Har solgt 1 million rabattbilletter. Nå fortsetter OBOS og Operaen samarbeidet.
14.8.2025 08:02:00 CEST | Den Norske Opera & Ballett | Pressemelding
I fjor feiret OBOS og Operaen 25 års samarbeid. Nå er en avtale for fire nye år på plass, den største sponsoravtalen i Operaens historie.

– Så langt vi vet er dette Norges lengste og største samarbeidsavtale på kulturfeltet. I løpet av disse 25 årene har vi solgt over 1 million billetter med OBOS-rabatt. Jeg er veldig glad for at vi fortsetter og styrker det gode samarbeidet gjennom den nye avtalen, sier Geir Bergkastet, administrerende direktør i Den Norske Opera & Ballett.
Hovedelementet i avtalen er den såkalte OBOS-rabatten, som gir de over 615 000 medlemmene i OBOS tilgang til rimeligere billetter i Operaen. I tillegg videreføres flere felles prosjekter, som den populære julekonserten OBOS julegalla, og OBOS billettfond, som hver jul gir over tusen skolebarn muligheten til å se balletten Nøtteknekkeren helt gratis.
– Det er noe vakkert ved at Norges største boligbygger og landets største scenekunstinstitusjon samarbeider, sier Daniel Kjørberg Siraj, konsernsjef i OBOS.
– Vi tror begge på at en by med et rikt kulturliv er et godt sted å bo. OBOS-rabatten gjør det mulig for mange flere å oppleve opera, ballett og konserter i byens storstue. Det er et veldig populært tilbud, som brukes flittig og skårer høyt på våre målinger, sier han.
– Den Norske Opera & Ballett sin ambisjon er å nå bredt ut i befolkningen og styrke felleskapet ved å gi publikum kunstopplevelser som setter spor. Samarbeidet med OBOS gjør det mulig, sier Geir Bergkastet.
Nøkkelord
Kontakter
Ole-Morten VestbyKommunikasjonssjefDen Norske Opera & Ballett
Tel:+47 97076610omv@operaen.noBilder



Om oss
Den Norske Opera & Ballett er landets største musikk- og scenekunstinstitusjon, og skal presentere opera, ballett og konserter av høyeste kunstnerisk kvalitet. DNO&B består av kompaniene Nasjonalballetten og Nasjonaloperaen, foruten Operaorkestret, Operakoret, Barnekoret og Ballettskolen.
Følg pressemeldinger fra Den Norske Opera & Ballett
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den Norske Opera & Ballett på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den Norske Opera & Ballett
Nasjonalballetten til Venezia-biennalen med danseverk om Kautokeino-opprøret23.3.2026 12:19:44 CET | Pressemelding
Elle Sofe Sara og Hlín Hjálmarsdóttirs Láhppon/Lost har fått strålende mottakelse i Norge og internasjonalt. I juli 2026 tar Nasjonalballetten verket til dansebiennalen i Venezia – en av verdens mest prestisjetunge arenaer for samtidsdans.
Verdis monumentale Don Carlo inntar Operaen18.3.2026 07:37:38 CET | Pressemelding
Store følelser, store stemmer og et orkester i full utfoldelse: Verdis Don Carlo er «grand opéra» i sin reneste form – nå med seks rolledebuter og Edward Gardner i spissen.
Tetley 100 år: Nasjonalballetten danser tre generasjoner koreografer i ny Mesteraften25.2.2026 09:08:36 CET | Pressemelding
Nasjonalballetten hyller koreografen Glen Tetley med en tredelt forestilling der ikoniske verk møter helt ny koreografi. Mesteraften: Tetley/McGregor/Lynch har premiere 28. februar på Operaens hovedscene.
Morgendagens ballettstjerner på turné i Norge og Frankrike18.2.2026 12:48:50 CET | Pressemelding
Nasjonalballetten UNG markerer sitt tiårsjubileum med premiere på årets vårforestilling 19. februar. Etter fem forestillinger på Operaens Scene 2 tar kompaniet for unge dansere med seg nyskapt koreografi til Tromsø, Ålesund og Provence.
Brittens spøkelseshistorie «The Turn of the Screw» settes opp for første gang i Operaen15.1.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Den Norske Opera & Ballett setter for første gang opp Benjamin Brittens psykologiske kammeropera The Turn of the Screw – med premiere 17. januar på Hovedscenen. Forestillingen markerer også regissør Peer Perez Øians operadebut.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom