Næringsministeren til Tromsø og TIFF 18.–20. januar
Næringsminister Cecilie Myrseth besøker Tromsø fra søndag 18. til tirsdag 20. januar. Hun skal blant annet delta på Krafttak for Nord og Tromsø internasjonale filmfestival (TIFF). I tillegg vil hun og arbeids- og inkluderingsminister Kjersti Stenseng møte nordlysaktører, der temaet er useriøse aktører i næringen.

– Tromsø er et attraktivt helårig reisemål, og tilbud som nordlysturer og hvalsafari har blitt svært populære. Men byens tiltrekningskraft handler også om kultur, og derfor er jeg glad for å delta på TIFF – Norges største publikumsfestival for film. Festivalen skaper liv, trekker folk i alle aldre og gir store ringvirkninger for både reiseliv og næringsliv, sier næringsminister Cecilie Myrseth.
Program søndag 18. januar:
18.00 Nordlysaktivitet med Best Arctic og Visit Tromsø-region
Program mandag 19. januar:
10.30-11.15 Krafttak for nord
12.00-14.00 Næringsministeren og arbeids- og inkluderingsministeren møter kommunen, A-krimsenteret, Statens vegvesen, fylkeskommunen og Visit Tromsø om utfordringene i nordlysturismen
14.15-15.15 Bedriftsbesøk hos nordlysaktøren Northern Norway Travel, samtale med flere nordlysaktører
15.15-16.00 Møte med Brim explorer med tema hvalsafari
18.00 Vorspiel for åpningsfirmen på Skirri Kafé
18.30 Offisiell åpning av TIFF
21.00 Åpningsmottakelse
Program tirsdag 20. januar:
10.00-11.00 Åpningskonferanse TIFF
Nøkkelord
Kontakter
Sandra GodtlibsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:48246740sandra.godtlibsen@nfd.dep.noOm oss
Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no
Du kan følgje NFD på LinkedIn og Flickr, og regjeringa på X/Twitter og Facebook

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Næringsministeren besøker Alta tirsdag 20. januar16.1.2026 12:20:11 CET | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Alta tirsdag 20. januar for å møte reiselivsnæringen i regionen. På programmet står besøk hos flere opplevelsesbedrifter og samtaler med aktører som driver utviklingen av et stadig mer attraktivt reisemål i nord.
Norge blir med i EUs nye allianse for konkurransekraft i kjemisk industri15.1.2026 13:03:00 CET | Pressemelding
Norge blir med når EU etablerer en ny allianse for kritiske kjemikalier. Målet er å styrke europeisk kjemisk industri, og sikre konkurransekraft og strategisk autonomi i møte med det grønne skiftet og økt global konkurranse.
Norge vil samarbeide tettere med Tyskland om romvirksomhet13.1.2026 18:09:46 CET | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth møtte i dag Tysklands minister for teknologi og romvirksomhet, Dorothee Bär, i Berlin.
Næringsministeren møtte sin tyske motpart i Berlin: – Sammen kan vi styrke konkurransekraften13.1.2026 18:07:46 CET | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth møtte i dag Tysklands nærings- og energiminister Katherina Reiche i Berlin for samtaler om konkurransekraft og økonomisk sikkerhet.
Presseinvitasjon: Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Berlin 13. januar9.1.2026 12:55:03 CET | Pressemelding
Reisen markerer starten på en Europaturné som skal styrke samarbeidet med sentrale europeiske land.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom