Ytterligere én utøver tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina
17.2.2026 11:08:41 CET | Norges idrettsforbund | Pressemelding
Olympiatoppen tok tirsdag ut ytterligere én utøver til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 15 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars. Troppen er nå komplett.
Følgende utøver ble tirsdag tatt ut til å representere Norge i Paralympics:
Alpint:
- Bernt Marius Rørstad, Volda Turn- og Idrettslag
Følgende utøvere er tidligere tatt ut til å representere Norge i Paralympics:
Alpint:
- Magnus Valø Balchen, Ready Alpin
- Marcus Grasto Nilsson, Ready Alpin
- Jesper Saltvik Pedersen, Plogen Skiklubb
Curling:
- Ingrid Djupskås, Stabekk Curlingklubb
- Geir Arne Skogstad, Trondheim Curlingklubb
- Jostein Stordahl, Halden Curling Club
- Mia Larsen Sveberg, Trondheim Curlingklubb
- Ole Fredrik Syversen, Halden Curling Club
Langrenn:
- Indira Liseth, TIF Viking
- Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag
- Kjartan Haugen, Fossum IF
- Endre Lykken, Vind IL
- Thomas Karbøl Oxaal, Sauda IL
Snowboard:
- Niklas Bøyesen Lohne-Hansen, KIF Snowboard
Kontakter
Halvor LeaKommunikasjonsansvarlig Olympiatoppen
Tel:419 00 021Halvor.Lea@olympiatoppen.noTore ØvrebøToppidrettssjef
Tel:419 00 364Tore.Ovrebo@olympiatoppen.noFølg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund
Tre utøvere tatt ut til Paralympics i Milano/Cortina2.2.2026 13:07:24 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut ytterligere tre utøvere til Paralympics i Milano/Cortina. Totalt er det tatt ut 14 norske utøvere til lekene, som arrangeres fra 6.-15. mars.
25 utøvere tatt ut i femte uttak til OL i Milano/Cortina26.1.2026 11:59:43 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok mandag ut den femte gruppen utøvere til OL i Milano/Cortina. Det ble tatt ut 25 utøvere til de olympiske leker og ingen til Paralympics. Totalt er det tatt ut 80 utøvere til OL og 11 til Paralympics. Dette var siste uttak for OL. Det kommer ytterligere ett uttak til Paralympics.
21 utøvere tatt ut i fjerde uttak til OL og Paralympics i Milano/Cortina20.1.2026 13:30:41 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok tirsdag ut den fjerde gruppen utøvere til OL og Paralympics i Milano/Cortina. Det ble tatt ut 17 utøvere til de olympiske leker og fire til Paralympics. Totalt er det så langt tatt ut 55 utøvere til OL og 11 til Paralympics. Neste og siste uttak er planlagt 25. januar.
12 utøvere tatt ut i tredje uttak til OL/PL i Milano Cortina13.1.2026 08:59:50 CET | Pressemelding
Olympiatoppen tok tirsdag ut den tredje gruppen utøvere til OL i Milano Cortina. Det ble tatt ut 11 utøvere til de olympiske leker og én til Paralympics. Totalt er det så langt tatt ut 38 utøvere til OL og sju til Paralympics. Neste uttak er planlagt 20. januar.
Disse vant priser på Idrettsgallaen 202610.1.2026 23:00:35 CET | Pressemelding
To av Norges fremste vintersportutøvere, Johannes Thingnes Bø og Therese Johaug, mottok den gjeve hedersprisen på Idrettsgallaen. Fotball-Norge tok storeslem med hele fire priser. Erling Braut Haaland fikk både utøvernes pris og årets mannlige utøver, mens fotballherrene stakk av med prisen Årets lag. Ståle Solbakken vant prisen for Årets trener.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom