Ny McDonald’s åpnet i Hafjell – rundt 50 nye arbeidsplasser
I dag åpnet McDonald’s en ny restaurant midt i Hafjell sentrum. Åpningen ble markert med snorklipp av ordfører Anne Marie Sveipe, sammen med Mette Vonen, leder for McDonald’s egeneide restauranter i Norge.

Den nye restauranten gir rundt 50 nye arbeidsplasser, hovedsakelig rekruttert lokalt fra Øyer kommune. Erlend Enget fra Lillehammer blir restaurantleder, etter over åtte år i McDonald’s.
— Det er veldig stort å få lede denne restauranten, og jeg er utrolig stolt av teamet vårt. Vi har fått med oss en flott gjeng som er klare til å gi gjestene gode opplevelser her i Hafjell, sier Enget.
Også ordføreren er svært fornøyd med McDonald's etablering i Hafjell:
— Mange unge får her sin aller første jobb med opplæring, ansvar og mulighet til å Vokse. Jeg er veldig glad for at dere etter hvert skal gå opp i så mange som 50 ansatte. Dette skaper viktige ringvirkninger i kommunen vår.
Fakta om McDonald's i Hafjell
- 2 etasjer
- Drive-Thru
- McCafé
- Lekeland
- Uteservering
- 149 sitteplasser inne, 72 ute.
Nøkkelord
Kontakter
Jørgen TalhaugKommunikasjonsrådgiver hos McDonald's Norge
Tel:+47 46346454jorgen.talhaug@no.mcd.comKristina JohansenCommunications Manager, McDonald's Norge
Tel:+47 900 65 908kristina.johansen@no.mcd.comBilder


Om oss – McDonald’s i Norge
McDonald’s har vært en del av det norske restaurantmarkedet siden 1983, og har i dag 87 restauranter og nærmere 5 500 ansatte over hele landet. Vår ambisjon er å tilby mat av høy kvalitet, med rask og vennlig service – hver eneste dag.
Hos McDonald’s er vi stolte av å bruke norske råvarer av høyeste kvalitet. Vi ønsker å være en langsiktig samarbeidspartner for den norske bonden, og vi er overbevist om at maten vi serverer må være både bærekraftig og lokalprodusert. Derfor har vi valgt å bruke 100% norsk storfekjøtt, norsk kylling, økologiske egg, poteter, løk, og salat når sesongen tillater det – alt for å sikre den beste smaken og kvaliteten til våre kunder.
Bærekraft står sentralt i vårt arbeid, fra reduksjon av matsvinn til bruk av resirkulerbar emballasje og investering i mer miljøvennlige løsninger.
McDonald’s i Norge drives av lokale franchisetakere med sterkt engasjement for sine lokalsamfunn. Vi er også en viktig arbeidsgiver for mange unge og gir verdifull erfaring gjennom strukturert opplæring og utviklingsmuligheter.
Vi er stolte av å være en inkluderende og tilgjengelig møteplass – for både gjester og ansatte.

Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge
Høsten hos McDonald’s4.9.2025 10:44:07 CEST | Pressemelding
McDonald’s lanserer denne høsten flere nye produkter på menyen. Blant nyhetene er Snackwrap, et enkelt og proteinrikt mellommåltid med kylling, og høstfavoritten Pumpkin Spice Latte.
Horgan's er nå McDonald's28.8.2025 11:16:12 CEST | Pressemelding
I lokalene som tidligere huset utestedet Horgan’s, har McDonald’s nå åpnet sin 14. restaurant i Oslo. Åpningen skaper 75 nye arbeidsplasser – og interessen har vært enorm, over 800 søkere har konkurrert om å få jobbe i den nye filialen.
Ny McDonald’s i Parkveien9.7.2025 11:19:07 CEST | Pressemelding
Klokken 11 i dag åpnet McDonald’s en helt ny restaurant i Parkveien 60 i Oslo. Satsingen gir 40 nye arbeidsplasser, og 24 år gamle restaurantsjef Zaenb Aziz leder det unge teamet.
McDonald’s har åpnet på Askøy AMFI senter3.7.2025 10:49:16 CEST | Pressemelding
Kl. 10 i dag klippet ordføreren i Askøy snoren på McDonald’s nyeste restaurant, på Askøy AMFI senter. Nyåpningen har skapt over 40 nye arbeidsplasser til Askøy, og ledes av 23 år gamle restaurantsjef Maja Sadowska.
Sprø nyhet: McDonald’s introduserer vegetarnuggets25.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
McDonald’s utvider menyen med vegetarnuggets – hvetebaserte nuggets som er laget for å gi den samme sprø, saftige og tilfredsstillende følelsen som restaurantkjedens klassiker, men helt uten kjøtt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom