McDonald’s Cup– klare til å ta imot 80 lag i Vestlandshallen
15.1.2026 08:30:00 CET | McDonald's Norge | Pressemelding
I samarbeid med Flaktveit IK arrangerer for første gang McDonald’s Cup, en fotballturnering for ungdom mellom 13 og 16 år. Turneringen går av stabelen lørdag 31. januar og søndag 1. februar i Vestlandshallen.

Totalt deltar 80 lag, fordelt på både gutter og jenter. Kampene spilles fra tidlig morgen til sent på kvelden begge dager.
– Vi ønsket å gjøre noe for ungdom og de som ofte faller litt mellom tilbudene som eksiterer i dag, men som virkelig fortjener et sted å møtes, være aktive og ha det gøy. Derfor er vi stolte over å kunne samle så mange ungdommer til en cup som bare handler om idrettsglede og fellesskap. I tillegg er det veldig kjekt å se at dette var så populært at vi allerede er fullbooket med ventelister. Jeg er sikker på at dette blir en uforglemmelig cup for ungdommene på Vestlandet, sier Sandra C Rosenberg i Rama AS, service og markedsansvarlig i McDonald´s Vestland.
Arrangementet har gratis inngang, og publikum inviteres til å heie frem ungdommene gjennom hele helgen. Foreldre, venner og lokalmiljøet er velkomne inn i Vestlandshallen for å bidra til god stemning.
– For Flaktveit IK er dette en fantastisk mulighet til å skape noe stort for ungdom i regionen. Sammen med McDonald’s får vi løftet frem et arrangement som betyr mye for både klubben og deltakerne, sier Edward Lygre, Dagligleder i Flaktveit IK.
McDonald’s Cup blir en helg fylt med engasjement, idrettsglede og samhold, og arrangørene håper turneringen vil bli et fast innslag i årene som kommer.

Nøkkelord
Kontakter
For mer informasjon, kontakt:
Sandra C Rosenberg i Rama AS, +47 46 97 37 30
Edward Lygre Flaktveit IK, tlf: +47 90 73 65 50
Kristina JohansenCommunications Manager, McDonald's Norge
Tel:+47 900 65 908kristina.johansen@no.mcd.comOm oss – McDonald’s i Norge
McDonald’s har vært en del av det norske restaurantmarkedet siden 1983, og har i dag 95 restauranter og nærmere 5 500 ansatte over hele landet. Vår ambisjon er å tilby mat av høy kvalitet, med rask og vennlig service – hver eneste dag.
Hos McDonald’s er vi stolte av å bruke norske råvarer av høyeste kvalitet. Vi ønsker å være en langsiktig samarbeidspartner for den norske bonden, og vi er overbevist om at maten vi serverer må være både bærekraftig og lokalprodusert. Derfor har vi valgt å bruke 100% norsk storfekjøtt, norsk kylling, økologiske egg, poteter, løk, og salat når sesongen tillater det – alt for å sikre den beste smaken og kvaliteten til våre kunder.
Bærekraft står sentralt i vårt arbeid, fra reduksjon av matsvinn til bruk av resirkulerbar emballasje og investering i mer miljøvennlige løsninger.
McDonald’s i Norge drives av lokale franchisetakere med sterkt engasjement for sine lokalsamfunn. Vi er også en viktig arbeidsgiver for mange unge og gir verdifull erfaring gjennom strukturert opplæring og utviklingsmuligheter.
Vi er stolte av å være en inkluderende og tilgjengelig møteplass – for både gjester og ansatte.

Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge
McDonald’s slipper vårmeny: – mye spicy17.4.2026 13:31:00 CEST | Pressemelding
McDonald’s lanserer nå flere nye produkter og den nye smaksprofilen Butter Style, som kommer i en rekke produkter. I tillegg kommer Spicy McNuggets, Frappé Biscoff, Hamburger Crisp og flere nye drikker.
McDonald's største burger kommer til Norge4.3.2026 11:23:48 CET | Pressemelding
I dag lanserer McDonald's i Norge Big Arch, et nytt og permanent tilskudd på menyen. Dette er deres største burger så langt, laget for de øyeblikkene der man vil ha litt mer.
McDonald’s åpner ny restaurant på Jessheim Storsenter20.1.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
Fredag 8. mai 2026 åpner McDonald’s ny restaurant på Jessheim Storsenter. Etableringen markerer en viktig satsing på et av Norges raskest voksende områder og vil gi lokale innbyggere et nytt, moderne serveringstilbud.
McDonald's åpner på Klett30.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Klett/Trondheim, 30. desember 2025 kl. 10.00 Ny McDonald's åpner på Klett; 50 nye lokale arbeidsplasser.
Ny McDonald’s i Kristiansund gir 42 nye arbeidsplasser29.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Kristiansund, 29. desember 2025 kl. 10.00 I dag åpner McDonald’s dørene til sin helt nye restaurant på Alti Futura i Kristiansund, og markerer begivenheten med snorklipp av ordføreren. Dette blir en etterlengtet etablering i byen, med en flott beliggenhet som vil styrke tilbudet til både lokale innbyggere og besøkende.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom