Telia lanserer skytjenesten Telia Sky for mobilkunder
4.12.2023 07:00:00 CET | Telia Norge | Pressemelding

Telias mobilkunder får nå tilgang på skytjenesten Telia Sky med ubegrenset lagring. Med Telia Sky er det enkelt og trygt å lagre bilder, videoer og viktige dokumenter.
– Vi jobber kontinuerlig med å gjøre hverdagen til våre kunder bedre og enklere, og er veldig glade for nå å kunne tilby Telia Sky til de som er mobilkunder hos oss, sier Pål Rune Kaalen, leder for privatmarkedet i Telia Norge. – Kunder med våre splitter nye Telia X-abonnement får skytjenesten inkludert gratis, mens de med andre mobilabonnement kan kjøpe tjenesten for 69 kroner per måned.
Med Telia Sky får kundene ubegrenset lagringsplass hvor man trygt kan lagre bilder, video, dokumenter og mye mer. Gjennom det AI-baserte bildesøket slipper man å lete gjennom mange bilder, det er bare å beskrive bildet man leter etter. Videre er det enkelt å dele bilder, video og filer med andre. Alle bilder og videoer på mobiltelefonen og nettbrett synkroniseres automatisk og er tilgengelige på tvers av enheter. Telia Sky lagrer alt innhold i Norge i tråd med norske krav til sikkerhet og personvern.
– I en tid hvor cybertruslene bare øker og øker, er Telia Sky et smart og trygt valg for lagring av dine viktigste digitale eiendeler. Det at alt lagres i Norge gir en ekstra trygghet, sier Kaalen.
Telia Sky er tilgjengelig som app på mobil, nettbrett og PC/Mac, samt via webgrensesnitt. Telias fastnettkunder har allerede tjenesten inkludert.
Lanserte nylig sine beste mobilabonnement
I oktober lanserte Telia sine beste mobilabonnement noensinne, med et nytt og bredt utvalg av Telia X-abonnement med ubegrenset data og full fleksibilitet på abonnement med familierabatt, i tillegg til nye mobilabonnement med fast datamengde.
– Det er veldig gøy å se at våre nye mobilabonnement er blitt godt mottatt av kundene, og da spesielt de nye Telia X-abonnementene, sier Kaalen. – Telia X gir en fullstendig bekymringsfri mobilopplevelse til en fast pris hvor kundene slipper å tenke på databruk. Det setter kundene tydeligvis pris på.
De nye mobilabonnementene består av fem Telia X-abonnement (Ung, Start, Basis, Max og Max Pluss) med ubegrenset data og fart fra 10 Mbit/s til 1000 Mbit/s opptil 100 GB.* Prisene begynner på 299,-** kroner per måned med familierabatt. Alle Telia X-abonnementene har skytjenesten Telia Sky med ubegrenset lagringsplass og trygghetsforsikringen Nettslett inkludert, i tillegg til fri data i EU/EØS.
Kunder kan i tillegg velge mellom barneabonnementene Junior 1 GB og Junior 3 GB og enkeltabonnementene Telia Mobil 5 GB og Telia Mobil 10 GB.
Telias familieløsning gir 100,- kroner i rabatt per måned på påfølgende Telia X-abonnement og 30,- kroner i rabatt per måned på påfølgende abonnement med fast datamengde.
Mer informasjon om Telia Sky finnes her: https://www.telia.no/trygg/telia-sky/
* Hastigheten på alle Telia X-abonnementene reduseres til 3 Mbit/s etter 100 GB.
** 12-måneders kampanjepris på Telia X Start.
Nøkkelord
Kontakter
Pressetelefon (kun for journalister)
Mandag-fredag kl. 08-18
+47 465 00 000
Bilder
Følg pressemeldinger fra Telia Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Telia Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Telia Norge
Telia avslutter analysearbeidet etter datainnbrudd – saken fortsatt under etterforskning30.4.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Telia har avsluttet det omfattende analysearbeidet etter datainnbruddet som rammet selskapet. Alt tilgjengelig materiale som har vært stjålet og så lekket på det mørke nettet er nå lastet ned, gjennomgått og analysert.
SIKT velger Telia for telefoni og tilhørende tjenester27.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Telia Norge er tildelt primæravtalen i SIKTs anbudskonkurranse for leveranser av telefoni og tilhørende tjenester til universiteter, høyskoler og forskningsinstitusjoner over hele landet.
Telia Norge: Resultater for første kvartal 202624.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Telia Company presenterer i dag resultater for første kvartal 2026, inkludert tall for Telia Norge.
Telia Norges kvartalsvise svindelrapport: 8,4 millioner svindelsamtaler stoppet i første kvartal – kjente norske merkevarer misbrukes i SMS-svindel10.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
I løpet av årets tre første måneder stoppet Telia mer enn åtte millioner svindelanrop fra å nå norske mobilkunder, som tilsvarer forhindret estimert tap på rundt 250 millioner kroner. Selskapet ser samtidig en økning i målrettede svindelforsøk via SMS.
Ekstremværet «Dave»: mobilnett og bredbånd kan bli rammet – Telia øker beredskapen4.4.2026 15:56:49 CEST | Pressemelding
Mobilnett og bredbånd kan påvirkes av ekstremværet «Dave», og Telia har satt inn ekstra ressurser for å følge opp.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

