoff er ansatt som næringspolitisk rådgiver for bransjeområdene tjenester, og helse og velferd. Han kommer fra stillingen som seniorrådgiver i TEK Norge og har tidligere arbeidet som politisk rådgiver.
– Med disse signeringene tilfører vi spisskompetanse på områder med stor betydning for Virkes medlemmer. Vi er glade for å styrke laget med tre unge, men svært erfarne rådgivere som kan gi våre medlemmer og bransjer en sterk og tydelig stemme i politiske prosesser, sier Bernt G. Apeland, administrerende direktør i Virke
De tre nye næringspolitiske rådgiverne vil være på plass i løpet av mai og juni.
Nøkkelord
Kontakter
Pressetelefon
Tel:476 00 888Irlinn TystadDirektør Bransjefellesskap
Tel:22 54 17 00Tel:95807060irlinn.tystad@virke.noVirke er handels- og tjenestenæringenes hovedorganisasjon med 25 000 medlemsvirksomheter. Virke har noen av Norges sterkeste fagmiljøer innen arbeidsrett, tariff, politikk, kommunikasjon, lederstøtte og analyse, som kjenner, fremmer og styrker handels- og tjenestenæringene. Våre ansatte bidrar hver dag til grønn omstilling, et inkluderende arbeidsliv og gode rammebetingelser for våre medlemsbedrifter.
Følg pressemeldinger fra Virke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Virke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Virke
Virke: –Ungdomsløftet lykkes ikke uten flere jobber å gå til20.8.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
En ny undersøkelse fra Virke viser at unge vil jobbe, men møter et arbeidsmarked med få åpninger, høye erfaringskrav og sterk konkurranse.
Virke og Filmforbundet er enige – streik avverget18.8.2026 05:39:37 CEST | Pressemelding
Etter mekling fem timer på overtid hos Riksmekleren har Virke og Filmforbundet kommet til enighet i årets tariffoppgjør på TV-underholdningsområdet.
Månedens viktigste tall: Norsk økonomi skaper for få nye jobber13.8.2026 13:20:37 CEST | Pressemelding
Nye tall fra SSB viser en netto tilvekst på 24 565 jobber i Norge fra mai 2025 til mai 2026. Det gir en vekst i antall jobber på 0,8 prosent, noe høyere enn måneden før, men fortsatt lavt i historisk sammenheng.
Matprisveksten fortsetter å avta10.8.2026 08:13:01 CEST | Pressemelding
Tolvmånedersveksten i prisene på mat og alkoholfrie drikkevarer fortsatte å avta og endte på 1,1 prosent i juli. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB).
Presseinvitasjon: Virke i Arendal 20266.8.2026 07:00:00 CEST | Presseinvitasjon
Virke tar de viktigste debattene for fremtidens Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom