Kristian Valen forteller alt
12. november lanseres biografien om en av Skandinavias største komikere. Kristian Valen – fra spøk til maskinpistol: min historie tar leseren med bak kulissene på et helt unikt liv.

Politirazziaer og selvmordstanker
Kristian Valen har fått Norge til å le – og til å måpe. Men bak latteren ligger en historie du aldri har hørt før. For første gang forteller Valen alt. Ufiltrert. Fra en tøff oppvekst i Stavanger til stjernestatus og luksusliv i Hollywood Hills. Fra sceneshow og TV-suksess til sammenbrudd, politirazziaer og selvmordstanker. Og kampen for å holde masken – og reise seg igjen og igjen – som Skandinavias mestselgende komiker.
Dette er hele historien – om talentet, galskapen og prisen for å være Kristian Valen. Med sitt ekstreme repertoar av parodier, stemmer og musikk har han preget norsk humor og underholdning i 30 år. Nå åpner han døren til kulissene – og lar deg se hva berømmelsen egentlig kostet.
Skrevet av krimreporter
Det er forfatter og journalist Per Asle Rustad som har skrevet boken. Han har fulgt Valen tett i flere år og gir et sjeldent blikk inn i livet bak overskriftene. Rustad var krimreporter i TV2 Nyhetene fra 1992 til 2002. Fra 2002 til 2010 jobbet han som programleder for krim-programmer i TVNorge. Han har siden vært frilanser med true crime som spesialfelt og har over 40 års erfaring med dette emnet. Rustad har dekket de fleste store krimsakene i Norge i disse årene, og står bak flere dokumentarserier på TV, artikler og bøker.
Ta kontakt for mer informasjon.
Nøkkelord
Kontakter
Mathias LordPresseansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:929 86 349mathias.lord@bonnierforlag.noBilder

Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Klimafabel fra Zeshan Shakar i forkant av COP30 i Brasil7.11.2025 13:23:55 CET | Pressemelding
Neste uke begynner COP30 i Brasil, uten USA til stede. I dag lanseres Zeshan Shakars klimafabel, Dyretjernet.
Gripende juleeventyr fra Thomas Korsgaard7.11.2025 11:24:29 CET | Pressemelding
Med Fyrstikkene har Thomas Korsgaard skrevet et sterkt og rørende juleeventyr om å finne lyset i det dypeste mørket.
Hvorfor glemte Norge sin største krigshelt?7.11.2025 07:16:00 CET | Pressemelding
Alexander Wisting mener Norge bør ta større eierskap til krigshelten Peter Wessel Tordenskjold. I sin nye biografi, Duellanten, utforsker han livet bak legenden.
Laurent Mauvignier vinner Goncourt-prisen 20255.11.2025 08:35:17 CET | Pressemelding
For den storslåtte, 750 sider lange familiesagaen La Maison vide (Det tomme huset) er Laurent Mauvignier tildelt årets Prix Goncourt – en av verdens mest prestisjetunge litterære utmerkelser.
Fire klassiske julehefter gis nå ut hos Bonnier og TNT!3.11.2025 07:49:31 CET | Pressemelding
Juletid er lesetid, og her i Norge leser vi klassiske julehefter. Blondie og Fiinbeck og Fia er to av Norges største julehefter, og kommer i år ut på TNT. Den hardbalne vikingen Hårek får sitt eget julehefte, for første gang siden 2020. Og en av Frode Øverlis favoritter, Zits, er også tilgodesett med egen utgivelse.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom