Næringsminister Cecilie Myrseth til Sauda 21.-22. november
20.11.2025 16:46:56 CET | Nærings- og fiskeridepartementet | Pressemelding
Næringsministeren besøker Sauda og Eramet 21.-22. november. Tema for besøket er at EU har innført globale beskyttelsestiltak på ferrolegeringer.

-Jeg er opptatt av å fortsette den tette dialogen med lokalsamfunnet og de berørte partene i industrien etter EUs foreslåtte beskyttelsestiltak. Det blir nyttig med et besøk til Sauda, både for å informere og å lytte til deres reaksjoner, sier næringsminister Cecilie Myrseth.
Program:
Fredag 21. november:
19.00 – 20.00 Åpent folkemøte på Alfred Sauda
Lørdag 22. november:
09.00 – 11.00 Besøk til Eramet
Kontakt:
Politisk rådgiver Thomas Birkeland tlf. 916 64 353 eller pressevakt NFD.
Kontakter
Pressevakt NFD
902 51 303 (ikkje SMS)
Om oss
Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no
Du kan følgje NFD på LinkedIn og Flickr, og regjeringa på X/Twitter og Facebook

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Næringsministeren inviterer til nytt møte om den handelspolitiske situasjonen12.4.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Næringsministeren Cecilie Myrseth inviterer norsk næringsliv til et nytt møte for å diskutere den handelspolitiske situasjonen i lys av utviklingen i USA og EU. Formålet med møtet er å diskutere hvordan man sammen kan jobbe best for norske interesser.
Ett år etter industrimeldingen: Vekst i en urolig tid10.4.2026 10:32:55 CEST | Pressemelding
Det har vært vekst i industrien både i produksjon, omsetning og eksport i fjor. Utsiktene fremover er også i hovedsak gode. Samtidig er forskjellene mellom bransjene store, og internasjonal uro skaper usikkerhet. Det viser den første statusrapporten om oppfølgingen av industrimeldingen.
Ny samfunnsøkonomisk analyse av satellittbaserte PNT-tjenester7.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Menon Economics har, på oppdrag fra Nærings- og fiskeridepartementet, undersøkt hvilke samfunnsøkonomiske kostnader som kan oppstå dersom satellittbaserte PNT‑tjenester (posisjon, navigasjon og tid – GNSS) faller bort.
Fiskeri- og havministeren inviterer til innspillsmøte om fremtidens havbruksregulering27.3.2026 13:11:02 CET | Pressemelding
Som oppfølging av havbruksmeldingen inviterer fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss til innspillsmøte 19. mai 2026 kl. 09-12.
Regjeringen foreslår endringer i lov om tilskudd til sysselsetting av arbeidstakere til sjøs27.3.2026 11:45:00 CET | Pressemelding
Lovendringene er nødvendige for å få godkjent ordningen av EFTAs overvåkingsorgan ESA for en ny periode fra 2027.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom