Stoltenberg holder åpent foredrag i Alta
Mandag 25 august holder finansminister Jens Stoltenberg foredraget «Norge i en urolig verden» på UiT i Alta.

Norge som en liten og åpen økonomi står i dag overfor en rekke utfordringer som påvirker landets økonomiske fremtid. Handelskonflikter med økte tollsatser og en periode preget av usikkerhet internasjonalt setter Norges evne til å håndtere en mer oppsplittet verden på prøve.
Samarbeidet på tvers av land er avgjørende for at Norge lykkes. Finansminister Jens Stolteberg vil snakke om hvordan regjeringen jobber for å sikre økonomisk vekst, skape nye arbeidsplasser og opprettholde velferdsstaten i en urolig tid.
Finansministeren holder foredraget mandag 25. august klokken 13:15 på Kafe Tamsøy, UiT i Alta. Dørene åpner og vi serverer kaffe fra 13:00.
Etter foredraget åpner Stoltenberg opp for kommentarer og spørsmål fra publikum i salen.
Nøkkelord
Kontakter
Rune SundelinUiT Norges arktiske universitet, campusledelse Alta/Finnmark
Tel:78450108Tel:97525323Rune.sundelin@uit.noVanja UlfsnesKommunikasjonsrådgiver ved UiT
Tel:94810675vanja.e.ulfsnes@uit.noBilder

UiT Norges arktiske universitet
UiT Norges arktiske universitet er et breddeuniversitet med elleve studiesteder over hele Nord-Norge. Vi har mer enn 4000 ansatte og over 16 000 studenter. Vår visjon er å skape et nasjonalt og internasjonalt kraftsenter for kompetanse, vekst og nyskaping i nordområdene.
Følg pressemeldinger fra UiT Norges arktiske universitet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra UiT Norges arktiske universitet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra UiT Norges arktiske universitet
Kan bli større nedgang enn forventet for lirype i Finnmark15.8.2025 13:13:24 CEST | Pressemelding
Jegere kan forvente færre liryper i Finnmark i år. Det viser de nyeste beregningene til COAT.
Arktiske hemmeligheter om klima avsløres under ny ekspedisjon14.8.2025 13:22:48 CEST | Pressemelding
Fra 16. august til 19. september 2025 skal forskningsskipet R/V Kronprins Haakon seile inn i Polhavet. Ved å samle inn geologiske spor fra fortidens klima vil forskerne ombord finne ut hva som kan skje med klimaet vårt i fremtiden.
Går i land i St. Johns i Canada11.8.2025 15:33:46 CEST | Pressemelding
Første del av studentkurset Arctic Future Pathfinders fullføres i St. Johns i Canada. Statsraad Lehmkuhl fortsetter videre til Bermuda uten studenter og forskere om bord.
Rektors tale til studentene11.8.2025 14:49:24 CEST | Pressemelding
I dag, 11. august markerte UiT nytt semester og studieår med arrangementer på de fire hovedcampusene. Her er rektor Dag Rune Olsen sin velkomsttale som han hold for studentene i Tromsø.
Få dager til studiestart ved UiT7.8.2025 13:09:33 CEST | Pressemelding
Nytt studieår markeres mandag 11. august ved UiT Norges arktiske universitet. Det betyr velkomstfest for alle studenter og ansatte på universitets fire største studiesteder.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom